Soru güncelleme veya sıfırlama sonrası tekrar imei atılıyor mu

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
arkadaşlar telefonu satan adamlara bu soru soruyorum bilmiyoruz diyorlar :D

ben bu cihazı almayı düşünüyorum alıp 8 ay kayıtsız kullansam daha sonra imei atıp devam etsem ileride oldu da sıfırlamak zorunda kaldım diyelim tekrar imei atılıyor mu yoksa cihaz çöp mü oluyor eğer öyleyse almanın bir mantığı yok.

almak istediğim cihaz 11 T
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

twrp efs yedeği alıp sonra güncelleme ve sifirlama işlemeni yaptıktan sonra yedeği yükleyerek tekrar olduğunu söyleyen var

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Sıfırlamada gitmez. Güncellemede orjinale döner. Yedek al ihtiyaç olursa yaz yöntemi bu cihazlarda şuanda işe yaramaz. Güncelleme meraklısı kişilerin bu Yeni nesil MTK işlemcili cihazları almaması gerekir..

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
Sıfırlamada gitmez. Güncellemede orjinale döner. Yedek al ihtiyaç olursa yaz yöntemi bu cihazlarda şuanda işe yaramaz. Güncelleme meraklısı kişilerin bu Yeni nesil MTK işlemcili cihazları almaması gerekir..
sıfırlamayı nasıl yapmak gerekiyor hocam gitmemesi için normal ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlama ile gider mi mesela. ve telefonu alıp herhangi güncelleme yapmicam Endonezya romunu kurup miui 12 olan 8 ay kullanıp sonra imei atmayı düşünüyorum. ve güncelleme ile orjinale dönünce tekrar atamıyor muyuz imei?

Güncel yazılım da twrp yok
cihazı kullanıyor musunuz hocam siz

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
sıfırlamayı nasıl yapmak gerekiyor hocam gitmemesi için normal ayarlardan fabrika ayarlarına sıfırlama ile gider mi mesela. ve telefonu alıp herhangi güncelleme yapmicam Endonezya romunu kurup miui 12 olan 8 ay kullanıp sonra imei atmayı düşünüyorum. ve güncelleme ile orjinale dönünce tekrar atamıyor muyuz imei?

cihazı kullanıyor musunuz hocam siz
Evet kullanıyorum ama IMEI için sürenin sonuna kadar bekleyeceğim belki silinmeyen bir yöntem çıkar

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
Evet kullanıyorum ama IMEI için sürenin sonuna kadar bekleyeceğim belki silinmeyen bir yöntem çıkar
ben de kalıcı yöntem çıkana kadar almayacağım sanırım memnun musun hocam telefondan bi sorunu varmı? şebeke sorunun var diyorlar çoğu kişi şikayetçi bundan az çekiyormuş sanırım.

ve twrp yükleyebildiniz mi hocam cihaza

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
ben de kalıcı yöntem çıkana kadar almayacağım sanırım memnun musun hocam telefondan bi sorunu varmı? şebeke sorunun var diyorlar çoğu kişi şikayetçi bundan az çekiyormuş sanırım.

ve twrp yükleyebildiniz mi hocam cihaza
Ben çekim sorunu yaşamadım genel olarak iyi telefon ama oyun oynarken ısınınca ekran parlaklığı azalıyor amoled olduğu için miui13.0.2 yüklü bende bu en son sürüm oluyor buna uygun twrp yok

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
Ben çekim sorunu yaşamadım genel olarak iyi telefon ama oyun oynarken ısınınca ekran parlaklığı azalıyor amoled olduğu için miui13.0.2 yüklü bende bu en son sürüm oluyor buna uygun twrp yok
ne kadar azalıyor hocam mesela ben full parlaklık oynuyorum oyunları %50 altına iniyorsa alınmaz telefon

benim için öyle en azından

webumut

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
w
Cihazım
w
Konular
28
ne kadar azalıyor hocam mesela ben full parlaklık oynuyorum oyunları %50 altına iniyorsa alınmaz telefon

benim için öyle en azından
Yaklaşık yüzde 70-803 kadar e felan düşürüyor çok rahatsız edici bir durum bence ama bu çoğu amoled ekranlı telefonlarda oluyor ısınmaya karşı telefon kendini koruyor. IPS ekranlı mi 10t de böyle bir sorun yoktu

celilhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celilhan
Cihazım
redmi note7
Konular
19
Yaklaşık yüzde 70-803 kadar e felan düşürüyor çok rahatsız edici bir durum bence ama bu çoğu amoled ekranlı telefonlarda oluyor ısınmaya karşı telefon kendini koruyor. IPS ekranlı mi 10t de böyle bir sorun yoktu
yüzde 70-80 se sorun olmaz benim için ama şu imei olayı aklıma takılıyor ayrıca telefonum az çekiyor diyen çok kullanıcı var anlamadım.

Üst Alt