Rom -Güncel- Mi 5 Global Stabil ve Beta Orijinal Türkçe Romları (Miui 8 Stabil Yayınlandı !)

• Konbuyu başlatan ertanx
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 386
  • Görüntüleme 92K

Orijinal Romların hangisini kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    655

hepyeke

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
10
merhabalar, mi5 kullanıyorum yukarıda çıktığı yazıyor fakat bende 7.2.8 sürümü var ve güncelleme görünmüyor. Hiçbir güncelleme ota dan gelmiyor mu?
İyi forumlar.
hocam benim mi5 telefonumdaki sorunlu romun aynısını kullanıyorsunuz.cihazla birlikte gelen rom.Biraz araştırdım unofficial bir rom olduğu ve sorunlu olduğu belirtilmiş.En azından benim cihazda sürekli kendi kendini reboot etmesine sebep oluyordu.Bu romdan kurtulmanızda fayda var diye düşünüyorum.Ancak dikkatli olun bootloader kilidi var ise cihazınızda edl üzerinden rom yüklemelisiniz ve bu da risk içermektedir.Ben bu riski göze alarak çin developer romunu edl üzerinden yükledim(miui7 6.5.30).
Neden developer derseniz bootloader kilidini açmak için öncelikle cihazda developer romu yüklü olmalı.
Bilginize...

Rafsan_cani

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre uçar
Cihazım
Note 3
Konular
1
Ben yükledim. evet türkçe var. Ve %100 Türkçe. Her şey türkçe ;) Ayrıyetten çift tık gelmiş :D

zarbo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
zarbo
Cihazım
mi5
Konular
0
Çin sürümü üzerine yeni global sürümü fastboot ile yükledim. LTE öncelikli seçilmiş olmasına rağmen H veya H+ ile bağlanıyor. Yanyana olan Samsung telefon 4g ile baglaniyor Garip bir durum. Çin romu yüklüyken böyle bir sorun yoktu. LTE tekrar secilse de durum çubuğunda 4g surekli kalmıyor. Aynı sorunu yaşayan var mı?

kemal_donmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
10
Ben yükledim. evet türkçe var. Ve %100 Türkçe. Her şey türkçe ;) Ayrıyetten çift tık gelmiş :D

selam hangi sürümü nasıl kurdunuz ? Xiaomiye yazdığımda 7.2.8 için son stabil sürümü kullandığım bilgisini verdiler.
Benim anlamadığım 8 stabil rom çıktığında ota dan alamayacak mıyım?

kemal_donmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
10
hocam benim mi5 telefonumdaki sorunlu romun aynısını kullanıyorsunuz.cihazla birlikte gelen rom.Biraz araştırdım unofficial bir rom olduğu ve sorunlu olduğu belirtilmiş.En azından benim cihazda sürekli kendi kendini reboot etmesine sebep oluyordu.Bu romdan kurtulmanızda fayda var diye düşünüyorum.Ancak dikkatli olun bootloader kilidi var ise cihazınızda edl üzerinden rom yüklemelisiniz ve bu da risk içermektedir.Ben bu riski göze alarak çin developer romunu edl üzerinden yükledim(miui7 6.5.30).
Neden developer derseniz bootloader kilidini açmak için öncelikle cihazda developer romu yüklü olmalı.
Bilginize...
Selam bilgi için teşekkür ederim. Öncelikle herhangi bir hata almadım. Herşey stabil çalışıyor. Seri
bu arada firma 7.2.8 için son stabil romdasın diyor.
son olarak 8 stabil geldiğinde ota dan alamayacak mıyım?

mturunç

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mustafa
Cihazım
mi5
Konular
0
selamlar. öncelikle android tel daha kullanmamışken çinden mi5 aldım bugun elime geldi ve ing seçmeme rağmen çince uygulamalar ve yazılar var.global rom yüklemek bayağa karışık geldi ve çeşit çeşit. bunlardan en kolayı (bilmeyen biri için) hangisidir. yardım edebilecek olan var mıdır?cihaz sürümü 7.2.4 stable

hepyeke

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
10
Selam bilgi için teşekkür ederim. Öncelikle herhangi bir hata almadım. Herşey stabil çalışıyor. Seri
bu arada firma 7.2.8 için son stabil romdasın diyor.
son olarak 8 stabil geldiğinde ota dan alamayacak mıyım?
Developer romlar otadan guncelleme aliyor ama stabil romlar aliyormu emin degilim.kullandiginiz romu tam olqrak yazarmisiniz parantez icindeki harflerle birlikte.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

kemal_donmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
10
Developer romlar otadan guncelleme aliyor ama stabil romlar aliyormu emin degilim.kullandiginiz romu tam olqrak yazarmisiniz parantez icindeki harflerle birlikte.

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

hepyeke

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Konular
10
Hocam bendeki sürüm 7.2.8.0.0(MAACNDB)stabil versiyonu idi ve çok sorunluydu.Sürekli reboot edip duruyordu kendini cihaz.
en.miui.com adresinden baktığımda son sürüm 7.3.5.0.MAAMIDD olarak görünüyor.Size son sürümü kullanıyorsunuz demeleri ilginç doğrusu.

kemal_donmez

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
10
Hocam bendeki sürüm 7.2.8.0.0(MAACNDB)stabil versiyonu idi ve çok sorunluydu.Sürekli reboot edip duruyordu kendini cihaz.
en.miui.com adresinden baktığımda son sürüm 7.3.5.0.MAAMIDD olarak görünüyor.Size son sürümü kullanıyorsunuz demeleri ilginç doğrusu.
benim sürümde MAACNDB firmaya sordum tekrar link gönderdi . o siteden indirdikten sonra hafızaya atıp update ten yükleyebilir miyim?

pc suite indirdim fakat telefonu görmüyor.pcsuite 3.2.1.3111

Üst Alt