Rehber Google Play Store Cihaz Sertifikalı Değil Hatası ve Çözümü

ozguradam1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
xiaomi 11 ultra
Konular
0
mi 11 ultra cihazımda bu sorunu yaşıyorum.üstelik sorun aniden çıktı.daha önce global romla herhangi bir sorunum yoktu.yüklü olan netflix programını çalıştırmak istediğimde program çalışmadı.sonra sertfika sorunu olduğunu farkettim.gsf,ön bellek temizleme,güncellme kaldırma herşeyi denedim ama çözüm bulamadım.yeni bir çözüm var mı?telefonu güvenlik açısından rootlamak ta istemiyorum

veliahht

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NAZİF
Cihazım
Mİ_6
Meslek
İŞSİZ
Konular
3
mi 11 ultra cihazımda bu sorunu yaşıyorum.üstelik sorun aniden çıktı.daha önce global romla herhangi bir sorunum yoktu.yüklü olan netflix programını çalıştırmak istediğimde program çalışmadı.sonra sertfika sorunu olduğunu farkettim.gsf,ön bellek temizleme,güncellme kaldırma herşeyi denedim ama çözüm bulamadım.yeni bir çözüm var mı?telefonu güvenlik açısından rootlamak ta istemiyorum
Playstore verilerini temizleyin öyle deneyin

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozguradam1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
xiaomi 11 ultra
Konular
0
Playstore verilerini temizleyin öyle deneyin

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
google ile ilgili herşeyi temizledim ama düzelmedi.mevcut yöntemler işe yaramadı(root olayına girmek istemiyorum)

ozguradam1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
xiaomi 11 ultra
Konular
0
sertifika problemi yüzünden mobil ödemeyi de kullanamıyorum. telefon çin menşeili.yani bootloader kilidi açılıp global rom yüklenmiş.ben şimdi bu haldeyken kilidi kapatabilir miyim? okuduğum yerlerde kapatılırsa telefon brick olur yazıyor.diyelim ki brick oldu ve telefonu çalıştırabilmek için orjinal çin roomu yüklemem gerekecek.sonra global rooma dönmek için tekrar bootlaoder kilidini açmam gerekecek.ama benim telefonun kilidini açan satıcı.ben ise kendi mi hesabımla açmaya çalışacağım.bu şekilde kendi mi hesabımla bootloader kilidini açabilir miyim?

lightningwell

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Poco M3
Konular
0
poco m3 var elden aldım, sertifikası yok diye rootlu sandım telefonu ama bu hatayı veriyor anlamadim.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam Chima beta romlardan root yetkisini nasıl alıyoruz? bilen birileri lütfen bana yardımcı olabilir mi

Son düzenleme:

byks34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Musa
Cihazım
Mi 10i 5G 8/128
Meslek
Aşçı
Konular
13
Sorunun çözümü için birden fazla yöntem mevcut

İlk olarak cihazınızdaki IMEI numarasını aşağıda yer alan bağlantıya girerek cihazınızı kayıt etmeniz gerekli.

Eğer IMEI numaranız ile kayot işlemi gerçekleşmezse bu durumda Google Service Framework (GSF) kodunu girmeniz gerekli. GSF kodunu bulmak için yı telefonunuza yükledikten sonra tekrar yukarıda vermiş olduğum e giderek GSF kodu ile cihazınızın kaydını tamamlayabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak Ayarlar/Yüklü Uygulamalar altından Google Play Store verilerini temizleyip güncellemelerini kaldırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Play Store derhal kendini güncelleyeceği için hızlı olmalısınız.

Üçüncü yöntem ise kesin çözüm sunuyor. Bunu gerçekleştirebilmek için cihazınızda root yetkisini almış olmanız ve safetynet testinden başarılı olarak geçmiş olmanız gerekli. (China Beta romlardaki root yetkisini kullanabilirsiniz.)

Bu gereklilikleri sağladıktan sonra play store üzerinden uygulamasını indirin ve uygulamaya root yetkisini verin.

Uygulamayı açtıktan sonra gelen listeden Google Play Store bulun

device-google-certified satırını bulun

"false" değerini değiştirerek "true" yapın

Cihazınızın artık sertifikalı görünecek.

Farklı bir çözüm yöntemi için ise @By.TRabZonLu™ tarafından paylaşılan bu konuyu inceleyebilirisiniz : Mod - MagiskHide Props Config v2.7.1 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

Son olarak cihaz sertifikalı görünmese de sertifkalıymış gibi uygulamaları indirmenize imkan tanıyan son bir yöntem daha eklemek istiyorum. Diğer yöntemlere göre çok daha kolay ve amaca daha uygun. Yöntemi paylaşan @onat hocama teşekkürler. Play store uygulamasına girdiğinizde satın alma işlemleri için parmak izi doğrulamasını açtığınızda Play Store cihazınıza sertifikalıymış gibi güveniyor ve sertifikalı olmayan cihazlara yüklenemeyen Netflix gibi uygulamaları indirebiliyorsunuz.
Merhaba cihazım bootloader kilidini açıp onlarca custom rom denedim. Ardından boş bulunup kilidi kapattım eu romda. Lakin cihaz serfitikali değil yazıyor store kısmında. Cihazı kayıt ettirdim ve Özellikleri kullanmaya başladım. Ama hala serfitikali değil yazısı duruyor. Geçen kilidi açıp 3cü seçeneği deneyecektim 168 saat bootloader kilitlendi. Bugün gece 12de sürem doluyor. Tekrar sürenin uzamasından korkuyorum.
1.sorum
Cihazın serfitikali olmaması sürenin uzamasına neden olur mu bootloader kilidini açmaya çalıştığımda?
2. Sorum nasıl olacak başka çözüm yolu yok mu?
3. Sorum Son 1 haftadır dışarda çalıştığımdan dolayı şarjım bitti bir kaç defa telefon kapandı açıldı bootloaderin süresinin uzamasına neden olur mu ?
Cihazın bootloaderini acamamak gibi bir şey söz konusu olursa süre uzarsa telefonu satmak zorunda kalacam. Lütfen bilgisi olan engin tecrübesi ile beni aydınlatabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMG_20220904_100516.jpg
    IMG_20220904_100516.jpg
    182,3 KB · Görüntüleme: 11
  • IMG_20220904_100549.jpg
    IMG_20220904_100549.jpg
    208,2 KB · Görüntüleme: 12

E.D

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kamera
Cihazım
Mi 9
Konular
94
Bu modül direkt sertifikalı yapar çin romuda dahil.Diğer romlarda safetynet genellikle sorunu çözer ama özellikle çin romlarında en basit yol bu. Yada propsconfig ile parmak izi adını değiştirip yapmak gerekiyor.

Ekli dosyalar

• Xiaomi_CTS_Pass-v1.5.5(155).zip
    48,8 KB · Görüntüleme: 23

byks34

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Musa
Cihazım
Mi 10i 5G 8/128
Meslek
Aşçı
Konular
13
Bu modül direkt sertifikalı yapar çin romuda dahil.Diğer romlarda safetynet genellikle sorunu çözer ama özellikle çin romlarında en basit yol bu. Yada propsconfig ile parmak izi adını değiştirip yapmak gerekiyor.
Şuan bootloader kilitli açmaya çalıştım geçen hafta 168 saat engellendim. 2 saat sonra sürem bitiyor ve denemeye korkuyorum. Daha uzun süre verir diye. Paylaştığın modül rootlu cihazlar için geçerli değil mi?

Üst Alt