Yardım IMEI değişikliği kanıtlama hk.

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MIUI 10 STABIL
Telefon Modeli
MI 8
Bootloader Kilidi
Açık
merhabalar,
IMEI numarasının kayıt tarihi öğrenilebilir mi garantiden geldikten sonra cihazın imeisi değişiti bunu nasıl kanıtlayabilirim? şuan faturadaki ve cihazdaki imeiler farklı

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Çok hayret gerçekten, tüm evraklarda orjinal imei belirtilip en son postaya farklı bir cihaz koyuluyor.
İnsanıda, mahkemeyide uğraştıracak bir durum. Karşı tarafın avukatı şimdi çıkıp deseki "yahu biz adama cihazı sapasağlam gönderdik tüm evraklarda kaydı var, kendisi cihazı değişmiş gibi gösteriyor, gitmiş başka uyduruk, bozuk bir cihaz ile bizden yeni cihaz kopartmaya çalışıyor."

Tabi benimkisi hayal gücü, büyük ihtimal hatalarını kabul etmek zorunda kalacaklardır. Umarım en kısa sürede çözülür mağduriyetiniz.

Oyla:

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Cihaz üzerinde görünen IMEI ile servis fişi ve faturanızdaki IMEI karşılaştırılır. IMEI ayrıca batarya altında da yer alır. Bilirkişi bunları karşılaştıracak ve IMEI değişikliğinin sebebini belirleyecektir.
tekrar bilirkişi atanacak yüksek ihtimalle. teşekkür ederim açıklama için
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok hayret gerçekten, tüm evraklarda orjinal imei belirtilip en son postaya farklı bir cihaz koyuluyor.
İnsanıda, mahkemeyide uğraştıracak bir durum. Karşı tarafın avukatı şimdi çıkıp deseki "yahu biz adama cihazı sapasağlam gönderdik tüm evraklarda kaydı var, kendisi cihazı değişmiş gibi gösteriyor, gitmiş başka uyduruk, bozuk bir cihaz ile bizden yeni cihaz kopartmaya çalışıyor."

Tabi benimkisi hayal gücü, büyük ihtimal hatalarını kabul etmek zorunda kalacaklardır. Umarım en kısa sürede çözülür mağduriyetiniz.
aynen öyle karmaşık bi durum ben de imei değişikliği yapılan tarihi btkda veya başka bi kurumda kayıt altına alındıysa ben elimde olmayan sürede olduğunu kanıtlamaya çalışacağım

Son düzenleme:
Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
ilk bilirkişi değişikliği onayladı firma kabul etmedi şimdi mahkeme tekrar bilirkişi atayacak yüksek ihtimalle. teşekkür ederim açıklama için
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynen öyle karmaşık bi durum ben de imei değişikliği yapılan tarihi btkda veya başka bi kurumda kayıt altına alındıysa ben elimde olmayan sürede olduğunu kanıtlamaya çalışacağım

Yeni imeileri btk sitesinden kontrol ettiniz mi kayıt tarihi yazar aslında ,

Oyla:

weloster43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi note 10
Konular
3
Kardeşim geçmiş olsun
adli istinabe yoluna gitmen gerek
şöyle ki btk sisteminde
1) IMEI üzerinden telefonda hangi hattın kullanıldığı ve
2) sizin hattınızın da kullandığı telefonların IMEI si bulunabilir btk ya dilekçe ile başvuru yapın hattınızı belirtin telefon fatura örneğini ekleyin size gelen telefonun ekran görüntülerini alarak onları da ekleyin yine de sonuç alamazsanız aşağıya bakın

Muhtemelen başka bir şahsın telefonu size verilmiş sizin telefon da başkasına gitmiş yada iade edilen bir telefonu size vermişler, bu sebeple eğer telefonunuz faturalı ise fatura ve kutu ile savcılığa giderek şikayette bulunun servise verdiğiniz telefon ile size gelen telefonun farklı olduğunu belirtin ve bu telefonu kullanmayın öncesinde herhangi bir suça karışmış olabilir

Oyla:

DiKMeN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gürcan
Cihazım
Mi 9T
Konular
2
Aslinda servise giren/birakilan telefonlarin kayitlari incelense sizdeki imei de giris yapilmis mi o bulunabilir. Yani her gelen imei kaydediliyor sonucta. Sizdeki imei kimin telefonunun imeisi ise sizin telefon da ondadir. Tabi serviste birisi arkadasinin bozuk telefonuyla kayit disi degisim yapmadiysa.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Aslinda servise giren/birakilan telefonlarin kayitlari incelense sizdeki imei de giris yapilmis mi o bulunabilir. Yani her gelen imei kaydediliyor sonucta. Sizdeki imei kimin telefonunun imeisi ise sizin telefon da ondadir. Tabi serviste birisi arkadasinin bozuk telefonuyla kayit disi degisim yapmadiysa.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kardeşim geçmiş olsun
adli istinabe yoluna gitmen gerek
şöyle ki btk sisteminde
1) IMEI üzerinden telefonda hangi hattın kullanıldığı ve
2) sizin hattınızın da kullandığı telefonların IMEI si bulunabilir btk ya dilekçe ile başvuru yapın hattınızı belirtin telefon fatura örneğini ekleyin size gelen telefonun ekran görüntülerini alarak onları da ekleyin yine de sonuç alamazsanız aşağıya bakın

Muhtemelen başka bir şahsın telefonu size verilmiş sizin telefon da başkasına gitmiş yada iade edilen bir telefonu size vermişler, bu sebeple eğer telefonunuz faturalı ise fatura ve kutu ile savcılığa giderek şikayette bulunun servise verdiğiniz telefon ile size gelen telefonun farklı olduğunu belirtin ve bu telefonu kullanmayın öncesinde herhangi bir suça karışmış olabilir

verdiğim savunmada btk tarafından ve bilirkişi tarafından bu imei değişiklik işleminin araştırılmasını istedim teşekkür ederim değerli yorumlarınız için

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt