Rom -Güncel- Mi 5 Global Stabil ve Beta Orijinal Türkçe Romları (Miui 8 Stabil Yayınlandı !)

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 386
  • Görüntüleme 90K

Orijinal Romların hangisini kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    655

thorbank

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
musa
Cihazım
discovery
Konular
0
bende 7.2.8.0 yazıyor hangi rom acaba

okoroglu

Özgür KÖROĞLU
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozgur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
8
Fastboot'tan kurabilirsin, yukarıdaki linke gir, mi5 için fastboot rom ve miflash uygulamasını kur, telefonu kapatıp ses kısma + açma tuşuna basarak fastboot'ta başlat, usb bağla, miflash uygulamasına fastboot rom klasörünü tanımla, flash de tamamdır :) resimli anlatımlar da mevcut sitede, benim anlatım biraz karışık ve hızlı olmuş olabilir :)

Ekleme:...
Şimdi farkettim, ekleme yapayım, mi fastboot rom kurulum işlemi için de bootloader kilidinin açılması gerektiğini belirtmiş! Bu şimdilik kötü haber yani... Ancak xda'da 2-3 güne EDL mod üzerinden fastboot kurulumunun yolunu bulurlar..

2. Ekleme:....
Fazla beklemeye gerek kalmadı, sitede küçük bir araştırma yapıp buldum. EDL Moduyla global sürüm yükleme alttaki linkte mevcut. Ancak baştan uyarayım EDL risklidir, forumda telefonu full-brick yapanlar olmuştu. Kilitli bootloader ile de unbrick işlemi sıkıntılı olabilir. Ama ne yaptığını bilen arkadaşlar üstesinden gelecektir.

Daha önce bu cihazla haşır neşir olmadığım için bl kilidinin açılması için ilgili mesajı beklemekte fayda var.
Aksi taktirde yanlış bir işlem sıkıntıya sokabilir.
Ayrıca kullandığım pc de windows 10.
Risk almaya gerek yok.

thorbank

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
musa
Cihazım
discovery
Konular
0
üstatlar bendeki 7.2.8 çin romu stable yazıyor bu romda kalsam ilerleyen zamanlarda tr dil desteği gelir mi

okoroglu

Özgür KÖROĞLU
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozgur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
8
üstatlar bendeki 7.2.8 çin romu stable yazıyor bu romda kalsam ilerleyen zamanlarda tr dil desteği gelir mi
Gelmez arkadaşım. Önce bu adresten cihazının bootloader kilidini kaldırılması için talepte bulunmalısın. Bu işlemden sonra sana onay kodu gelecek 10 güne kadar. Sonra global rom yükledikten sonra cihazın tr olacak.

arifakinti

Kıdemli Yarbay
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arif
Cihazım
RedmiNot3Pro
Meslek
Bilgisayar Teknikeri
Konular
14
Fastboot'tan kurabilirsin, yukarıdaki linke gir, mi5 için fastboot rom ve miflash uygulamasını kur, telefonu kapatıp ses kısma + açma tuşuna basarak fastboot'ta başlat, usb bağla, miflash uygulamasına fastboot rom klasörünü tanımla, flash de tamamdır :) resimli anlatımlar da mevcut sitede, benim anlatım biraz karışık ve hızlı olmuş olabilir :)

Ekleme:...
Şimdi farkettim, ekleme yapayım, mi fastboot rom kurulum işlemi için de bootloader kilidinin açılması gerektiğini belirtmiş! Bu şimdilik kötü haber yani... Ancak xda'da 2-3 güne EDL mod üzerinden fastboot kurulumunun yolunu bulurlar..

2. Ekleme:....
Fazla beklemeye gerek kalmadı, sitede küçük bir araştırma yapıp buldum. EDL Moduyla global sürüm yükleme alttaki linkte mevcut. Ancak baştan uyarayım EDL risklidir, forumda telefonu full-brick yapanlar olmuştu. Kilitli bootloader ile de unbrick işlemi sıkıntılı olabilir. Ama ne yaptığını bilen arkadaşlar üstesinden gelecektir.
Fastboot mode kurulum için Bootloader kilidi açık olmasına gerek yok. Yalnız cihazı fastboot moda alıp kurmayın, download moda alıp kurun olacaktır..

hilmi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hilmi
Cihazım
mi9 se
Konular
18
bootloder kilidi varken orjinal rom kurmaya izin veriyor diye biliyorum .
yanlışmı biliyorum.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Daha önce bu cihazla haşır neşir olmadığım için bl kilidinin açılması için ilgili mesajı beklemekte fayda var.
Aksi taktirde yanlış bir işlem sıkıntıya sokabilir.
Ayrıca kullandığım pc de windows 10.
Risk almaya gerek yok.

Hocam Mi5 için iki farklı rom yükleme metodu var. Bunlardan birincisi fastboot ile yükleme ki bu yöntem için kilidin açılması gerekli.

Diğer yöntem ise recovery ile yükleme. İlk mesajda bulunan bağlantıdan recovery yazan romu indirip telefona kopyalayın. Güncelleyici uygulamasına girin ve güncelleme paketini seç diyerek bu dosyayı gösterin. Rom yüklenecektir. Kilidin açılmasına gerek bulunmuyor. :)

Her iki yükleme metodunda da rom değiştireceğiniz için telefonda bulunan uygulamaların uyumsuzluk sorunu çıkartması muhtemel. Bu sorunu aşmak için ise es sağlıklı yol recovery üzerinden wipe all yapmak olacaktır. Bu işlem telefonda yer alan tüm bllgileri sileceği için rom yüklemeden önce her şeyin yedeğini almanızı tavsiye ederim.

okoroglu

Özgür KÖROĞLU
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ozgur
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
8
Hocam Mi5 için iki farklı rom yükleme metodu var. Bunlardan birincisi fastboot ile yükleme ki bu yöntem için kilidin açılması gerekli.

Diğer yöntem ise recovery ile yükleme. İlk mesajda bulunan bağlantıdan recovery yazan romu indirip telefona kopyalayın. Güncelleyici uygulamasına girin ve güncelleme paketini seç diyerek bu dosyayı gösterin. Rom yüklenecektir. Kilidin açılmasına gerek bulunmuyor. :)

Her iki yükleme metodunda da rom değiştireceğiniz için telefonda bulunan uygulamaların uyumsuzluk sorunu çıkartması muhtemel. Bu sorunu aşmak için ise es sağlıklı yol recovery üzerinden wipe all yapmak olacaktır. Bu işlem telefonda yer alan tüm bllgileri sileceği için rom yüklemeden önce her şeyin yedeğini almanızı tavsiye ederim.
Hocam selam. 2. yolu denemis ve hata almistim. Yukleme yapmiyor yani update diyince. İlk yol ise denemedim bl kilidi acilinca deneyecegim. Ama forumda bir arkadas cihazima uzaktan baglanip yukleyecek insallah.
Bilgi kirliligi cok fazla. Bunun bir rehber gibi hazirlanip koyulmasi gerekiyor.
Mevcut koyulan paylasimlar bir cihaz icin olup digeri icin farkli durumlar olabilir.Ornegin bootloader kilidi bile insanlarda soru isareti bl kilidi varken yazilim yukleniyor mu? kimisi evet diyor kimisi hayir onsuzda su yolla yuklenebiliyor diyor mesala.

bahadir899

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
bh
Cihazım
redmi3
Konular
0
edl mod ile ben kurdum cihaza 3gb ram /64gb bendeki cihaz canavar gibi türkçe arkadaşlar yaptığınız işi bilerek yapıyorsanız profsanız biraz bu konuda yapın. Aksi halde en ufak hatada cihaz brick olabilir bilginize.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam selam. 2. yolu denemis ve hata almistim. Yukleme yapmiyor yani update diyince. İlk yol ise denemedim bl kilidi acilinca deneyecegim. Ama forumda bir arkadas cihazima uzaktan baglanip yukleyecek insallah.
Bilgi kirliligi cok fazla. Bunun bir rehber gibi hazirlanip koyulmasi gerekiyor.
Mevcut koyulan paylasimlar bir cihaz icin olup digeri icin farkli durumlar olabilir.Ornegin bootloader kilidi bile insanlarda soru isareti bl kilidi varken yazilim yukleniyor mu? kimisi evet diyor kimisi hayir onsuzda su yolla yuklenebiliyor diyor mesala.

Hocam nasıl bir hata almıştınız? Normal şartlarda hatasız bir şekilde yüklenmesi gerekli ancak yüklenmediyse bir diğer seçenek de indirmiş olduğunuz dosyanın adını update.zip olarak değiştirip cihaz hafızasında kök klasöre attıktan sonra recovery modda başlatıp recovery üzerinden bu dosyayı yüklemek.

Rehberler konusunda haklısınız. Bazı eksiklerimiz var. Elimize cihaz geldikçe rehberleri hazırlıyoruz ancak sizinde belirttiğiniz gibi cihazda cihaza bazı farklılıklar olabiliyor. Dolayısıyla elimizde cihaz olmadan rehber yayınlamak yarardan çok zarar da getirebiliyor. Bu nedenle elimizde olmayan Mi5, Mi4s ve benzeri diğer cihazlar için sizlere biraz iş düşüyor ki forumumuz daha faydalı ve bilgilendirici olabilsin :)

Üst Alt