Yardım IMEI değişikliği kanıtlama hk.

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 10 STABIL
Telefon Modeli
MI 8
Bootloader Kilidi
Açık
merhabalar,
IMEI numarasının kayıt tarihi öğrenilebilir mi garantiden geldikten sonra cihazın imeisi değişiti bunu nasıl kanıtlayabilirim? şuan faturadaki ve cihazdaki imeiler farklı

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
merhabalar,
IMEI numarasının kayıt tarihi öğrenilebilir mi garantiden geldikten sonra cihazın imeisi değişiti bunu nasıl kanıtlayabilirim? şuan faturadaki ve cihazdaki imeiler farklı
Servis kâğıtında tarih ve degisen imei yazar. Oradan kanıtlayabilirsiniz. Umarim servisde neled yapildigina dair belgeyi(kâğıtı) almissinizdir ya da vermislerdir.

Oyla:

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
aldım kağıdı ancak sadece yazılım güncellendiği yazıyor ve faturadaki eski imei yazıyor fişte

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
aldım kağıdı ancak sadece yazılım güncellendiği yazıyor ve faturadaki eski imei yazıyor fişte
Hocam normalde imeinin degismesinin tek yolu var anakart degismis olmasi gerekiyor serviste. Bunun dışında imei değişmişse servisi arayin soyleyin durumu. Belki bir yanlislik yapmislardir.

Oyla:

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Kutusu duruyor ise kutusunda da imei yazar. Bu arada cift simli ise telefon iki imei numarasi olur. Sim karti diger slota takmissaniz o da yaniltici olabilir belki

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Kutusu duruyor ise kutusunda da imei yazar. Bu arada cift simli ise telefon iki imei numarasi olur. Sim karti diger slota takmissaniz o da yaniltici olabilir belki

*06# yazinca iki ime de gözüküyor. Ayarlarda da ayni sekilde. Yaniltmaz yani hocam. Eski imeisi zaten var faturasında. Arkadaş yeni imeinatilmis diyor. Bence servisle gorusmeli.

Oyla:

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Simdi yanimda kutu yok o yuzden suna da bakin, kutu uzerinde mac adresi vb bilgiler de varsa sistem bilgileri alanindan onlari da karsilastirin. Onlar da degismis ise ya anakart degismistir, ya size karistirip baskasinin telefonunu gondermislerdir. Eger digerleri tutuyorsa imei degistiren bir islem gormus olabilir.

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Mi 9
Konular
100
Hocam size başka birinin telefonunu vermiş olmasınlar. imei adresi değişikse şuan elnizdeki telefonun size ait olduğu neyle kanıtlana bilirki? Seri No farkı var mı ona baktınız mı?

Oyla:

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Hocam size başka birinin telefonunu vermiş olmasınlar. imei adresi değişikse şuan elnizdeki telefonun size ait olduğu neyle kanıtlana bilirki? Seri No farkı var mı ona baktınız mı?
hiç böyle düşünmemiştim :( cihaz servisten geldiğinde ektan jelatini yoktu ben ekran jelatinli göndermiştim. seri no kutu üzerinde mi? *** seri no kontrol edildi sadece imei farklı

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
hiç böyle düşünmemiştim :( cihaz servisten geldiğinde ektan jelatini yoktu ben ekran jelatinli göndermiştim. seri no kutu üzerinde mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tekrar bir özet geçeyim.

ben telefonu ses problemi ile teknik servise gönderdim ancak bana sorun bulunamadığını sadece yazılımın güncellenip gönderildiği söylendi. ancak geldiğinde wifi anten microfon bağlantısı ve birçok sorunla döndü bunlardan en büyüğü ise IMEI numarasının farklı olmasıydı şimdi tüketici mahkemem var ve bu imeinin serviste değiştiğini nasıl delillendirebilirim dönüş servis fişinde eski IMEI yazıyor
Cihaz üzerinde görünen IMEI ile servis fişi ve faturanızdaki IMEI karşılaştırılır. IMEI ayrıca batarya altında da yer alır. Bilirkişi bunları karşılaştıracak ve IMEI değişikliğinin sebebini belirleyecektir.

Oyla:
Üst Alt