Rom Hyper OS V2/V3/V4/V5 Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro (raphael) Android 14

KurS4T

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Mİ 9T PRO
Konular
1
hocam evolution x romumu yaklaşık bir aydır kullaniyorum son güncellemesinide yaptım fakat bir kaç bug var hala düzelmiyor, bende yukarıdaki arkadasin attığı romu telegramda daha önce görmüştüm kullanici yorumlarina göre şuana kadarki en iyi hyperos rom oldugunu söylüyorlar, uzun lafın kısası dün bu romu verilen orangefox ile birlikte indirdim twrpyi guncelledim fakat recovery yeniden basladiginda dosyalarda sadece fox isimli bir klasör duruyordu bende romu atamadim + olarak wipe kismina girdiğimde daha önce görmediğim bellekler olduğunu gördüm (sizin yazdığınız gibi metadata dahil) acaba nasıl bir çözüm önerirsiniz? bilgisayardan tekrar recovery atmayi düşünüyorum
standart twrp veya orange fox yeterli hocam metadatalı veya dynamic unofficial orangefox vs olmaz twrp sitesinden indirip flashlama yapmanız bile yeterli olacaktır onunla format data recovery yapıp romu alın cihaz içine ve vendor data cache art cache system wipe edip rom kurun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam evolution x romumu yaklaşık bir aydır kullaniyorum son güncellemesinide yaptım fakat bir kaç bug var hala düzelmiyor, bende yukarıdaki arkadasin attığı romu telegramda daha önce görmüştüm kullanici yorumlarina göre şuana kadarki en iyi hyperos rom oldugunu söylüyorlar, uzun lafın kısası dün bu romu verilen orangefox ile birlikte indirdim twrpyi guncelledim fakat recovery yeniden basladiginda dosyalarda sadece fox isimli bir klasör duruyordu bende romu atamadim + olarak wipe kismina girdiğimde daha önce görmediğim bellekler olduğunu gördüm (sizin yazdığınız gibi metadata dahil) acaba nasıl bir çözüm önerirsiniz? bilgisayardan tekrar recovery atmayi düşünüyorum
standart android 13 ve altı veya hyper os romlar için normal orangefox veya twrp kullanın

FRkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
standart twrp veya orange fox yeterli hocam metadatalı veya dynamic unofficial orangefox vs olmaz twrp sitesinden indirip flashlama yapmanız bile yeterli olacaktır onunla format data recovery yapıp romu alın cihaz içine ve vendor data cache art cache system wipe edip rom kurun

standart android 13 ve altı veya hyper os romlar için normal orangefox veya twrp kullanın
eski sürüm android 13 destekli bir orangefox yüklemeye çalıştım fakat tekrar geri recoverye döndüğümde dosya olarak sadece fox duruyor, wipe kısmı aynı şekilde metadata vs yerinde. ilk önce format data yapipmi orangefoxu yuklemem gerekiyor acaba ? eğer öyleyse geceye birakicam çünkü şuan işlerim var telefon ile

düzeltme: tamamdır şimdi başka bir orangefox kurdum wipe eski sade haline döndü sadece hala fox klasörü gözüküyor onun içinde format data yapacağım

Son düzenleme:

Barbr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yunus
Cihazım
M9t pro
Konular
1
Yukleme fox ıcıne atarak yapın guncel fastbot yapacaksanız onu youtube tada formda vıdeo anlatımı var ben oyle yaptım evox kurmadım ama farklı dosyaları kurdum

Hide

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hide
Cihazım
F2 Pro
Konular
2
tamamdır hocam f2fs isteğe bagliymis romu buldum teşekkür ederim, herhangi bi bug vs varmı bu aksam kurmayı düşünüyorum suanki romum çok iyi fakat bi kac bug var güncelleme geldi ama düzelmedi alternatif rom ariyorum

genelde hyperos romlarda bildirim gecikmesi oluyor bunda herhangi bir sıkıntı varmı acaba?
Gözüme herhangi bir bug çarpmadı. Bildirim sorunu da yaşamadım. Bence geliştirici daha iyisini yapana kadar en iyi rom bu. Arayüzü, renkleri, akıcılık çok iyi.

KurS4T

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Mİ 9T PRO
Konular
1
eski sürüm android 13 destekli bir orangefox yüklemeye çalıştım fakat tekrar geri recoverye döndüğümde dosya olarak sadece fox duruyor, wipe kısmı aynı şekilde metadata vs yerinde. ilk önce format data yapipmi orangefoxu yuklemem gerekiyor acaba ? eğer öyleyse geceye birakicam çünkü şuan işlerim var telefon ile

düzeltme: tamamdır şimdi başka bir orangefox kurdum wipe eski sade haline döndü sadece hala fox klasörü gözüküyor onun içinde format data yapacağım
mi9t pro orangefox yazıp indirip ve içinde metadata vs olmicak :) standart normal olacak yada vendor system cache data ve art cache varsa metadata yanında sıkıntı olmaz sizin işiniz vendor data system cache ve art cache ile olacak format data yes yapıp recovery yapın ve romu telefona alın telefona aktarma işi bitince vendor system data cache art cache secip çekin çubuğu ve rom basıp flashlayın en son format data yes ve reboot yeterli :)

KurS4T

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kürşat
Cihazım
Mİ 9T PRO
Konular
1

hocam sıkıntı çekiyorsanız hala özelden ulaşın ve detaylı sorununuz ve orangefox ile birlikte bildirin bana yardımcı olmaya çalışırım

FRkan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
mi 9t pro
Konular
0
hocam sıkıntı çekiyorsanız hala özelden ulaşın ve detaylı sorununuz ve orangefox ile birlikte bildirin bana yardımcı olmaya çalışırım
romu kurdum hocam ilginiz ve yardımınız için teşekkür ederim

marcustanley

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
mi 5
Konular
0
Buradan telegram linki paylaşmak yasak mı bilmiyorum. Ama k20 pro updates yazarsan telegram aramaya veya google a direk çıkar. 16bin takipçisi var. Ve mi9t pro için bir sürü aosp rom var. Ama redmi note 12 pro için göremedim. Mediatek işlemcileri ne yazık ki rom geliştiriyormiyorlar. Snapdragon geliştiriliyorlar.

Mi9t pro için bahsettiğim rom bu linkte.

Buradaki orange fox yükleyeceksin ondan sonra rom kuracaksın. Twrp ile olmuyor.

Not: nfc çalışmıyor diyorlardı gerçi fix dosyası vardı. Telegramdan daha detaylı görebilirsin. Ama romdan memnunum ve çok akıcı geldi bana.

Yeni link ekledim. Google drive da indirme kotası dolmuş bunda sıkıntı yok. Buradan indirebilirsin.
Hocam magisk kurunca google play ve magisk arayüzde durduruldu hatası alıyorum root için hangi yöntemi tercih etmeliyiz bilgin var mı ?

zafermtl

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zafer
Konular
2
Gözüme herhangi bir bug çarpmadı. Bildirim sorunu da yaşamadım. Bence geliştirici daha iyisini yapana kadar en iyi rom bu. Arayüzü, renkleri, akıcılık çok iyi.
Vowifiyi ayarlar menüsünde aktif olduğu halde ve vowifi kodunu girerek aktif etmeye çalıştım yinede aktif olmadı PDC üzerinden kontrol ettim herşey olması gerektiği gibi fakat vowifi aktif edemedim. Ayrıca telefon rootlu olmadığı halde vakıf katılım uygulaması hata veriyor telefonuzda root yapılmış hatası veriyor uygulamaya girmiyor. Sizde kontrol edermisiniz hocam

Hide

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hide
Cihazım
F2 Pro
Konular
2
Hocam magisk kurunca google play ve magisk arayüzde durduruldu hatası alıyorum root için hangi yöntemi tercih etmeliyiz bilgin var mı ?
telefonu babam kullandığı için magisk yükleme gereği duymadım. kernelsu var magisk yerine root için, mi9t pro için var mı bilmiyorum açıkçası. Araştırmak lazım.

Vowifiyi ayarlar menüsünde aktif olduğu halde ve vowifi kodunu girerek aktif etmeye çalıştım yinede aktif olmadı PDC üzerinden kontrol ettim herşey olması gerektiği gibi fakat vowifi aktif edemedim. Ayrıca telefon rootlu olmadığı halde vakıf katılım uygulaması hata veriyor telefonuzda root yapılmış hatası veriyor uygulamaya girmiyor. Sizde kontrol edermisiniz hocam
turk telekom hat vowifi elimdeki cihazda da çalışmıyor. muhtemelen hiç bir operatörle çalışmayacak. Vakıf katılımı denedim aynı hatayı verdi. Cihazı babam kullanıyor. O da işbank ceptede teb kullanıyor onlarda hiç bir sorun yaşamıyoruz. Vakıf katılıma özel bu durum maalesef. Rootda da sorun çıkıyormuş üstteki arkadaşın dediğine göre yoksa magiskle gizler geçerdik sorun olmazdı. Babam kullandığı için rootu gereksiz gördüm.

Üst Alt