Haber Hücresel İnternet paylaşımı ( Hotspot) ücretli olacak

Ocak 2019 tarihinden sonra üç operatör şirketinin aldığı ortak karar ile telefondan paylaştığımız internetimiz için ek ücret alınacak. Şuan için belli tarifelerde halihazırda olan bu sistem yeni yılla birlikte herkes için geçerli olucak.
DÜZENLEME: Vodafone hotspot için ek bağlantı ücreti almayacağını müjdeledi. Turkcellde ise durum kesin. Türk telekomun yapacağı açıklama bekleniyor.

2.DÜZENLEME: Turkcell gelen yoğun tepkiler üzerine geri adım attı. internetinizi paylaşıma açmadan önce operatörünüzden izin almanız halinde ücret talep edilmeyecek. Aksi durumlarda 9 TL hatta yansıyacaktir.
Türk Telekom yaptığı açıklamada herhangi bir ücret almayacağını bildirdi.

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Kaynak:

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Shiftdelete
HardwarePlus
MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Bence bu hotspot gibi paylaşım değil de paketinde örneğin 10 gb internet var, 2,5 gb'ını arkadaşınla paylaşıyorsun ortak kullanıyormuş gibi düşünmek lazım. Yani cihazlar yanyana olup da paylaşım yapılmasından bahsetmiyor gibi geldi bana.
çok iyi kalplisin :)

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28
Turkcell faturalı abonelerine bildirim mesajı yollamış. Faturalı hat kullanan bir kişi teyit ederse müthiş olur.

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Bence bu hotspot gibi paylaşım değil de paketinde örneğin 10 gb internet var, 2,5 gb'ını arkadaşınla paylaşıyorsun ortak kullanıyormuş gibi düşünmek lazım. Yani cihazlar yanyana olup da paylaşım yapılmasından bahsetmiyor gibi geldi bana.
bende böyle olduğunu düşünüyorum (belkide düşünmek istiyorumdur) 10gb paketini almışım parasını sana ödemişim ne yapacağıma ben karar veririm artık istersem bir günde laptoptan harcarım istersem hiç dokunmam yanar haklarım.

Önceden bazı aile tarifelerinde vardı bu internetin ortak olması şimdi herkese açılacak diye düşünüyorum.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yahu mesajımı niye siliyorsunuz punch~~ tam yazmadımki kelimeleri.
aralara nokta koyduk. neyi uygunsuz. Allah Allaaaaaaaah. wait~~ facepalm~~

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15
Ekşi de okuduğum kadarı ile amerika İngiltere gibi ülkelerde yıllarca yapılan bir uygulama imiş. Ancak bizim operatörler bu ücreti almıyorlarmış. Zaten şu krizde adamlar nerden daha çok para kazanırımın yollarını arıyorlar. Ee tabi olan yine vatandaşa oluyor. Ve evet bu parayı almamaları için önlerinde hiçbir engel yok. Adamların sözleşmelerinde bile yazıyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mevcut tarifemde 15GB internet var... Bu kadar nete elbette ki ihtiyacım yok, paylaştırmak için alıyorum. Eğer paylaşım ücretli olursa bu durumda benim 20 liralık 1-2gb içeren bir tarifeye geçip neti paylaştırdığım oğluma da 20 liralık tarife ile sim kart çıkartmak çok daha mantıklı olacak gibi görünüyor.

Zaten sürekli hotspot açan kişinin yüksek kotası vardır ve bunun için normalden çok daha fazla fatura ödüyordur. Hotspot ücretli olursa bu tarifelerden biz vazgeçeceğiz ve operatörler o 9 liradan daha fazla kayıp yaşayacaklar... Alan da satan da mutsuz olacak. Cidden saçma ve hatta salakça. facepalm~~

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Turkcell faturalı abonelerine bildirim mesajı yollamış. Faturalı hat kullanan bir kişi teyit ederse müthiş olur.
Henüz mesaj gelmedi.
Ancak bu gelmeyecek anlamına gelmez.
Böyle bir fırsatı hiç birisi kaçırmaz.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Ekşi de okuduğum kadarı ile amerika İngiltere gibi ülkelerde yıllarca yapılan bir uygulama imiş. Ancak bizim operatörler bu ücreti almıyorlarmış. Zaten şu krizde adamlar nerden daha çok para kazanırımın yollarını arıyorlar. Ee tabi olan yine vatandaşa oluyor. Ve evet bu parayı almamaları için önlerinde hiçbir engel yok. Adamların sözleşmelerinde bile yazıyor.
bahsettiğiniz ülkelerden biri olan ingiltere'de abim yaşıyor. sınırsız internet, sınırsız konuşma, sınırsız sms paketine ayda 59 pound veriyor. asgari ücreti 1480 pound.
:)

Çirkin kral

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Can
Cihazım
Mi Max 2
Konular
28