Soru Hepsiburada.com VS N11.com

Xiaomi Mi5™

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mavi
Cihazım
Blue Whale
Konular
17
Xiaomi Mi5 almaya karar verdim fakat hangi siteden almalıyım?

Hepsiburada.com:

N11.com:

Şuan aklımda N11.com var nedeni ise 2 Yıllık Delta garantisi var. Hepsiburada.com da ney garantisi var fikrim yok. Yardım ederseniz sevinirim.

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
hocam neden güvenme dediniz bilmiyorum ama kendi şikayetimi geçtim deltadan şikayetçi çok fazla insan var
Şikayetçi olmadığımız firma mi var. Distribütör garantileri sorun çıkarmıyor pek. Ama teleservise Kvk genpa gibi büyük servislerden bile o kadar şikayet var ki. Ben delta dan %70 memnun kaldım. Ama bu Evo nedir bilinmez. Delta az çok kendini kanıtlamış. İstanbul dan sonra İzmir ankara da da şubeleri var üstelik.
Bak evo şikayetlere bide

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu konunun belli bir sonuca ulaşması mümkün değil. Herkes Yurtiçi kargodan şikayetçidir, ben bugüne kadar tek sorun yaşamadım. Alabileceğim en iyi hizmeti aldım üstelik. Herkes Sürat kargodan memnundur, ben ürünü bile bedava verseler onlarla gönderen sitelerden asla alışveriş yapmıyorum artık. Telpa asla önünden bile geçmeyeceğim bir yer. Onlara garantili cihaz göndereceğime cihazı çöpe atarım daha iyi. Ama onlardan çok memnun birçok kişi de vardır. Yani bunun bir ortak noktası olması mümkün değil. Aynı şirketi hem övecek hem de yerin dibine sokacak çok kişiler olacaktır.

Sitelere gelirsek, N11'in sözde marka koruma politikası var. Bir ürünün sahte olduğunu ispatlarsanız o mağazayı kapatıyorlar. Bu ister istemez insanlara büyük güven veriyor. Daha önce de birçok defa anlatmışımdır. 30TL'ya satılan Piston 2 kulaklıkların sahte olduğunu, Xiaomi'nin ürün sayfasının linklerini vererek, diğer GeekBuying, GearBest, Banggood gibi sitelerin de linklerini vererek, bunların içerisinde en ucuzu olan mi.com sitesinden bile alınsa yanlış hatırlamıyorsam 45TL'ye falan geldiğini yazarak anlatmaya çalıştım. Dedikleri tek şey "bize ispat etmeniz gerekiyor" oldu. En büyük ispat fiyatı ve hatta daha da önemlisi Xiaomi'nin asla üretmediği renklerde satılan bir kulaklığın nasıl orjinal olabildiğini yazıyorum, yine "bize resmi olarak ispat etmeniz gerekiyor" diyorlar. Üretimi yapılan renk opsiyonlarının linkini veriyorum kabul etmiyorlar. Xiaomi'den resmi olarak yazı alacakmışım.
Kısaca "kardeşim biz marka koruma politikasını siz müşterileri kandırmak için koyduk, kullanan oldumu da böyle deveye hendek atlatmaktan beter edip bezdirerek vazgeçiriyoruz" diyorlar.
Hepsiburada ise benim 100TL'mı yedi. 1000TL üstünde alışverişler için 100TL maksipuan veriyordu. 999TL'ye bir ürün almıştım, yanına da birkaç liralık poşet çay falan alacaktım ki bir arkadaşım telefon için yanlış hatırlamıyorsam 45 TL'lik falan bir kılıf almak istedi. Madem öyle boş yere çay almayayım diyerek o ürünü de ekleyip 1000TL'nin fazlasıyla üstüne çıkarak siparişi geçtim. Ürünler cuma günü kargoya verilip cumartesi geldi ama gönderdikleri kılıf yanlış. Kendi hataları. Arkadaşım salı günü de memlekete gidecek. Bu yüzden bizim ürünü geri yollayıp yenisini beklememiz mümkün değil. Çünkü haftasonu ve kargonun onların ellerine ulaşması, değişimin onaylanıp tekrar yeni ürünün kargolanması ve bize ulaşması uzun sürecek. Yapılacak tek şey ürünü iade edip yeniden sipariş vererek ürünün o gün kargolanıp pazartesi gelmesini sağlamak. Tabi ürün iade olduğu için benim fatura tutarı otomatik olarak 999TL'ye düştü ve maksipuan hakkım yandı. 44TL iade edin demem birşey ifade etmedi tabi. Bunun üzerine aldığım tüm ürünleri iade ettim ve ertesi gün gelen bir mail ile aynı ürünü 700 küsur TL'ye alma şansım oldu.
Yani siteler konusunda da ortak bir noktaya varmak mümkün değil. Aynı siteyi hem övecek hem de yerin dibine sokacak çok kişiler olacaktır.

MI PAD 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt