Çözüldü Google Play'den mobil veri ile indirme problemi

okanke

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Red mi 5plus
Konular
2
Merhaba red mi 5 plus kullanıyorum ve hücresel veri açıkken Google Play'den uygulama indirme veya güncelleme yapmak istediğim zaman sürekli indiriliyor yazıyor ama inmiyor bir süre sonra hata veriyor uygulama indirilemedi diye WiFi'den indirirken hiç bir sorun yok ama
Resimdeki gibi indiriliyor yazıyor sürekli

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-08-22-18-36-34-011_com.android.vending.png
    Screenshot_2018-08-22-18-36-34-011_com.android.vending.png
    270,2 KB · Görüntüleme: 62
  • Screenshot_2018-08-22-18-46-15-760_com.android.settings.png
    Screenshot_2018-08-22-18-46-15-760_com.android.settings.png
    141,1 KB · Görüntüleme: 63

Setry

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berat
Cihazım
Mi 6
Konular
59
Play Store'a girin:
Ayarlar-> uygulama indirme tercihi.
Buradan gereken ayarı yapın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Google play ayarlarına girip "Uygulama indirme tercihleri"nde "Herhangi bir ağ üzerinden" seçili olduğunu teyit edin.
Telefon ayarlarından
-Yüklü uygulamalar-Goole play storeyi seçip, "veri kullanımı kısıtla" varsa Tik işaretini kaldırın
Yine olmazsa yine ayarlardan en alttaki verileri temizle - Tum verileri temizle diyip tekrar deneyin
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

okanke

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Red mi 5plus
Konular
2
Google play ayarlarına girip "Uygulama indirme tercihleri"nde "Herhangi bir ağ üzerinden" seçili olduğunu teyit edin.
Telefon ayarlarından
-Yüklü uygulamalar-Goole play storeyi seçip, "veri kullanımı kısıtla" varsa Tik işaretini kaldırın
Yine olmazsa yine ayarlardan en alttaki verileri temizle - Tum verileri temizle diyip tekrar deneyin
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Söylediğiniz adımları uyguladim ama sonuç aynı indiriliyor deyip bekliyor. Google play ayarlarinda zaten herhangi bir ağ üzerinden seçili. İkinci söylediğiniz tiki kaldırınca Google playe hiç girmiyor. Defalarca verileri sildim güncellemeleri kaldırdım ama sonuç aynı

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Oncelikle kusura bakmayın yanlis bilgilendirme yapmışım. Veri kısıtlama tiki kaldırınca Google playe girmiyor.
Bu olay herhangi bir rom yükleme/güncelleme sonrası mı gerçekleşti yoksa durduk yere mi gelişti

okanke

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Red mi 5plus
Konular
2
Oncelikle kusura bakmayın yanlis bilgilendirme yapmışım. Veri kısıtlama tiki kaldırınca Google playe girmiyor.
Bu olay herhangi bir rom yükleme/güncelleme sonrası mı gerçekleşti yoksa durduk yere mi gelişti
Ne zaman oldu bilmiyorum çünkü nereye gitsem wifi vardı. Dışarıdayken bankacılık uygulamasını kullanabilmem için güncelleme yapmam gerekiyordu o zaman farkettim. Yaklaşık iki haftadır yapamadım bir türlü. Bugün telefona güncelleme yaptım yine durum aynı

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Hocam pil tasarrufu modu felan kullanıyor musunuz. Ayarlardan Pil ve performans girip kontrol eder misiniz?

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

okanke

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Okan
Cihazım
Red mi 5plus
Konular
2
Yok hocam pil tasarrufu kapalı

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Bugün yeni Rom yükledim benim de başıma geldi. Mobil veriden indirmedi. Sonra bir girişimde Uygulamayı indir diyince Sadece wifi den indir diye bir seçenek çıktı. Onu kaldırdım hayır herhangi bir veriden indiri seçtim. Sonra mobil veri sınırlaması çıktı karşıma. Kaç MB ta kadar Mobil veriden indirilsin diye sordu ben sınırsız isaretledim. Ama bu tesadüf oldu ayarlara baktım bulamadım. İnternette söyle bir şeye rastladım. Bir deneyin isterseniz

2. Giriş Yapılıyor ama indirme işlemi başlatılmasına rağmen indiriliyor deyip kalıyorsa;

a. Ayarlar inernet olarak değilde WAP olarak ayarlıdır. Markete giriş yapabilir ancak indirme işlemi yapamaz. Bunun için Android İnternet Ayarlarının yapılandırılması gerek. İnternet ayarları yapılandırıldıktan sonra cihazı Uçak Modu na alıp tekrar açın yada telefonu bir kere kapatıp açın ve tekrar deneyin.

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Ayarlar/Yüklü uygulamalar/Google Play Store/Verileri temizle kısmından ön belleği ve tüm verileri temizleyin, sorun yine devam ederse yine aynı şekilde ama bu sefer "Güncellemeleri kaldır" deyin.

Üst Alt