Uygulama Hypercam (GCAM) R6 [31.10.2019 Güncel]

• Konbuyu başlatan oyatci
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 135
  • Görüntüleme 15K

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
UniCam 1.2a uygulamasını kurum, çok güzel özellikleri var.60 fps video sorunsuz çalışıyor, panoramada hiç bir sorun yok, ama portre ve gece modunda müthiş kasıyor. Buna uygun bir config dosyası bulabilirsem bunda kalıcam.Sabır edebip beklenirse müthiş gece fotografları çekiyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi 9 SE için şu sürümü denemenizi tavsiye ederim:

Telefonum farklı olduğundan kendim denemedim ama BSG adlı geliştiricinin Gcam portlarına güveniyorum.
Hocam denedim. Oda da kasma oluyor :(

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Hocam denedim. Oda da kasma oluyor :(
İşletim sisteminiz Android 10 olduğundan uyumlu değil demek ki. Android 9'a geri dönün veya Gcam-7 portlarını deneyin :)

akifhasan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Akif Hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Düğün Fotoğrafçısı
Konular
3
Hocam apkları indirdim kurdum ama program sürekli olarak kendini kapatıyor. Ne yapmam gerekiyor bu konuda çok bilgim yok Rootsuz Redmi Note 6 Pro telefon.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Hocam apkları indirdim kurdum ama program sürekli olarak kendini kapatıyor. Ne yapmam gerekiyor bu konuda çok bilgim yok Rootsuz Redmi Note 6 Pro telefon.
Bildiğim kadarıyla Note 6 Pro'ya direkt yüklenemiyordu. Şu başlıkları incelemenizi öneririm.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Mi A3 bütün kameralarıyla çok daha önde...Kıyaslanamaz bence
Evimizde şu an hem Mi A3 hem de Redmi Note 7 var. İkisine de aynı Gcam sürümünü yükleyip aynı konfigürasyonla aynı yerlerden aynı açılarla fotoğraflar çektim. Ekran panelleri farklı (AMOLED - IPS) olduğundan fotoğrafları bilgisayar ekranında inceledim. İki gün boyunca böyle kıyaslamalar yaptım. Gözlemlerimi paylaşayım:

- Mi A3'ün arka kamerası Redmi Note 7'nin arka kamerasına göre birazcık bulanık çekiyor. Noise bakımından daha pürüzsüz ancak bir tık bulanık. Mesela uzaktaki bir aracın plakasını Redmi Note 7'yle çektiğim fotoğrafta daha rahat okudum.
- Mi A3'ün ön kamerası Redmi Note 7'nin ön kamerasına göre daha doğru renkleri veriyor. Mi A3'le çektiğim selfie fotoğraflarında yüz rengim biraz daha sarımtırak, Redmi Note 7'de birazcık kızılımsı. Ancak keskinlik konusunda Redmi Note 7'nin öne geçtiği anlar olduğunu da not düşmeliyim.

Fotoğraflar hep Gcam ile çekildi ve arada "dağlar kadar" fark yok kesinlikle. İkisi arasında bir tercih yapmak gerekirse Redmi Note 7'yi seçerdim Full HD ekran sebebiyle. Mi A3'le çektiğim fotoğrafların kalitesini A3'ün ekranında hissedemiyorum küçük ekran, düşük piksel yoğunluğu (286 PPI) ve ve düşük parlaklık (350 nit) sebebiyle.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Bu arada Hypercam E1 adlı yeni bir versiyon çıkmış. Celsoazevedo'da görmedim ama Gcam Brasil sitesinde mevcut.

İncelemek isteyenler için link:

oyatci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Okan YATCİ
Cihazım
OnePlus 7 PRO
Konular
9
Evimizde şu an hem Mi A3 hem de Redmi Note 7 var. İkisine de aynı Gcam sürümünü yükleyip aynı konfigürasyonla aynı yerlerden aynı açılarla fotoğraflar çektim. Ekran panelleri farklı (AMOLED - IPS) olduğundan fotoğrafları bilgisayar ekranında inceledim. İki gün boyunca böyle kıyaslamalar yaptım. Gözlemlerimi paylaşayım:

- Mi A3'ün arka kamerası Redmi Note 7'nin arka kamerasına göre birazcık bulanık çekiyor. Noise bakımından daha pürüzsüz ancak bir tık bulanık. Mesela uzaktaki bir aracın plakasını Redmi Note 7'yle çektiğim fotoğrafta daha rahat okudum.
- Mi A3'ün ön kamerası Redmi Note 7'nin ön kamerasına göre daha doğru renkleri veriyor. Mi A3'le çektiğim selfie fotoğraflarında yüz rengim biraz daha sarımtırak, Redmi Note 7'de birazcık kızılımsı. Ancak keskinlik konusunda Redmi Note 7'nin öne geçtiği anlar olduğunu da not düşmeliyim.

Fotoğraflar hep Gcam ile çekildi ve arada "dağlar kadar" fark yok kesinlikle. İkisi arasında bir tercih yapmak gerekirse Redmi Note 7'yi seçerdim Full HD ekran sebebiyle. Mi A3'le çektiğim fotoğrafların kalitesini A3'ün ekranında hissedemiyorum küçük ekran, düşük piksel yoğunluğu (286 PPI) ve ve düşük parlaklık (350 nit) sebebiyle.
Samsung GM1 Sensörü ,Sony İMX586 dan daha iyi yanı... ilginç ...
Neden amiral gemilerinde Sony İmx586 kullanılıyor acaba..
Şaşırtıcı bir bakış açısı, güzellik göreceli ama bu kadarina şaşırdım

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Bu arada Hypercam E1 adlı yeni bir versiyon çıkmış. Celsoazevedo'da görmedim ama Gcam Brasil sitesinde mevcut.

İncelemek isteyenler için link:
Denedim hiç çalışmıyor ve kameradan çatır çutur sesler geldi sildim.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Samsung GM1 Sensörü ,Sony İMX586 dan daha iyi yanı... ilginç ...
Neden amiral gemilerinde Sony İmx586 kullanılıyor acaba..
Şaşırtıcı bir bakış açısı, güzellik göreceli ama bu kadarina şaşırdım
Mi A3'te Sony IMX586 sensör kullanıldığından nasıl emin olabiliriz? AIDA64 programını kurup bakıyorum ve IMX586 ibaresini göremiyorum. Sensör modelleri gizli.

Bir de şunu çözemedim; Mi 9 gibi 4350 TL'ye satılan amiral gemisi bir telefondaki sensörle 1500 TL'lik telefondaki aynı mıdır gerçekten? Öyleyse şanslıyız :)

Redmi Note 7 vs Mi A3. Küçük bir kıyaslama: Rehber - Redmi Note 7'de en beğendiğiniz GCAM versiyonu ve ayarlarınız

Arada dağlar kadar fark var mı gerçekten?

Denedim hiç çalışmıyor ve kameradan çatır çutur sesler geldi sildim.
Aman aman hiç yüklemeyelim o halde. Uygulamayı indiriyordum, mesajınızı görünce yüklemekten vazgeçtim.

oyatci

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Okan YATCİ
Cihazım
OnePlus 7 PRO
Konular
9
Mi A3'te Sony IMX586 sensör kullanıldığından nasıl emin olabiliriz? AIDA64 programını kurup bakıyorum ve IMX586 ibaresini göremiyorum. Sensör modelleri gizli.

Bir de şunu çözemedim; Mi 9 gibi 4350 TL'ye satılan amiral gemisi bir telefondaki sensörle 1500 TL'lik telefondaki aynı mıdır gerçekten? Öyleyse şanslıyız :)

Redmi Note 7 vs Mi A3. Küçük bir kıyaslama: Rehber - Redmi Note 7'de en beğendiğiniz GCAM versiyonu ve ayarlarınız

Arada dağlar kadar fark var mı gerçekten?

Aman aman hiç yüklemeyelim o halde. Uygulamayı indiriyordum, mesajınızı görünce yüklemekten vazgeçtim.

Bilmem gerçekten İMX586 gibi gözüküyor

Ekli dosyalar

• IMG_20191125_012933_837.jpg
    IMG_20191125_012933_837.jpg
    73,4 KB · Görüntüleme: 7
  • IMG_20191125_021109_652.jpg
    IMG_20191125_021109_652.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 7
  • Screenshot_2019-11-25-02-17-40-685_com.android.chrome.png
    Screenshot_2019-11-25-02-17-40-685_com.android.chrome.png
    647,4 KB · Görüntüleme: 5
Üst Alt