Haber HyperOS 1.0 güncellemesi POCO F4 için test aşamasında

HyperOS 1.0 güncellemesi POCO F4 için test aşamasında
Xiaomi, geçen ay vitrine çıkardığı HyperOS 1.0 ile kullanıcı deneyiminde ciddi iyileştirmeler ve stabilite vaat ediyor. Yeni sürüm, MIUI arayüzüne göre önemli geliştirmeler sunarken, bir Xiaomi modeli için yakında dağıtıma başlanacak. İşte HyperOS 1.0’un POCO F4 modeli için test aşamasında olduğuna dair detaylar: Xiaomi’nin resmi kaynaklarına göre, HyperOS 1.0 güncellemesi şu anda POCO F4 modeli...

Kaynak

Okumaya devam et...

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
bu hyperos olayı gittikçe içinden cıkılmaz hale geliyor benim düşüncem bu yeni os aynı samsung un tauncwiz mi neydi sonra one ui arayüzü çıkardılar da samsung cihazlar rahatlamıştı aynı sistemi xiaomi de yapıyor aslında olay yeni bir os degil daha sade lite ve sistem gereksinimlerini sömürmeyen bir işletim sistemi yapıyor bence abartılacak birşey yok haa cihazlar daha stabil olacak güzel yanı bu

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
bu hyperos olayı gittikçe içinden cıkılmaz hale geliyor benim düşüncem bu yeni os aynı samsung un tauncwiz mi neydi sonra one ui arayüzü çıkardılar da samsung cihazlar rahatlamıştı aynı sistemi xiaomi de yapıyor aslında olay yeni bir os degil daha sade lite ve sistem gereksinimlerini sömürmeyen bir işletim sistemi yapıyor bence abartılacak birşey yok haa cihazlar daha stabil olacak güzel yanı bu
Şuan aktif bir şekilde HyperOS kullanıyorum, sadeleştirme söz konusu bile değil; animasyonlar artmış, blur efektleri artmış, hoş yenilikler gelmiş durumda. Performans olarak çok farklı bir şey yok ama daha iyi gibi. Henüz sistem uygulamaları tam oturmamış Launcher tam optimize değil. Kontrol merkezi HyperaOs bir romda daha güzel gözüküyor şüphesiz.

Çok köklü değişiklikler pek söz konusu gibi durmuyor ama Xiaomi boşta çalışmamış kullanıcı dostu güzel yenilikler var.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Şuan aktif bir şekilde HyperOS kullanıyorum, sadeleştirme söz konusu bile değil; animasyonlar artmış, blur efektleri artmış, hoş yenilikler gelmiş durumda. Performans olarak çok farklı bir şey yok ama daha iyi gibi. Henüz sistem uygulamaları tam oturmamış Launcher tam optimize değil. Kontrol merkezi HyperaOs bir romda daha güzel gözüküyor şüphesiz.

Çok köklü değişiklikler pek söz konusu gibi durmuyor ama Xiaomi boşta çalışmamış kullanıcı dostu güzel yenilikler var.
degişiklik den kastım 100 kod satırı yerine 10 kod satırıyla iş yaptırıyorlardır bir sadeleşme ve uygulamalarda dosya boyutunu düşürdükleri için uygulamayı cagırma açma ramda tutma olayları daha kolay oluyor ve ister istemez sistem daha hızlı calısıyor diye düşüyorum
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

degişiklik den kastım 100 kod satırı yerine 10 kod satırıyla iş yaptırıyorlardır bir sadeleşme ve uygulamalarda dosya boyutunu düşürdükleri için uygulamayı cagırma ramda tutma kolay oldugu için daha seri olacaktır olayın animasyonla alakası oldugunu düşünmüyorum

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
degişiklik den kastım 100 kod satırı yerine 10 kod satırıyla iş yaptırıyorlardır bir sadeleşme ve uygulamalarda dosya boyutunu düşürdükleri için uygulamayı cagırma açma ramda tutma olayları daha kolay oluyor ve ister istemez sistem daha hızlı calısıyor diye düşüyorum
Romdan bir şey çıkarmadan kodları eksiltemezsiniz hocam, ve romlarda çıkarılmış pek bir şey yok aksine eklenen şeyler var.

Giriş ve orta seviye cihazlar için yine öyle pek bir şey beklememek lazım ancak orta-ust ve üst seviye için güzel bir arabirim gelecek orası kesin.

Ayrıca Xiaominin vaad ettiği dosya boyutunun küçülmesi ile ilgili de hiçbir şey görmedim aksine sistem uygulamalarının boyutu eskisinden de büyük.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Romdan bir şey çıkarmadan kodları eksiltemezsiniz hocam, ve romlarda çıkarılmış pek bir şey yok aksine eklenen şeyler var.

Giriş ve orta seviye cihazlar için yine öyle pek bir şey beklememek lazım ancak orta-ust ve üst seviye için güzel bir arabirim gelecek orası kesin.

Ayrıca Xiaominin vaad ettiği dosya boyutunun küçülmesi ile ilgili de hiçbir şey görmedim aksine sistem uygulamalarının boyutu eskisinden de büyük.
8 gb rom diyorlar 20 gb yerine hocam nasıl olacak ? bende bilemedim

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
8 gb rom diyorlar 20 gb yerine hocam nasıl olacak ? bende bilemedim
Romun paket boyutu aynı ama eskisi kadar çok büyümüyor sanırım. 5gb paket yükledim şuan 7gb kullanıyor sistem. Ama zamanla artacaktır bu durum sistem günlükleri sebebi ile.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Orijinal mi, port mu hocam romunuz?

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130

Hocam rom port konudan inceleyebilirsiniz.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59

Port hocam, henüz sadece Xiaomi 14 serisinde var rom. Yakın zamanda bekliyoruz resmi olarak çıkmasını K60 için

Üst Alt