Çözüldü Hepsiburada'dan Redmi Note 7 Aldım Kırık Çıktı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Beta v9.6.0.0
Telefon Modeli
Redmi Note 7
Bootloader Kilidi
Kapalı
Arkadaşlar selamlar, bi arkadaşımın sorunu için sizden yardım istiyorum.

İlk olarak 02.07.2019 tarihinde hepsiburadanın kendisinden Redmi Note 7 sipariş verdim. Ürünün 04.07.2019 tarihinde Sürat Kargo aracılıyla ofisten almaya gittim. Ürünün dış kutusunda herhangi bir ezilme çizilme olmadığı için ürünü aldım ve dışarı çıktım. Dışarıya çıktığım sırada telefonun kendi kutusunda (beyaz olan) sağ tarafında bir ezilme gördüm. Bende telefonda bir sorun yoktur diyip ürünü ürünü kargo şirketinin yakınındaki aracımda açtım. Açmamla birlikte telefonun sol tarafında bir kırık ve iphone 6'lardaki gibi bükülme sorununu gördüm. Bu süreçten sonra telefonu toplayıp hemen kargo şirketine geri döndüm. Kargo şirketinde tutanağımızı tuttuk. Ancak tutanakta kargo şirketinin ifadesinde hasarsız teslim edildiği ancak benim ifademde ise konuyu anlattığım şekilde tuttuk (Fotoğraflarda mevcut). Daha sonra ürünü iade talebi oluşturdum ve geriye gönderdim. Hepsiburada sitesinden de iade oluşturdum. 05.07.2019 tarihinde hepsiburada deposuna telefonu ulaştı. Daha sonra tekrardan dağıtıma çıktı bu süreç böyle devam ederken en sonra 12.07.2019 tarihinde depo ürünü teslim almıştır. Şu an için talebiniz işlem sürecinde diye olayamaya başladılar.

Size sorum bu süreçte nasıl bir yol izlemem gerekmektedir. Telefonu kabul etmeyip geri yollarsalar ne yapmam gerekmekte? Tüketici hakem heyetine gitmek gerekir mi ? Ürünün fotoğraflarını ve tutanağı paylaşıyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum,

Selamlar,

Ekli dosyalar

• 3c841b9d-894e-4dff-b6a4-26e651bbf0d3.jpg
    3c841b9d-894e-4dff-b6a4-26e651bbf0d3.jpg
    159,7 KB · Görüntüleme: 79
  • 4eb010c7-2ebe-4c45-bccb-e60a88ea9919.jpg
    4eb010c7-2ebe-4c45-bccb-e60a88ea9919.jpg
    30,9 KB · Görüntüleme: 81
  • 7613bf33-5d20-4dad-9150-4767d7e4fe4a.jpg
    7613bf33-5d20-4dad-9150-4767d7e4fe4a.jpg
    35,6 KB · Görüntüleme: 80
  • abf1bb02-52df-4520-98ac-0a22fc655fcc.jpg
    abf1bb02-52df-4520-98ac-0a22fc655fcc.jpg
    66,9 KB · Görüntüleme: 88
  • b074c978-f8f4-4b31-8b1c-bf59a0f7040b.jpg
    b074c978-f8f4-4b31-8b1c-bf59a0f7040b.jpg
    53,3 KB · Görüntüleme: 92

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
130
Kabul etmeyip geri yollamaları halinde zaten tek seçenek tüketici hakları hocam.. Keşke kargo görevlisinin yanında açılımı yapsaydınız.. O zaman uğraşmak zorunda kalmadınız, ki yine uğraşmak zorunda kalmazsınız umarım para iadesi yada ürün değişimi yaparlar inşallah.

Oyla:

musttafa6816

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
6

İlk olarak 02.07.2019 tarihinde hepsiburadanın kendisinden Redmi Note 7 sipariş verdim. Ürünün 04.07.2019 tarihinde Sürat Kargo aracılıyla ofisten almaya gittim. Ürünün dış kutusunda herhangi bir ezilme çizilme olmadığı için ürünü aldım ve dışarı çıktım. Dışarıya çıktığım sırada telefonun kendi kutusunda (beyaz olan) sağ tarafında bir ezilme gördüm. Bende telefonda bir sorun yoktur diyip ürünü ürünü kargo şirketinin yakınındaki aracımda açtım. Açmamla birlikte telefonun sol tarafında bir kırık ve iphone 6'lardaki gibi bükülme sorununu gördüm. Bu süreçten sonra telefonu toplayıp hemen kargo şirketine geri döndüm. Kargo şirketinde tutanağımızı tuttuk. Ancak tutanakta kargo şirketinin ifadesinde hasarsız teslim edildiği ancak benim ifademde ise konuyu anlattığım şekilde tuttuk (Fotoğraflarda mevcut). Daha sonra ürünü iade talebi oluşturdum ve geriye gönderdim. Hepsiburada sitesinden de iade oluşturdum. 05.07.2019 tarihinde hepsiburada deposuna telefonu ulaştı. Daha sonra tekrardan dağıtıma çıktı bu süreç böyle devam ederken en sonra 12.07.2019 tarihinde depo ürünü teslim almıştır. Şu an için talebiniz işlem sürecinde diye olayamaya başladılar.

Size sorum bu süreçte nasıl bir yol izlemem gerekmektedir. Telefonu kabul etmeyip geri yollarsalar ne yapmam gerekmekte? Tüketici hakem heyetine gitmek gerekir mi ? Ürünün fotoğraflarını ve tutanağı paylaşıyorum.

Selamlar,
15 gün içinde koşulsuz iade edebiliyorsunuz hocam eğer ödemenizi yapmazlar veya telefonu geri gönderirler ise tuketici hakem heyetine başvurmalısınız

Oyla:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Geçmiş olsun öncelikle bu konu hakkında şimdilik yapılacakları yapmışsınız bu saatten sonra hepsi buradanın cevabı önemli olan bana kalırsa yeni cihaz göndereceklerdir ancak göndermezler ise tüketici haklarına başvurmaktan başka yol kalmaz :)

Oyla:

Mahircevik

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahir
Cihazım
Pocophone f1
Meslek
Makine mühendisi
Konular
41
Bende benzer bı durum yaşadım . Hb tam bir rezalet o kadar uğraştım ki baya kötü oldu . geçmiş olsun kardeşim.

Oyla:

Save_Mi

Snowflake
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Platina/Courbet
Konular
207
Öncelikle geçmiş olsun, hepsiburada ürün değişimi ve iade konusunda epey zorlayıcı bir şirket, keşke ürünü kargo görevlisinin yanında açıpta tutanak tuttursaydınız, hepsiburada kargo görevlisinin eksiksiz hasarsız teslim edildi cümlesinden dolayı size sıkıntı çıkarabilir, ayrıca şirket değişim ve iade politikasında zaten bu durumundan üzerine basarak kargo görevlisinin yanında ürünü açıp tutanak tutturmazsanız iade/değişim talebi olumsuz sonuçlanabilir şeklinde açıklama yapıyor, siz gerekeni yapmışsınız hocam, eper olumsuz yanıt alırsanız tüketiciye gitmekten başka alternatif yok zaten. Tekrar geçmiş olsun.

Oyla:

chnyldz03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cihan
Cihazım
mi 9t
Konular
7
Geçmiş olsun kötü bir durum bu kargocular adrese teslim yaparken hop verip kaçıyorlar hemen geçen tartışdım bi dur arkadaş hasar var mı yokmu 30 sn ye bekle dedim yok bekleyemem la 30 sn banane diyor adam kafasına çarpacaktım ne bileyim ben içinden hıyar çıkmıyacağını değil mi hepsiburada dan bir çöp dahi almam ben

Oyla:

Muaddib1789

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hdndn
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
9
15 gün içinde koşulsuz iade edebiliyorsunuz hocam eğer ödemenizi yapmazlar veya telefonu geri gönderirler ise tuketici hakem heyetine başvurmalısınız
O öyle olmuyor. İyi alayım cihazı yere çarpıp kırayım koşulsuz iade alsınlar. Var mı öyle bir dünya? Öncelikle süreç zor cihazı kendisinin kırmadığını ispatlaması lazım. Kabul etmezler ise tüketici hakem heyeti yolu görünür. Bu sefer oraya cihazın gelirken kırık olduğunu ispatlaması gerekecek. Süreç zor.

Oyla:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Ben biraz pimpirikliyim diyordum ama doğru olanı yapıyormuşum demek, 2 kere hepsiburadadan telefon aldım kargoyu kargo numarası ile özenle takip edip, hedef şubeye ulaştığında şubeyi arıyor ve dağıtıma cikarmamalarini söylüyorum. Gidip gözleri önünde açıyorum öyle alıyorum. Keşke arkadaşın da orada açsaymış,şuan inisiyatif tamamen hepsiburadada umarım olumlu sonuç çıkar.

Selamlar,

Hocam bir kaç kere bana da denk geldi verip gitmek istiyorlar bekleyemem zamanım yok tarzı konuşuyorlar, ben bu kargoyu açacağım sende paşa paşa bekleyeceksin görevin bu diyorum. Bunları bu şekilde alıştıranlar ses çıkarmayanlar utansın

Geçmiş olsun kötü bir durum bu kargocular adrese teslim yaparken hop verip kaçıyorlar hemen geçen tartışdım bi dur arkadaş hasar var mı yokmu 30 sn ye bekle dedim yok bekleyemem la 30 sn banane diyor adam kafasına çarpacaktım ne bileyim ben içinden hıyar çıkmıyacağını değil mi hepsiburada dan bir çöp dahi almam ben

Oyla:

batuozalp

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 9T, MIX 2S
Meslek
Paramedik
Konular
14
Evet arkadaşlar mutlu haber geldi itirazımız kabul gördü ücret geri yatırıldı :) Bende başka bi siteden 100 lira indirimli + Xiaomi 5k Powerbank + Kılıf hediyeli buldum. Her şerde bir hayır vardır dedik sonucumuza ulaştık yardımcı olan herkese teşekkürler :)

Oyla:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt