Yardım imei atıldıktan sonra kilitlenen redmi 8pro(mediatek) bootloader ve çıkan sorunlar !

SAMET66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SAMET
Cihazım
REDMİ NOTE 8 PR
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
11.03.00
Telefon Modeli
redmi note 8 pro
Bootloader Kilidi
Kapalı
SORUNUN OLUŞMA ŞEKLİ

arkadaşlar redmi 8 pro bt kilidi açık ve türkçe olan cihazıma
1.imei atıldıktan sonra telefoncu arkadaş global türkçe romu yükleme esnasında bootloaderi kilitledi.
2. imei atma başarılı /Telefon ara menüde yazılımsız vaziyette askıda kaldı.
3.Edl yetkili hesapla arka kapak açılmadan çince rom yüklendi telefon bu şekilde kaldırıldı.

Çıkan Sorunlar ve keşifler
1.cihaz mi hesabına giriş çıkışlarda sorun bazen ilk denemde bazen 30dk - 1- 2 saat bazen 24 saat sonra hesaba ancak giriyor.
hesaptan çıkış bir kaç denemede başarılı. mi hesap ayarlarında gezerken bazı butonlar cevap vermiyor yada ekrana geçmiyor
2.mi hesabı bağlı cihazlarda telefon bağlı gözükmüyor device kısmı 0
3.*#06# ussd kodu girildiğinde hata veriyor imei gözükmüyor
4.bootloader kilidi cihaz eklenemedi yada sonra deneyin yada error:10000 hatası veriyor.Kilit çince romda açılmıyor
5.google serviclerinin bir kısmı çalışmıyor.
6.mi hesabı found etkinleştirildiğinde cihazın haritadada yeri gözükmüyor uknown cihaz bağlı bildirimi veriyor.
7.google bağlanan cihaz veri indirme servisi cihazın eski halinde tüm hat bilgileri sinyallere dair herşey gözükürken bu haliyle google bu hat bilgilerini görmüyor.
8.cihazın arkasında yazılı ime mi cihaz sorgulama sayfasında redmi note 8 pro olarak görmesine rağmen içine atılı imei girildiğinde cihaz bilgisi vermiyor
arkasına yazılı S/N numarası ile sorgulama yapıldığında sonuç yok cihazın içinde gözüken numarayla sorgulama yapıldığında serial number gmsotgq8s4kfj7us yine sistemde gözükmüyor.

sorun olmayanlar.
1.Şebeke ve internet çekiyor wifi bağlantı özeliklerinde sorun yok
2.Cameralar bluetooth dahil tüm uygulamalar çalışıyor bazı ayar ve menüler çince yada inglizce
3.mi hesabı cihazı tanımasa bile yedekleme yapıyor rehber dahil.
4.google founda cihaz marka model bilgileri çıkıyor harita üstünde cihazı gösteriyor.
5.operatörsitesi üstünden bakıldığında mevcud imei(farklı model) numara ile eşleştirilmiş durumda

çözmek için yapılanlar (Kurallara tam uygun şekilde yapılmıştır)
1.vpn le mi hesabına giriş yapılmaya çalışıldı sonuç yok
2.başka hesapla denendi
3.önce blootloader kısımından hesap girilmeyi denendi .
4.mi hesabı ön bellek temizlenerek giriş yapılmaya çalışıldı .

ARKADAŞLAR YUKARIYI DİKKATLİCE OKUYUP CEVAP VERİN BU SORUNU YAŞAYAN ÇOK KİŞİ VAR SORUM ŞU EDL HESAP YADA (BNZ HER NEVİ) YÖNTEMLE
TÜRKÇE VE BOOTLOADER KİLİDİ AÇIK HALE GETİREBİLİRMİYİZ ?ÜSTADLARDAN YARDIM BEKLİYORUM.

(ARKADAŞLAR ANLADIĞIM KADARIYLA Mİ CİHAZLARDA YAPILMAMASI GEREKEN TEK ŞEY BOOTLOADER KİLİDİ KAPATMAK ARABAYA GELİP ARKADAN VURMAK GİBİ
9/9 KUSUR O YÜZDEN SAKIN BU AYARI KAPALI HALE GETİRMEYİN) !!!!!!!!!!!!!

staffan34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
XIAOMİ MI9 SE
Konular
0
evet yapılabilir fakat edl modda yazılım atabilmek için cihazınız sökülür test point noktaları ile yapilabilir. ayrica global yazılım yüklerken nasıl bootloaderi kitlemeyi becermiş şaşkınım

Oyla:

SAMET66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SAMET
Cihazım
REDMİ NOTE 8 PR
Konular
3
evet yapılabilir fakat edl modda yazılım atabilmek için cihazınız sökülür test point noktaları ile yapilabilir. ayrica global yazılım yüklerken nasıl bootloaderi kitlemeyi becermiş şaşkınım

yapan arkadaş yeni ustaydı acemliğine denk geldi nasip kader içinde test pointten yapılıyıyorsa oda olur mi hesabı cihazı görürmü ? peki birde cihaz arka kapağının su geçirmemesi için uygulanacak tebdir var mı yapıldığı takdirde ?

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Note 8 pro mtk cihazdır. Edl mode yoktur. Esl sadece snapdragon cihazlarda vardır. Lütfen bilgimiz olmayan konularda yanlış yönlendirme yapmayalım.

İmei atılmış note 8 pro (daha doğrusu xiaomi mtk güncel cihazlar, redmi 6 6a da dahil) mi hesabına giriş çıkış yaparken aynı sorunu yapar. Malesef bootloader açamazsınız o cihazda çünkü mi hesabı cihazı tanımaz imei atıldıktan sonra (sadece mtk güncel xiaomi ler)

Oyla:

SAMET66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SAMET
Cihazım
REDMİ NOTE 8 PR
Konular
3
Note 8 pro mtk cihazdır. Edl mode yoktur. Esl sadece snapdragon cihazlarda vardır. Lütfen bilgimiz olmayan konularda yanlış yönlendirme yapmayalım.

İmei atılmış note 8 pro (daha doğrusu xiaomi mtk güncel cihazlar, redmi 6 6a da dahil) mi hesabına giriş çıkış yaparken aynı sorunu yapar. Malesef bootloader açamazsınız o cihazda çünkü mi hesabı cihazı tanımaz imei atıldıktan sonra (sadece mtk güncel xiaomi ler)

peki zenex hocam türkçeye çevirlebilir mi en azından türkçe rom olursa uygun fiyata satılır ??? kıymetli üstdadım bilginiz varsa eğer yazında herkes nasiplensin

Son düzenleme:
Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
peki zenex hocam türkçeye çevirlebilir mi en azından türkçe rom olursa uygun fiyata satılır ??? kıymetli üstdadım bilginiz varsa eğer yazında herkes nasiplensin
Hayır çin cihazı olduğundan global rom atılırsa cihaz açmaz bootloader kapalıyken

Oyla:

SAMET66

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SAMET
Cihazım
REDMİ NOTE 8 PR
Konular
3
Hayır çin cihazı olduğundan global rom atılırsa cihaz açmaz bootloader kapalıyken

zenex hocam son olarak senaryo şu mi 8se de olduğu gibi tek komutla bootloader kilidi açabilecek bu global rom çin romu farkını ortadan kaldıracak bir yazılım çıkacağı söyleniyor bununla ilgili bir düşünceniz fikriniz var mı ?

Oyla:

staffan34

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
XIAOMİ MI9 SE
Konular
0

pardon ben normal note8 olarak gördüm

Oyla:

Sezer Kömeç

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sezer Kömeç
Cihazım
Redmi note 8 pr
Konular
0
Hocam ben bişi soracaktım pek anlamam bu işlerden benimde tele İsmail felan atıldı ama tema değişmiyor hata veriyor bunun çözümü varmıdır bide bu cihaza güncelleme gelirmi

Oyla:
Üst Alt