Çözüldü Hangi Gapps paketini seçmeliyim?

Lexaion364

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunuscan
Cihazım
Xiaomi Mi 8 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
60
Forum puanı
324
İyi forumlar...Telefonum için gapps paketi indirmek istiyorum da hangi varyasyonunu indirsem çözemedim hangi sürümü en gerekli uygulamaları içeriyor acaba gereksiz google uygulaması olsun istemiyorum içinde

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
22
Forum puanı
3.233
En düşük mb lı olan gapps paketi gereksiz şeyler barındırmaz

Mmseg

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 5
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Forum puanı
509

By.TRabZonLu™

[☾★ ] ɑվվılժıՀ
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Oflu
Cihazım
Xiaomi Mi 9
Konular
348
Forum puanı
5.866
İyi forumlar...Telefonum için gapps paketi indirmek istiyorum da hangi varyasyonunu indirsem çözemedim hangi sürümü en gerekli uygulamaları içeriyor acaba gereksiz google uygulaması olsun istemiyorum içinde
Sayfayı açıp
Nano vs yazan yazının sağındaki ok'a dokunarak hangi paketleri yüklüyor görebilirsiniz
Yada bu sayfayı açarak variants yazısının altındaki gapps paketlerini sırayla açarak neler barındırdığı görebilirsiniz
İyi forumlar

TEKE

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
kıtkat
Cihazım
Mi8Se
Konular
1
Forum puanı
42
Nedir hocam bu open gapps'taki amaç, ne işe yàrar ve kimler kullanir? Rom yukleyince zaten Google uygulamaları da otomatik olarak gelmiyor mu? Diyelim ki Nano paketi indirip kurdum, bendeki mevcut yüklü durumdaki Google uygulamalarını kaldırıp, Nano paketindeki mevcut olanları mı yüklüyor ?

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Xiaomi Mi Max 3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
52
Forum puanı
5.218
Nedir hocam bu open gapps'taki amaç, ne işe yàrar ve kimler kullanir? Rom yukleyince zaten Google uygulamaları da otomatik olarak gelmiyor mu? Diyelim ki Nano paketi indirip kurdum, bendeki mevcut yüklü durumdaki Google uygulamalarını kaldırıp, Nano paketindeki mevcut olanları mı yüklüyor ?
Hayir genelde yüklü gelmiyor. Custom romların AOSP tabanli olanları Android'in herkese açık ve ücretsiz kodları üzerinden geliştirildigi için Google uygulamalarından mahrum bir şekilde kullanıcıya sunuluyor. Gapps paketleri sayesinde de Google hizmetlerini cihaza entegre etmiş oluyoruz.

Paketlerle ilgili bilgi almak isteyenler tabloyu incelesin.
You must be registered for see images attach

Bu arada önerim Micro paketidir çünkü SmartLock için gerekli olan Face Unlock modülünü barındırıyor.

Mhsnrohat

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rohat
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
13
Forum puanı
59
Hayir genelde yüklü gelmiyor. Custom romların AOSP tabanli olanları Android'in herkese açık ve ücretsiz kodları üzerinden geliştirildigi için Google uygulamalarından mahrum bir şekilde kullanıcıya sunuluyor. Gapps paketleri sayesinde de Google hizmetlerini cihaza entegre etmiş oluyoruz.

Paketlerle ilgili bilgi almak isteyenler tabloyu incelesin.
You must be registered for see images attach

Bu arada önerim Micro paketidir çünkü SmartLock için gerekli olan Face Unlock modülünü barındırıyor.
Eline sağlık hocam

toksoz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi9 T Pro
Meslek
Esnaf