Yardım Hepsiburada Xiaomi mi5

CanAusweirten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
HB den Xiaomi Alan oldumu Rom nasıl ? bilgilendirirseniz sevinirim

Bllergl

Android Sever
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi4/MiBand1S
Konular
11
Yakin zaman da bende nisanlim icin almayi dusunuyorum alan arkadaslar genel olarak bilgilendirme yaparsa cok memnun oluruz.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

CanAusweirten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
Yakin zaman da bende nisanlim icin almayi dusunuyorum alan arkadaslar genel olarak bilgilendirme yaparsa cok memnun oluruz.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Valla Hacı ben siparişi geçtim en geç salı elımde olur ama Delta garanti felan hiç yoktan iyidir

Oyla:

Orkun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5
Meslek
öğrenci
Konular
14
Ben hb den aldım kullanıyorum gayet stabil miui7 ile geliyor sonradan güncelleme yapıyorsunuz miui8 oluyor rootlamadım gerek de duymuyorum şu an için..

Oyla:

CanAusweirten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
Ben hb den aldım kullanıyorum gayet stabil miui7 ile geliyor sonradan güncelleme yapıyorsunuz miui8 oluyor rootlamadım gerek de duymuyorum şu an için..
Benin anlamadığım bişey var bu root olayı nedir ne için gerekli ?

Oyla:

gunebakanweb

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
3
Root telefonun işletim sistemine erişim yetkisi verilmesi. Bazı programlar için bu gerekli oluyor. Telefonu standart ayarları ile kullanan bir kullanıcı iseniz. Root olmaya gerek yoktur.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Orkun

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Orkun
Cihazım
Mi5
Meslek
öğrenci
Konular
14
ya ben önceden mesela nexus 4 kullanıyordum miui yüklemek için root ve cwm yüklemem gerekiyordu başta ama şimdixiaomi cihaz alınca buna gerek kalmadı..

Oyla:

AGRİBOY

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
0
DÜZELTME: BU YAZI Mİ5 TELEFONLAR İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR.
YENİ BİR Mi4 TELEFON ALANLAR İÇİN GEÇERLİDİR. BU UYARIYI DİKKATE ALIN LÜTFEN

Merhaba hayırlı olsun.
Telefonu ben de 4 gün önce N11'den siparişle aldım. Telefon Android 4.4 ile geliyor. Xioami'nin zengin içerikli tema ve duvar kağıtlarına bu sürüm eski olduğu için ulaşamıyorsunuz. Ayrıca telefonunuzun android sürümü eski olduğu için güncelleyici ile otomatik güncellemeleri alamıyor. Ana ekrandaki TEMA ikonuna tuşlayınca ne demek istediğimi anlayacaksınız.

YAPMANIZ GEREKENLER:
1)-
Telefonu ilk aldığınızda AYARLAR-HESAPLAR-Mİ HESABI yoluyla Mi hesabınızı oluşturun.
2)- Ayrıca AYARLAR-TELEFON HAKKINDA yoluyla telefonunuzun android sürümünü ve MIUI ara yüzünün versiyonunu görebilirsiniz.
3)- Telefonunuzu Android 6.0.1'e yükseltmek ve Mi sitesinden Tema ve duvar kağıtlarına ulaşabilmek için;
ilgili bağlantıda http://forum.miuiturkiye.net/konu/hepsiburada-mi-4-guncelleme.6745/ ByAndroid hocamın anlatımına göre telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.
( Ben 1. yöntemi uyguladım.Hiçbir sıkıntı yaşamadan sorunsuzca güncelledim.)

NOT: Güncelleyici programı ana ekrandaki araçlar kutusunun içindedir.
Güncelleme sonucunda telefon romu V7.1.2.0 versiyonu oluyor ve artık telefonunuz, güncellemeleri kendisi güncelleyici ile alabilir hale geliyor. Artık Mi sitesindeki zengin tema ve duvar kağıtlarına ulaşabiliyorsunuz.

Burada ByAndroid hocamın yazısı biraz eski olduğu için tek farklı olan konu. Günceleyici ile güncelleme araması yapınca; V7.5.1 güncellemesi yerine V8.0.2.0 yükseltilmesi geliyor. (V8.0.2.0 kararlı güncellemesi Android 6.0.1 ve MIUI 8.0.2 içeriyor)

Eğer sizde benim gibi telefonu normal kullanan biri iseniz developer sürümlerle uğraşmanıza hiç gerek yok. Bu yüzden rootlama yapmanıza da gerek yok. En sağlıklı güncellemeler güncelleyici ile yapılan stabil sürümler. Ben hiç sorun yaşamadım. Günceleyici telefondaki bilgilerine zarar vermeden güncellemeyi sağlıyor.

MIUI 8.0.2 arayüzünde yaşadığın tek sorun Android markette bazı uygulamaları indirirken, Play Store'un çalışmayı durdurması. Telefonu açıp kapamadan da düzelmiyor. Birçok uygulamayı sağlıklı şekilde indirip rahatlıkla kurarken(örneğin Whattsup, İş Cep v.s.), Akbank direkt uygulamasını indirmeye başlayınca Play Store hep çalışmayı durduruyor. Tek anlam veremediğim mevzu burada.

Bu durumun çözümü için, Lopus hocamın tavsiyesi de (recovery'den Wise&Reset yapmak) işe yaramadı.http://forum.miuiturkiye.net/konu/m...uncellemesi-30-08-2016.6907/page-6#post-77088 .

En güzel kısım ise XİAOMİ'nin zengin Tema ve Duvar kağıtları arşivinde gezinmek. Hele o İOS temaları var ki harika. Telefonunuz bildiğiniz İphone'a dönüşüyor.
Güle güle kullanın.

Son düzenleme:
Oyla:

CanAusweirten

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Can
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
4
Merhaba hayırlı olsun.
Telefonu ben de 4 gün önce N11'den siparişle aldım. Telefon Android 4.4 ile geliyor. Xioami'nin zengin içerikli tema ve duvar kağıtlarına bu sürüm eski olduğu için ulaşamıyorsunuz. Ayrıca telefonunuzun android sürümü eski olduğu için güncelleyici ile otomatik güncellemeleri alamıyor. Ana ekrandaki TEMA ikonuna tuşlayınca ne demek istediğimi anlayacaksınız.

YAPMANIZ GEREKENLER:
1)-
Telefonu ilk aldığınızda AYARLAR-HESAPLAR-Mİ HESABI yoluyla Mi hesabınızı oluşturun.
2)- Ayrıca AYARLAR-TELEFON HAKKINDA yoluyla telefonunuzun android sürümünü ve MIUI ara yüzünün versiyonunu görebilirsiniz.
3)- Telefonunuzu Android 6.0.1'e yükseltmek ve Mi sitesinden Tema ve duvar kağıtlarına ulaşabilmek için;
ilgili bağlantıda http://forum.miuiturkiye.net/konu/hepsiburada-mi-4-guncelleme.6745/ ByAndroid hocamın anlatımına göre telefonunuzu güncelleyebilirsiniz.
( Ben 1. yöntemi uyguladım.Hiçbir sıkıntı yaşamadan sorunsuzca güncelledim.)

NOT: Güncelleyici programı ana ekrandaki araçlar kutusunun içindedir.
Güncelleme sonucunda telefon romu V7.1.2.0 versiyonu oluyor ve artık telefonunuz, güncellemeleri kendisi güncelleyici ile alabilir hale geliyor. Artık Mi sitesindeki zengin tema ve duvar kağıtlarına ulaşabiliyorsunuz.

Burada ByAndroid hocamın yazısı biraz eski olduğu için tek farklı olan konu. Günceleyici ile güncelleme araması yapınca; V7.5.1 güncellemesi yerine V8.0.2.0 yükseltilmesi geliyor. (V8.0.2.0 kararlı güncellemesi Android 6.0.1 ve MIUI 8.0.2 içeriyor)

Eğer sizde benim gibi telefonu normal kullanan biri iseniz developer sürümlerle uğraşmanıza hiç gerek yok. Bu yüzden rootlama yapmanıza da gerek yok. En sağlıklı güncellemeler güncelleyici ile yapılan stabil sürümler. Ben hiç sorun yaşamadım. Günceleyici telefondaki bilgilerine zarar vermeden güncellemeyi sağlıyor.

MIUI 8.0.2 arayüzünde yaşadığın tek sorun Android markette bazı uygulamaları indirirken, Play Store'un çalışmayı durdurması. Telefonu açıp kapamadan da düzelmiyor. Birçok uygulamayı sağlıklı şekilde indirip rahatlıkla kurarken(örneğin Whattsup, İş Cep v.s.), Akbank direkt uygulamasını indirmeye başlayınca Play Store hep çalışmayı durduruyor. Tek anlam veremediğim mevzu burada.

Bu durumun çözümü için, Lopus hocamın tavsiyesi de (recovery'den Wise&Reset yapmak) işe yaramadı.http://forum.miuiturkiye.net/konu/m...uncellemesi-30-08-2016.6907/page-6#post-77088 .

En güzel kısım ise XİAOMİ'nin zengin Tema ve Duvar kağıtları arşivinde gezinmek. Hele o İOS temaları var ki harika. Telefonunuz bildiğiniz İphone'a dönüşüyor.
Güle güle kullanın.
6.0 gelıyor diye biliyordum mi5 sitede öyle yazıyor

Oyla:

AGRİBOY

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
0
Benim telefonum Xiaomi Mİ4 . Başlığa dikkat etmediğim için Mi4 sandım.
Mi4 modeller ilk satın aldığınızda Android 4.4 ile geliyor.
Mi5 modeller ise Android 6.0.1 ile geliyor.
Telefondaki Mİ hesabınızı etkinleştirdikten sonra güncelleyici ile güncellemeleri takip edebilirsiniz.
Ayrıca AYARLAR-TELEFON HAKKINDA yoluyla telefonunuzun android sürümünü ve MIUI ara yüzünün versiyonunu görebilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt