Uygulama Hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz ?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Pcde opera gx. telde opera touch ve Microsoft edge. Chromedense brave yada edge tercih edilebilir. Brave iyi ama biraz yavan. Edgede ana sayfadaki haberler benim işime yarıyor. Günlük işler için opera touch kullanıyorum daha hafif ve daha hızlı

Ethnic

yunus
Yönetici
Co-Admin
Geliştirici Ekibi
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
128
Farklı arayışlar içinde olanlar için OH web tarayıcısını öneririm. Özellikle tek elde kullanım için mükemmel düşünülmüş bir tarayıcı. Ayrıca uygulama sizden kamera, ses kaydı gibi kritik izinler istemiyor. Tavsiye ederim..

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Daha öncede konusu vardı galiba, o yüzden konuyu kitleyebilirler ama yinede yazayım fikrimi.
Öncelikle miui tarayıcıyı rom geçişlerinde falan ilk işim sistemden kaldırmak oluyor. Bu yüzden bunu ilk başta eliyorum.

Ben oldum olası sürekli olarak Chrome kullanıyorum. Neden?

En önemli özelliği Şifrelerim, neredeyse tüm hesap, uygulama, web sitesi vs şifrelerim Google hesabıma kayıtlı. Binlerce farklı yerin yüzlerce farklı şifresini aklımda tutamayacağım için ve kullanım kolaylığı yönünden benim için vazgeçilmez bir özellik.

Diğer önemli özelliği Çeviri, çok fazla ve çeşitli ülke sitelerinde geziniyorum ve tek bir tıklamayla dünyanın her hangi bir dilinde olan bir web sitesini kendi dilime çevirip oldukça yüksek bir doğruluk oranı ile okuyabiliyor ve aynı şekilde etkileşim kurabiliyorum. Daha adını bile hiç duymadığınız bir dildeki bir web sayfasını kendi dilinizde okumak paha biçilemez bir özellik.

Bir diğer önemli özellik senkronizasyon, telefonda kaldığım yerden bilgisayarda devam edebiliyorum, yada aynı şekilde tam tersini yapabiliyorum. Bildirim olarak cihazlar arası link paylaşımı yapabiliyorum.

Kendimde eski bir web yöneticisi olarak hemen hemen tüm web yöneticileri dünyanın en çok kullanılan tarayıcısı olarak web sitelerini ağırlıklı olarak Chrome odaklı geliştirip optimize ederler ve bir web sitesine farklı bir tarayıcı ile girdiğinizde çeşitli sorun, hata, bug gibi şeylerle karşılaşma olasılığınız çok daha yüksektir.

Kaynak tüketimi konusuna eskiden takılırdım o zamanki kullandığımız aygıtlar nedeniyle fakat son yıllarda ne mobilde, ne de bilgisayarda her hangi bir kaynak sorunu yaşamıyorum. Mi 9 cihazım da ağırlıklı olarak web tarayıcı (Chrome) kullandığım günler 8 saate yakın ekran süreleri görebiliyorum ve bu yüzden diğerlerine hiç bakma gereği hissetmiyorum.

Firefox tarayıcısı bir zamanların kralıydı fakat kitle olarak oldukça gerilere düştü. Fakat yinede elinde barındırıdığı bir silah var, oda hem bilgisayar, hemde mobilde eklenti desteği mevcut ve istisna durumlarda oldukça fazla iş gören bir tarayıcı ve yedek olarak her daim cihazlarım da bulunduruyorum fakat günlük tercih ettiğim bir tarayıcı değil.

Bu aralar EDGE tarayıcısını Chromium alt yapısına geçmesi nedeni ve güzel gelişmeler göstermesi nedeniyle ara ara test edip deneyimliyorum ve şuan için olumlu bakıyorum, şifre ve çeviri özellikleri mevcut. Birde Google'ın ısrarla insanlara kullanmayın baskısını gördükçe daha bir kullanasım geliyor bu tarayıcıyı.

Diğerlerini ara ara denemişimdir fakat günlük kullanımım da yer bulamıyorlar.

Son düzenleme:

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
Valla chrome kullanıyorum bütün şifrelerim kayıtlı olduğu için otomatik doldurma özelliği işime yarıyor birde anlık çeviri

Derubermensch

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fahri
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Brave browser

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Upx tarayıcı kullanıyorum Proxy var içinde tüm yasaklı sitelere girmek mümkün engel tanımıyor chrome ile aynı sistem

a.p

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
Mi9 Lite
Konular
12
Arkadaşlar Microsoft Edge yi de denemelisiniz çeviri özelliği reklam engelleme özelliği de var banami oyle geldi ama çok stabil çalışıyor

yusufmercan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
7
Chrome uygulamayı silemediğim için kullanıyorum ayrıca bi browser kursma 3 tane browser olcak o yuzden chrome mecbur gbi hissediyorum

a.p

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adem
Cihazım
Mi9 Lite
Konular
12
Chrome uygulamayı silemediğim için kullanıyorum ayrıca bi browser kursma 3 tane browser olcak o yuzden chrome mecbur gbi hissediyorum

Hidden Settings For MIUI uygumalasi var Google Play'den indir istediğin uygulamaları devre dışı birakabilirsin ben istemediklerimi devre dışı bıraktım Chrome de dahil root felan gerektirmiyor

Üst Alt