Yardım Hızlı şarj olmuyor

Ozgur19033

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xaomi mi8
Meslek
Barilla-Saha Satış
Konular
10
Merhabalar

Xiaomi mi8 kullanıcısının fakat bir sorunum var telefonu şarja taktığım zaman ağır şarj oluyor ve hızlı şarj yazısı çıkmıyor normal şarj oluyor gösteriyor cihazı yeni aldım bu arada birde şarj olurken yukarıda yüzde yazan pil kısmında şimşek gibi şarj olurken çıkan işaret çıkmıyor orijinal şarj aleti ve kablosu kutudan çıkanlara kullanıyorum son sorum ise batarya sağlığına nasıl bakabiliriz yardımcı olursanız çok memnun kalırım şimdiden teşekkürler..

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ne ile temizlemek gerekiyor ? Tam olarak zarar vermeden

Hocam metal olmayan, yalıtkan ve ince bir şeyle girişin dip tarafını dikkatlice temizleyebilirsiniz. Biriken tüy, pamuk, kir vb. kalıntılar girişin sağlıklı çalışmamasına neden olabiliyor. Ben aşağıya resmini eklediğim kürdanlardan kullanıyorum. Eczane ve marketlerde satılıyor, oldukça ucuz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Ozgur19033

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xaomi mi8
Meslek
Barilla-Saha Satış
Konular
10
Hocam metal olmayan, yalıtkan ve ince bir şeyle girişin dip tarafını dikkatlice temizleyebilirsiniz. Biriken tüy, pamuk, kir vb. kalıntılar girişin sağlıklı çalışmamasına neden olabiliyor. Ben aşağıya resmini eklediğim kürdanlardan kullanıyorum. Eczane ve marketlerde satılıyor, oldukça ucuz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bundan bendede var hemen deniyorum ucuna birşey takıp ıslatıp mı yapayım yoksa böyle mi yapayım

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bundan bendede var hemen deniyorum ucuna birşey takıp ıslatıp mı yapayım yoksa böyle mi yapayım

Bence ıslatmadan süpürge emiş konumunda iken sizde bu ürünle kazıma işlemi yapın süpürge de çıkan pisliği çeksin Yes~~

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Kuru bir şekilde yapın hocam. Mümkün olduğu kadar ortadaki çıkıntıya temas etmeden dip kısmına sıkışmış olan kalıntıları çıkartmaya çalışın.

Oyla:

Ozgur19033

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xaomi mi8
Meslek
Barilla-Saha Satış
Konular
10
Kuru bir şekilde yapın hocam. Mümkün olduğu kadar ortadaki çıkıntıya temas etmeden dip kısmına sıkışmış olan kalıntıları çıkartmaya çalışın.
Sonuç gene aynı 4 tane farklı tipe c ile denedim gene aynı yazılımsal bir sorun mu acaba şarj dolmada ve tüketme de sorun yok çünkü

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sonuç gene aynı 4 tane farklı tipe c ile denedim gene aynı yazılımsal bir sorun mu acaba şarj dolmada ve tüketme de sorun yok çünkü

Şarj dolmada sorun yok derken hocam? Hızlı şarj olmadığını belirtmişsiniz? Bataryanız ne kadar sürede doluyor?

Oyla:

Ozgur19033

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xaomi mi8
Meslek
Barilla-Saha Satış
Konular
10
Şarj dolmada sorun yok derken hocam? Hızlı şarj olmadığını belirtmişsiniz? Bataryanız ne kadar sürede doluyor?
Yaklaşık 2.30 saatte falan doluyor normal şarj da sorun yok derken onu kasdettim pil tüketimi de normal ama hızlı şarj ve o pil üstünde şimşek işareti hiç çıkmıyor abi ne yaptıysam yok

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yaklaşık 2.30 saatte falan doluyor normal şarj da sorun yok derken onu kasdettim pil tüketimi de normal ama hızlı şarj ve o pil üstünde şimşek işareti hiç çıkmıyor abi ne yaptıysam yok

Anladım hocam. Girişi temizlediniz, farklı kablo ve farklı adaptör denediniz. Şu an için hızlı bir şekilde yapılabilecek hemen her şeyi yaptınız gibi görünüyor. Bu aşamadan sonra yazılımsal olma ihtimaline karşı sıfırdan bir rom kurulumu deneyebilirsiniz. Eğer rom kurulumu sonrasında da düzelmezse şarj girişiniz arızalanmıştır ve servise gönderip şarj girişini değiştirmeniz gerekir.

Oyla:
Üst Alt