Haber Hücresel İnternet paylaşımı ( Hotspot) ücretli olacak

Ocak 2019 tarihinden sonra üç operatör şirketinin aldığı ortak karar ile telefondan paylaştığımız internetimiz için ek ücret alınacak. Şuan için belli tarifelerde halihazırda olan bu sistem yeni yılla birlikte herkes için geçerli olucak.
DÜZENLEME: Vodafone hotspot için ek bağlantı ücreti almayacağını müjdeledi. Turkcellde ise durum kesin. Türk telekomun yapacağı açıklama bekleniyor.

2.DÜZENLEME: Turkcell gelen yoğun tepkiler üzerine geri adım attı. internetinizi paylaşıma açmadan önce operatörünüzden izin almanız halinde ücret talep edilmeyecek. Aksi durumlarda 9 TL hatta yansıyacaktir.
Türk Telekom yaptığı açıklamada herhangi bir ücret almayacağını bildirdi.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Kaynak:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Shiftdelete
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
HardwarePlus
MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Bu nasıl saçmalık ya Allah'ım şaka gibi yemin ederim başka ülkede asla göremezsiniz bu tip şeyleri . Hem nereden bilecek benim paylaşımı açtığımı cidden her yönüyle garip bir durum bi bunlar eksikti tam oldu . Sağdan soldan vurun anasını satayım smoking~~:@

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Kaç kişi hangi cihazdan bağlıysa bunu tespit edebiliyorlar . Ayrica İngiltere de uygulanan bir sistemmiş şimdiye kadar serbest bırakmış olmalarıda büyük mucize ,insan hayret ediyor.
Uzun lafın kısası ekonomik krizi iliğimize kadar hissediceğiz . Yeni yıl hiç gelmeseymiş keşke.

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Kaç kişi hangi cihazdan bağlıysa bunu tespit edebiliyorlar . Ayrica İngiltere de uygulanan bir sistemmiş şimdiye kadar serbest bırakmış olmalarıda büyük mucize ,insan hayret ediyor.
Uzun lafın kısası ekonomik krizi iliğimize kadar hissediceğiz . Yeni yıl hiç gelmeseymiş keşke.

Gerçekten şaşkınım ben paketimin faturasını ödüyorum sonuçta kiminle paylaştığımdan bunlara ne değil mi ? İlgilterede uygulaması da garip ama malum alım gücümüz ekonomimiz eşit değil . Krizin acısı yine vatandaştan çıkacak gibi bence de . 2018 sitem ederken 19 cidden can yakacak

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Gerçekten şaşkınım ben paketimin faturasını ödüyorum sonuçta kiminle paylaştığımdan bunlara ne değil mi ? İlgilterede uygulaması da garip ama malum alım gücümüz ekonomimiz eşit değil . Krizin acısı yine vatandaştan çıkacak gibi bence de . 2018 sitem ederken 19 cidden can yakacak
Kesinlikle öyle hocam. Bi kaşımadıklari kulağımızın arkası kalmıştı. İngiltere'den teknoloji bilim getiriceklerine gidip vergisini getirirler.
İngiltere de bir ASGARİ ücretlinin maaşıyla 981 LİTRE BENZİN alınırken Türkiye de sadece 317 LİTRE BENZİN alabiliyorsunuz.
Asgari ücretle çalışan kişi sayısının toplam çalışana oranı ingiltere'de % 8 ila %10 ekseninde iken, türkiye'de bu oran%50 civarındadır. Gerisi size kalmış...

Benzin karşılaştırmasi için kaynak:

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

Biscuit

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
İç İletişim Uzmanı
Konular
14
Hocam Vodafone sayfası üzerinde alınmış olan ekran görüntüsünün linkini paylaşabilir misin rica etsem? Vodafone'da çalışıyorum, fiyatlandırma ekibi ile konuştum ve bunun asparagas olduğunu belirttiler.

Bir düzeltme : Bu karar eğer gerçek olursa bile, önünde regülatif hiç bir engel bulunmadığı bilgisini aldım. Yani yasadışı bir olay yok, karar çıkarsa da benim de geçmiş olsun demekten başka bir seçeneğim kalmıyor.

Son düzenleme:

ertancetin

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Mali Müşavir
Konular
63
Bence bu hotspot gibi paylaşım değil de paketinde örneğin 10 gb internet var, 2,5 gb'ını arkadaşınla paylaşıyorsun ortak kullanıyormuş gibi düşünmek lazım. Yani cihazlar yanyana olup da paylaşım yapılmasından bahsetmiyor gibi geldi bana.

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Hocam Vodafone sayfası üzerinde alınmış olan ekran görüntüsünün linkini paylaşabilir misin rica etsem? Vodafone'da çalışıyorum, fiyatlandırma ekibi ile konuştum ve bunun asparagas olduğunu belirttiler.

Bir düzeltme : Bu karar eğer gerçek olursa bile, önünde regülatif hiç bir engel bulunmadığı bilgisini aldım. Yani yasadışı bir olay yok, karar çıkarsa da benim de geçmiş olsun demekten başka bir seçeneğim kalmıyor.
hocam konunun altına kaynak aldığım linkleri paylaştım ve kararın çıkmasının önünde bir engel yok dediğiniz gibi. Geçmiş olsun cümleten

Üst Alt