Yardım Hayalet ekran sorununu garanti kapsiyormu

Zeyd Alcan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zeyd
Cihazım
Xiaomi Redmi 5
Konular
3
Cihazında hayalet ekran sorunu mevcud garantiye vericek garanti ücret talep eder mi acaba ? Yoksa sorun garanti kapsamindami

ameyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Ritzy garantili (ki 2 sene önce de kendim düşürüp ekranını kırmıştım, kullanıcı hatası olduğu için direk gönderip ekranını değiştirtmiştim parasını verip) Mi 8 telefonumu dün garantiye gönderdim ghost screen için, bugün yanıt geldi ekran değişimi yapılmalı 995 TL diye.
Neden garanti kapsamında yapılmadığını sorduğumda da "cihazda darbe" var klişesinden geldi cevap. Darbe olmayan cihaz mı var dünya üzerinde, herhangi bir yerdeki çizik / darbe vs bahanesiyle garanti dışı sayıabiliyor servisler cihazınızı. Enteresan.

Oyla:

Resquee06

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kudret
Cihazım
Mi8
Konular
50
Firma garanti dışı dicek büyük ihtimal. Sizde hemen hakem heyetine başvuru da bulunun. Ben s8 Plus modeli telefon için samsungdan cihazın tam parasını almış biri olarak söylüyorum. Firmalar kabul etmiyor.

Oyla:

ameyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Firma garanti dışı dicek büyük ihtimal. Sizde hemen hakem heyetine başvuru da bulunun. Ben s8 Plus modeli telefon için samsungdan cihazın tam parasını almış biri olarak söylüyorum. Firmalar kabul etmiyor.
Yarın arayıp zaten işlem yapmadan geri isteyeceğim, gelecek servis raporuyla da THH'ye başvururum.
Ekranı kırsam etsem ya da bilerek zarar verip garantiye yıkmak istesem anlarım da öyle bir şey de yok. Kendi düşürüp kırdığımda dahi direk gönderip parasıyla yaptırmıştım aynı servise.
Şimdi de "2 sene önceki servis fotoğraflarıyla karşılaştırıyoruz, yeni darbe izleri var. Buna bağlı olarak da ekranda arıza olmuş. Değişim gerekli" diyorlar sağolsunlar. 2 senede hiç düşmeyen etmeyen çizilmeyen telefon mu var dedim ister istemez :) Başlasın bakalım bi THH süreci daha.

Oyla:

Troublesome

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Note 10 Lite
Konular
1
Hmm , ithalatçı garanti ama sıkıntı çıkarmaz ya aldığım adam aile dostu gibi biri çakallık yapmaz diye düşünüyorum
Ver değiştirsin. Emin ol piyasada orijinalinden çok daha iyi ekranlar mevcut. Lenovo vibe p1 pro ekranı kendi kendine gitmişti. N11 den sipariş verdim hatta en ucuzuydu. Öylesine çöp olmasın diye almıştım ekranı. A kalite diye geçiyordu orijinal olmadığı üstüne basa basa söylenmişti. Emin olabilirsin orijinalinden kontrastı ve ppi değeri çok daha iyiydi hala kullanıyorum 6 ay küsür oldu sanırım. Ghost screen ile ekranı kullanacağınıza yan sanayi yada orijinal hiç fark etmez o sorunu olmayan bir ekranla kullanın telefonunuzu. Yan Sanayi olayına hiç takılmayın.

Oyla:

ameyt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Xiaomi mi 5s
Konular
0
Cihazı bugün kargodan aldım, yolladıkları servis forumda "garanti durumu : garantisiz" yazmışlar direk.
"Cihaz darbelidir, garanti dışı kalacaktır" şeklinde de işlem ayzmışlar. sağındaki solundaki çizikleri darbe diyerek garanti dışı demişler, standart teknik servis bahanesiyle. Kargoyu da bana kitlemişler sağolsunlar :) :) Bu haliyle direk THH'ye başvuracağım bu akşam, bakalım ne olacak.

Oyla:
Üst Alt