Yardım Güvenilir orjinal batarya isteği

altan45

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Altan Kalmaz
Cihazım
redmi note 4
Konular
1
Redmi note 4 telefonum var. Telefondan çok memnunum fakat bataryası ömrünü yedi değişmesi lazım. Orjinal batarya nereden bulabilirim. Yardımcı olur musunuz?
Not: Daha önce Samsung cihaz için satıcının ısrarla orijinal dediği bir batarya aldım fakat batarya telefonu bir saat bile çalıştırmadı. Aynı satıcıdan İki defa değiştirdim sonuç hüsran verdiği bütün bataryalar bozuk çıktı. Bir sürü arkadaşım da aynı şekilde orijinal olduğunu sanıp aldıkları bataryaları çöpe attılar. O yüzden bildiğiniz dürüst bir satıcı varsa önerir misiniz?

a.adalar

Süper Kahraman
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
18
Pili alalı kaç ay oldu?
Faturasına baktım şimdi, 13.10.2020 tarihinde almışım. Gelir gelmez kendim takmıştım o zamandan beri aynı romu kullanıyorum sadece kerneli biraz daha performans odaklı bir kernel ile değiştirdim. Sosyal medya ve kamera uygulamalarını aktif kullanıyorum ve genelde 5 saat civarında SoT görüyorum. Biraz daha sıradan kullanımda 6 saati geçiyor. Parlaklık seviyem gece gündüz farketmez sürekli maksimumda.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Belki daha batarya odaklı kernel ve rom ile -şuan benim kullandığım kernel de rom da aslında oyun odaklı- daha da fazla ekran süresi alınabilir. Tahminimce stabil bir rom ile 8 saati geçer.

Oyla:

malisimsek

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
4
Çakma Xiaomi Samsung adı altında üretilen bataryalara para vermektense Deji gibi ismini duyurmuş işinin hakkını veren ve ciddi manada ucuz batarya almak çok daha mantıklı . Helal olsun Deji :D.

Oyla:
Üst Alt