Rehber Hepsiburada Mi 4 Güncelleme

rumuz19

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
yok
Cihazım
mi4
Konular
0
Hayırlı günler arkadaşlar telefonum ilginç şekilde önce şarj olmadı. 2-3 saat şarjda kaldıktan sonra şarj olmaya başladı ve açıldı. Ama bu seferde ses tuşları ve açma kapama tuşu çalışmıyordu. Bende fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Telefon önce recovery sayfasına geldi. Tabi yine tuşlar çalışmıyordu. Sadece açma kapama tuşuna uzun basınca telefon yeniden başlıyordu. Biraz uğraşınca telefon recoveryye girmeden normal açıldı. Ama hala fiziksel tuşlar çalışmıyor. sürüm 9,5,2,0

thewhitewolf89

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Suleyman
Cihazım
moto g
Konular
4
Arkadaslar global 9.5.2.0 kullaniyorum, bikac sorun yasiyorum bu surumde, haftalik guncelleme alan roma gecmek icin ilk adimi uygulayabilirmiyim.

konkaww

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Konkaww
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
0
Merhabalar,

Mi4 telefonumu yaklaşık 1 sene önce HB'den aldım ve çok mutlu bir şekilde kullanıyordum. Ancak hem telefonun yavaşlaması hem de bazı uygulamaların güncel versiyonlarını yükleyemem neticesinde telefonu güncellemeye çalıştım. (Allahtan yedek almıştım, çünkü güncelleme esnasında telefonu fabrika ayarlarına çevirmek zorunda kaldım). Şu andaki sürüm7.0.6.0 bunun ne anlama geldiğini bile bilmiyorum.
ilk mesajda arkadaşın yazdığı şeyleri denedim ancak updater telefonu güncellemiyor.
1- Updater'da 7.1.2.0 gözüküyor, dosyayı indiriyor ancak "dosyaları açıyor" dedikten sonra kapanıyor
2- Updater'da seçeneklerden update.zip'i seçtiğimde aynı şekilde hata veriyor.
3- Recovery kısmına girip yüklemek istediğimde de update.zip'i yüklemiyor.

Yardımcı olabilecek var mı?

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Merhabalar,

Mi4 telefonumu yaklaşık 1 sene önce HB'den aldım ve çok mutlu bir şekilde kullanıyordum. Ancak hem telefonun yavaşlaması hem de bazı uygulamaların güncel versiyonlarını yükleyemem neticesinde telefonu güncellemeye çalıştım. (Allahtan yedek almıştım, çünkü güncelleme esnasında telefonu fabrika ayarlarına çevirmek zorunda kaldım). Şu andaki sürüm7.0.6.0 bunun ne anlama geldiğini bile bilmiyorum.
ilk mesajda arkadaşın yazdığı şeyleri denedim ancak updater telefonu güncellemiyor.
1- Updater'da 7.1.2.0 gözüküyor, dosyayı indiriyor ancak "dosyaları açıyor" dedikten sonra kapanıyor
2- Updater'da seçeneklerden update.zip'i seçtiğimde aynı şekilde hata veriyor.
3- Recovery kısmına girip yüklemek istediğimde de update.zip'i yüklemiyor.

Yardımcı olabilecek var mı?
Bildiğim kadarıyla, güncelleyiciden İndirdiğiniz rom dosyası direk olarak ana hafızaya atılmıyor başka bi yere iniyor, o rom dosyasını bulup, adını, update.zip olarak değiştirip ana hafızaya atmanız yeterli. Sonra recovery üstünden yükleyin.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

konkaww

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Konkaww
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
0
İlginiz için teşekkürler, bahsettiğiniz dosya downloaded.rom olması lazım.. Deneyeyim ama hiç umudum yok.. Bir de bir sorum olacak bu indirmeye çalıştığım şey arayüz değil mi? Yani Android'i güncellemiş olmuyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bildiğim kadarıyla, güncelleyiciden İndirdiğiniz rom dosyası direk olarak ana hafızaya atılmıyor başka bi yere iniyor, o rom dosyasını bulup, adını, update.zip olarak değiştirip ana hafızaya atmanız yeterli. Sonra recovery üstünden yükleyin.

İlginiz için teşekkürler, bahsettiğiniz dosya downloaded.rom olması lazım.. Deneyeyim ama hiç umudum yok.. Bir de bir sorum olacak bu indirmeye çalıştığım şey arayüz değil mi? Yani Android'i güncellemiş olmuyorum.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17

Çok çok eski bir sürümde kalmışsınız. Sizin için en kısa yol mi flash ile en son global romu ya da global beta romu flaşlamanız gerekecek. Bu işlemi anlatan konular forumda mevcut, sss kısmından bakabilirsiniz. Romu En Miui download kısmından tgz tarzda indireceksiniz. Recovery tarzda indirmeyin.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131

Haklısınız. MIUI arayüzünü güncellenmiş oluyor. Ama tabii Android sistemi için iyileştirme filan varsa bilemiyorum. Android kitkat olması lazım sizin şu an yanlış hatırlamıyorsam, Android 6 olacak yüklediğiniz zaman verdiğim linkteki romu.

Zip dosyası olması gerek. Dikkat edin. Baktınız olmadı yada bulamadınız,

İndirin bunu, dediğimi işlemi yapın.

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Çok çok eski bir sürümde kalmışsınız. Sizin için en kısa yol mi flash ile en son global romu ya da global beta romu flaşlamanız gerekecek. Bu işlemi anlatan konular forumda mevcut, sss kısmından bakabilirsiniz. Romu En Miui download kısmından tgz tarzda indireceksiniz. Recovery tarzda indirmeyin.
Dediğim gibi yapma şansı yok mu? Ben mi yanlış hatırlıyorum.

konkaww

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Konkaww
Cihazım
Xiaomi mi4
Konular
0

MiFlash programını indirdim o da hata verdi PC'de :)

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Dediğim gibi yapma şansı yok mu? Ben mi yanlış hatırlıyorum.

O şekilde telefon hata verip açılmayacaktır.
MiFlash programını indirdim o da hata verdi PC'de :)
Öncelikle rom adında Türkçe karakter ve dosya isminde boşluk bulunmaması lazım. Doğru uzantılı dosyayı indirdiğinize emin olun. Ne hatası verdi yazar mısınız? Geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayi açmayı unutmayın

Üst Alt