Çözüldü Hangi Gapps paketini seçmeliyim?

Lexaionist

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
OnePlus 9
Meslek
Öğrenci
Konular
94
İyi forumlar...Telefonum için gapps paketi indirmek istiyorum da hangi varyasyonunu indirsem çözemedim hangi sürümü en gerekli uygulamaları içeriyor acaba gereksiz google uygulaması olsun istemiyorum içinde

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
En düşük mb lı olan gapps paketi gereksiz şeyler barındırmaz

Mmseg

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
OnePlus 9 Pro
Konular
498
İyi forumlar...Telefonum için gapps paketi indirmek istiyorum da hangi varyasyonunu indirsem çözemedim hangi sürümü en gerekli uygulamaları içeriyor acaba gereksiz google uygulaması olsun istemiyorum içinde
Sayfayı açıp
Nano vs yazan yazının sağındaki ok'a dokunarak hangi paketleri yüklüyor görebilirsiniz
Yada bu sayfayı açarak variants yazısının altındaki gapps paketlerini sırayla açarak neler barındırdığı görebilirsiniz
İyi forumlar

TEKE

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Meslek
çaycı
Konular
1
Nedir hocam bu open gapps'taki amaç, ne işe yàrar ve kimler kullanir? Rom yukleyince zaten Google uygulamaları da otomatik olarak gelmiyor mu? Diyelim ki Nano paketi indirip kurdum, bendeki mevcut yüklü durumdaki Google uygulamalarını kaldırıp, Nano paketindeki mevcut olanları mı yüklüyor ?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Nedir hocam bu open gapps'taki amaç, ne işe yàrar ve kimler kullanir? Rom yukleyince zaten Google uygulamaları da otomatik olarak gelmiyor mu? Diyelim ki Nano paketi indirip kurdum, bendeki mevcut yüklü durumdaki Google uygulamalarını kaldırıp, Nano paketindeki mevcut olanları mı yüklüyor ?
Hayir genelde yüklü gelmiyor. Custom romların AOSP tabanli olanları Android'in herkese açık ve ücretsiz kodları üzerinden geliştirildigi için Google uygulamalarından mahrum bir şekilde kullanıcıya sunuluyor. Gapps paketleri sayesinde de Google hizmetlerini cihaza entegre etmiş oluyoruz.

Paketlerle ilgili bilgi almak isteyenler tabloyu incelesin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu arada önerim Micro paketidir çünkü SmartLock için gerekli olan Face Unlock modülünü barındırıyor.

Mhsnrohat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rohat
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
17
Hayir genelde yüklü gelmiyor. Custom romların AOSP tabanli olanları Android'in herkese açık ve ücretsiz kodları üzerinden geliştirildigi için Google uygulamalarından mahrum bir şekilde kullanıcıya sunuluyor. Gapps paketleri sayesinde de Google hizmetlerini cihaza entegre etmiş oluyoruz.

Paketlerle ilgili bilgi almak isteyenler tabloyu incelesin.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu arada önerim Micro paketidir çünkü SmartLock için gerekli olan Face Unlock modülünü barındırıyor.
Eline sağlık hocam

toksoz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
REDMİ NOTE 12 P
Meslek
Esnaf
Konular
10
Hocam Nano yükledim klavye yok o zamanda kurulum olmuyor

bayhanyorulmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bayhan
Cihazım
Lenovo
Konular
1
Konuya hakim olmadığım için soruyorum. Cihazım Android 11 ama Gapps paketleri versiyon 10 yazıyor , bir yanlışlık yok değilmi

Üst Alt