Soru Hindistan Romu İyi mi?

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
Arkadaşlar cihaza hindistan romu flaslicam fakat global den bir farkı var mı? Performans düşüşü, band 20 desteği vs.

Yükleme sebebim redmi note 8 global de arama ve mesaj Google one in uygulaması var miui nun bir kaç özelliği yok adım sayar vs.
Ayrıca bl kilitini geri kapamak garantiyi geri getirir mi, genpa garanti servisi.

Hindistan sürümünü flaslasam yinede india güncellemeleri alabilir miyim?

Writhquars

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Finans
Konular
39
merhaba bende REDMİnote8 aldım fakat klavye kullanımında takılmalar falan oluyor romdanMI kaynaklımıdır. güncellemeyle düzelir mi sizce. Hindistan romuna geçmeyi düşünüyorum bende kilit açılınca google uygulamaları sinir bozucu çünkü. kullanım açısından olumlu fark yaşarmıyım sizce .
teşekkürler.
bendede klavyede ara sıra takılma oluyor. Bastığımı algılamıyor :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Cihazınız sonradan IMEI atılmış cihaz değil ise, global romlar arası geçiş yapıp bl kilit kapatmak telefonu brick etmez hocam oda resmi rom sonuçta hocam (düz mantık)
imei atılmış bir cihaz değil yani imei kutu içeriğindekiyle aynı ayrıca genpa garanti müşteri hizmetlerinde sorgulattım garantisi mevcut dedi.

ve evet global romdan india romuna geçip BL kilitlemem kesinlikle bir kaç yerde gördüm cihaz brickliyormuş.

daha önce mi a1 de olmuştu benzer olay test point ile açmak zorunda kaldım (garanti 700tl anakart parası istedi )

Bl açıp india romuna geçtiğimde bl açık duracak

eğer tekrar orjinal global roma dönersem bl kilitleyecem

Tek korkum ki buna genpa garanti servisi cevap vermedi. BL yi tekrar kilitlesem garantisi gelir mi bilmiyorum. Üstteki arkadaş garanti servisi anlıyor diyorda nasıl anlaşılıyor ki?

Oyla:

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
bendede klavyede ara sıra takılma oluyor. Bastığımı algılamıyor :(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

imei atılmış bir cihaz değil yani imei kutu içeriğindekiyle aynı ayrıca genpa garanti müşteri hizmetlerinde sorgulattım garantisi mevcut dedi.

ve evet global romdan india romuna geçip BL kilitlemem kesinlikle bir kaç yerde gördüm cihaz brickliyormuş.

daha önce mi a1 de olmuştu benzer olay test point ile açmak zorunda kaldım (garanti 700tl anakart parası istedi )

Bl açıp india romuna geçtiğimde bl açık duracak

eğer tekrar orjinal global roma dönersem bl kilitleyecem

Tek korkum ki buna genpa garanti servisi cevap vermedi. BL yi tekrar kilitlesem garantisi gelir mi bilmiyorum. Üstteki arkadaş garanti servisi anlıyor diyorda nasıl anlaşılıyor ki?

Servisler cihaza müdahele ettiği zaman loglardan cihazınız hakkındaki her bilgiye erişebiliyorlar ve aynı Samsunglarda mevcut olan Knox sayacı gibi sizin kaç kez işlem yaptığınızı Bl kilidini açıp açmadığınızı ve geri kapatıp kapatmadığınızı kendi sistemlerinden takip edebiliyorlar sizler kilidi kapatınca anlaşılamayacağını sanıyorsunuz ama servisler çok rahat anlıyorlar bunları. Garantiniz varsa geçmenizi tavsiye etmiyorum ben üsttede tekrar yazmıştım tercih sizin tabiki hocam garantili olduğu için daha fazla ücret ödüyorsunuz benim cihazım garantisiz mesela o yüzden bunun derdi tasası olmuyor pek. :)

Oyla:
Üst Alt