Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EMinRE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 9
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
modlu bir versiyon 12.5.2.0 RJCIDXM çin ama indonesia
Telefon Modeli
redmi 9
Bootloader Kilidi
Açık
Açıklamayı elimden geldiğince detaylı yazdım bu yüzden gözünüz korkmasın

Telefonum rootlu ve bunun bütün nimetlerinden yararlanmak isteyen normal bir kullanıcıyım. telefonda google servislerinin gereksiz yere dayatılması, zaman geçtikçe gitgide yük olması, sürekli arka planda çalışıp fotoğraflarım gibi önemli verilerimi göndermesinin önünü almak için hiç bir ayar veya seçim malesef telefonlarda gelmiyor.

Telefonum Redmi 9 (lancelot) yani custom rom (0 dan yeni sistem) kurma bakımından çok sıkıntılı (kuramadım) ancak mi 10 modlu çin sürümüydü sanırım kurduğum.

MicroG adında uygulamayla google servislerini hala kullanmamı sağlayabiliyor bildiyim kadarıyla ancak google servislerini telefondan sıkıntısız birşekilde silmek için ne yapmalıyım bilmiyorum

Çözüm
Arkadaşlar sorunu çözdüm şimdilik microG kullanmıyorum ilerde magisk ile kurmayı düşünüyorum şuanda LineageOS deyim geçmenizi tavsiye ederim gözle görünür pil artışı + ekstra telefonum güncelleme destek alması + android sürümü 11 den 13 e geçtiğini göre biliyorum. 2 tane Custom rom öneririm crdroid ve LineageOS hangisi telefona resmi sitede destek veriyorsa direkt onu kurun bence.

EMinRE

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emin
Cihazım
Redmi 9
Konular
2
Arkadaşlar sorunu çözdüm şimdilik microG kullanmıyorum ilerde magisk ile kurmayı düşünüyorum şuanda LineageOS deyim geçmenizi tavsiye ederim gözle görünür pil artışı + ekstra telefonum güncelleme destek alması + android sürümü 11 den 13 e geçtiğini göre biliyorum. 2 tane Custom rom öneririm crdroid ve LineageOS hangisi telefona resmi sitede destek veriyorsa direkt onu kurun bence.

Oyla: Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt