Rehber Hepsiburada Mi 4 Güncelleme

'Xiaomi Mi4' forumunda byAndroid tarafından 21 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. #1 byAndroid, 21 Ağustos 2016
    Son düzenleme: 13 Ağustos 2017
    Öncelikle hepsiburada veya bu telefonu yeni almışlar için bu açıklamayı yapıyorum madde madde uygularsanız sorunsuz şekilde güncelleme yaparsanız.
    Hepsiburada ile satılan cihazlar bu sürümle geliyordu galiba (7.0.5.0 MIUI 7) doğrumu yada neyse numaralar önemli değil. Güncelleme olayına giriyorum direk
    1. Yöntem
    1- http://bigota.d.miui.com/V7.1.2.0.KXDMICK/miui_MI3WMI4WGlobal_V7.1.2.0.KXDMICK_87aec43cc2_4.4.zip
    2- İndirin ve telefonun ana klasörüne atın .
    3- Telefonda ki güncelleyici programını açalım ve sağ üst köşedeki seçenekler kısmından güncelleme paketini seçe basıp dosyayı seçin.
    4- Güncelleme kurulduktan sonra artık OTA üzerinden güncelleme alabileceksiniz ve 8.0.3 global sürüm güncellemesi gelecek .

2.Yöntem
    1- http://bigota.d.miui.com/V7.1.2.0.KXDMICK/miui_MI3WMI4WGlobal_V7.1.2.0.KXDMICK_87aec43cc2_4.4.zip
    2- İndirin ve telefonun ana klasörüne atın .
    3- Dosyanın adını update diye değiştirin . Zaten zip dosyası olduğu için kendisi otomatik update.zip yapacaktır.
    4- Telefonu kapatalım ve ses açma + güç tuşu ile '' Mİ '' logosunu görene kadar basılı tutalım . Recovery açılacaktır.
    5- Ses tuşları ile menüde hareket edicez . İngilizceyi seçelim ve devam edelim.
    6- [​IMG][​IMG]
    7- '' İnstall update.zip system i '' seçelim ve kendisi güncellemeyi kurmaya başlayacaktır .
    8- Açılış uzun sürebilir . Sistemimiz yine 7.1.2 olarak açılacak ve güncelleyici üzerinden 8.0.3 gelecektir.

Miui 8 Beta
    Global sürüm kullanan arkadaşların Global beta ya nasıl geçicez diyen seslerini duyar gibiyim . Onunda kısaca anlatımını yapıyorum .
    1- MIUI ROM for Xiaomi Mi 4 - MIUI Downloads - Xiaomi MIUI Official Forum linkten aşa kısımda developer rom olanı indiriyoruz
    2- 1. Yöntemde anlattığım yöntem ile güncelleme paketini göstererek geçiş yapabilirsiniz.
    3- Temiz kurulum için cihaz açıldıktan sonra fabrika ayarlına dönmenizi tavsiye ederim .
    4- Global beta kurduktan sonra her cuma günü OTA üzerinden güncelleme alacaksınız
    merak ettiklerinizi konu altına yorum yapabilirsiniz

Not : Cihazı 7.1.2.0 olup güncelleme almayanlar '' http://bigota.d.miui.com/V7.5.1.0.MXDMIDE/miui_MI3WMI4WGlobal_V7.5.1.0.MXDMIDE_2770e971bd_6.0.zip '' indirip 1. yöntem ile kursunlar . Güncelleme alabilirsiniz.

muratkodaz, msatic, AGRİBOY ve 9 kişi daha bunu beğendi.
  2. Ben de 8 ay önce aldım ama kendisi devamlı güncellemeyi buldu ve yükledi

3. kolay gelsin afadersin telefonun ana klösörü hangisi acaba.

4. Direk ana sayfaya yapıştırıyorsun işte. Mesela download klasörü var yada Bluetooth ama bu tarz klasorlere değil de onların bulunduğu ana sayfaya yapıştırıyorsun

Eren2535 o zamanlarda güncellemeler büyük ihtimalle hala sunucu da idi. Şuan yeni alınan cihazlar hala eski sürüm ile geldiğinden o sürümün üstüne de birçok sürüm çıktığından sunucu da bulamıyor ve telefon güncelleme yapamıyor.

eren2535 bunu beğendi.
  5. teşekürler

6. Elinize sağlık, güzel bir anlatım olmuş fakat fastbooot a da değinilebilirdi. Teşekkürler.

7. Aslında o anlatım da mevcuttu ama eklemedim. Belki eklerim

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zenex bunu beğendi.
  8. selamlar iki ceşite yaptım ancak ( bir şeyler ters gitti hatayı rapor etmek icin tamam dokun ) diyor Recovery ile de tel hata verip acılmıyor

9. Dediğim romu indirmelisin eğer 7.0.5 üzerine farklı bişey kurmaya çalışırsan o tarz hata alabilirsin. Eğer yazılanları doğru şekilde yaptıysan. Tekrar yogunlasalim sorunun üzerine

10. Teşekkürler.Sorunsuz bir şekilde güncelledim.Telefon gayet akıcı oldu ve ram kullanımı da düştü..Bakalım sarj olayı ne kadar olacak.Kullandıkça görücez.

11. hocam bu adımları yaparsam telefondaki mevcut mi hesabı kalkar mı??
    , ben şuan cihazı açamıyorum şifre istiyor. cihazı 2. el aldım ve aldığım arkadas o mi hesabı benim değil dedi.

12. Siz mi flash ile yeniden yazılım kurun

uygun20 bunu beğendi.
  13. mi flash ve rom indiriyorum hocam şimdi internetten, bi ugrasayım bakalım. 2 tane mi4 var ama suan biraz uzagım o işlemlere biraz uğrasayım. tskler

byAndroid bunu beğendi.
  14. #14 Umut1407, 3 Eylül 2016
    En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 3 Eylül 2016
    merhabalar tüm dediklerinizi harfiyle yaptım ama sonuc bu (ınstall update.zip failed)(error applying update) bu yazı geliyor yani hata veriyor lütfen yardım edin...tşk

?????

lütfen 2 ay oldu alalı 2 aydır uğraşıyorummm...

15. Forumlarda arka arkaya bu şekilde mesaj yazmak yasaktır ve ceza almanıza neden olur. Mesajlarınızı birleştirdim.

İlgili arkadaşlar mesajınızı gördüğünde cevap vereceklerdir.

16. Şuan hangi sürümdesin

17. android 4.4.4 ktu84p mıuı 7.0 kararlı 7.00.55.00(kxdmıcı)

18. Eyvallah ByAnroid ,sorunsuzca yükledik,
    Eline-emeğine sağlık.

byAndroid bunu beğendi.
  19. Adımları sırası ile yaptığınızda hata almamaniz gerekir. Doğru dosyaları denediğinize emin misiniz

20. Çok teşekkürler yükledim hiç bir sıkıntı yaşamadım, sorunsuz çalışıyor. Emeğinize sağlık..

byAndroid bunu beğendi.
  21. sanırım doğru yerdeyim ; beyler hepsiburadadan mi4 aldim fakat güncelleme yok gözüküyor delta servise mesaj attım ancak dönüş yapmadılar sitedeki global romu yüklesem acaba servis dişi kalir mi bilgisi olan var mi?

22. Bu konu da bu yüzden hazırlandı zaten. Adımları uygulayın. Garanti dışı kalmaz cihaz

23. peki android güncellemesini nasıl yapabilirim?

24. Konuda herşey yazılı ne demek istediğinizi anlamıyorum. Hangi güncelleme den bahsediyorsun

25. Merhabalar emekleriniz için çok teşekkürler, 7.5.1 Global sürüm den sonra 8 beta sürümü ile gelen değişiklikler tecrübelerinize dayanarak güncellemeye deyiyor mu android 4.4.4 anlayamadan 7.5.1 Global sürüme geçtik biraz tadını çıkartıp öyle geçmeyi düşünüyorum. 8 beta sürümü ile deneyimlerinizi paylaşırsanız seviniriz teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...