Rehber HyperOS yüklü sisteme OrangeFox Recovery kurulumu

garezine

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
6
Merhaba arkadaşlar. Birçok recovery denedim ama orginal olarak yüklenmiş HyperOs sistemde çalışan recovery bulamamıştım.
Kurulum yöntemlerini çok araştırdım. Nette dolaşan kurulum yönergelerini izlediğimde başlıca aldığım hatalar :
*FAILED (remote: (recovery_a) No such partition)
*FAILED (remote: (boot_a) No such partition)
gibi.

KURULUM :

* Öncelikle bootloader kilidinizi açık olarak varsayıyorum. Açık değilse önce kilidinizi açın sonra devamını buradan takip edebilirsiniz.
* Minimal adb-fastboot doslarına ihtiyacımız olacak. Onları da forum dahil bir çok yerden temin edebilirsiniz veya =>
* HyperOS' ta çalışan recovery =>

* Gerekli dosyalarımızı edindiğimize göre, cihazımızı fastboot mod'a alıyoruz. ( Ses Kısma + Güç tuşu )
* Adb klasörünün içinde cmd-here yazan komut penceresini açalım.
* Cihaz bağlımı kontrol edelim => fastboot devices
* Eğer listeleme bölümünde cihazınız çıkıyorsa devam edelim. Yok çıkmaz ise gerekli sürücüleri yükleyin ve tekrar deneyin
.
* Cihaz tanımlı ise => fastboot flash boot_ab RecoveryAdı.img ( indirilen recovery adı OF_Hyper.img
* Çalışıyor mu bakalım => fastboot boot RecoveryAdı.img
* OrangeFox' ta cihaz açılması lazım.

* Bitti. Keyfini çıkar.

* İndirilen recovery dosyasını Adb-fastboot klasörünün içine kopyala veya yolu göster. Yoksa hata alırsın.
* Şifreli cihazlarda çalışıyor. Şifreler çözülüyor.
* Bilgisayar cihaz içindeki dosyaları görüyor.
Yani sıkıntısız bir şekilde a14'te çalışıyor.

Son düzenleme:

morische

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
moris
Cihazım
Note 13 Pro 5G
Meslek
Mühendis
Konular
13
Merhaba arkadaşlar. Birçok recovery denedim ama orginal olarak yüklenmiş HyperOs sistemde çalışan recovery bulamamıştım.
Kurulum yöntemlerini çok araştırdım. Nette dolaşan kurulum yönergelerini izlediğimde başlıca aldığım hatalar :
*FAILED (remote: (recovery_a) No such partition)
*FAILED (remote: (boot_a) No such partition)
gibi.

KURULUM :

* Öncelikle bootloader kilidinizi açık olarak varsayıyorum. Açık değilse önce kilidinizi açın sonra devamını buradan takip edebilirsiniz.
* Minimal adb-fastboot doslarına ihtiyacımız olacak. Onları da forum dahil bir çok yerden temin edebilirsiniz veya =>
* HyperOS' ta çalışan recovery =>

* Gerekli dosyalarımızı edindiğimize göre, cihazımızı fastboot mod'a alıyoruz. ( Ses Kısma + Güç tuşu )
* Adb klasörünün içinde cmd-here yazan komut penceresini açalım.
* Cihaz bağlımı kontrol edelim => fastboot devices
* Eğer listeleme bölümünde cihazınız çıkıyorsa devam edelim. Yok çıkmaz ise gerekli sürücüleri yükleyin ve tekrar deneyin
.
* Cihaz tanımlı ise => fastboot flash boot_ab RecoveryAdı.img ( indirilen recovery adı OF_Hyper.img
* Çalışıyor mu bakalım => fastboot boot RecoveryAdı.img
* OrangeFox' ta cihaz açılması lazım.

* Bitti. Keyfini çıkar.

* İndirilen recovery dosyasını Adb-fastboot klasörünün içine kopyala veya yolu göster. Yoksa hata alırsın.
* Şifreli cihazlarda çalışıyor. Şifreler çözülüyor.
* Bilgisayar cihaz içindeki dosyaları görüyor.
Yani sıkıntısız bir şekilde a14'te çalışıyor.
Cihaz modeli fark ediyor mu?

Üst Alt