Rehber Google Play Store Cihaz Sertifikalı Değil Hatası ve Çözümü

Hasqi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasqi
Cihazım
Redmi note 7
Konular
18
Sorunun çözümü için birden fazla yöntem mevcut

İlk olarak cihazınızdaki IMEI numarasını aşağıda yer alan bağlantıya girerek cihazınızı kayıt etmeniz gerekli.

Eğer IMEI numaranız ile kayot işlemi gerçekleşmezse bu durumda Google Service Framework (GSF) kodunu girmeniz gerekli. GSF kodunu bulmak için yı telefonunuza yükledikten sonra tekrar yukarıda vermiş olduğum e giderek GSF kodu ile cihazınızın kaydını tamamlayabilirsiniz.

İkinci yöntem olarak Ayarlar/Yüklü Uygulamalar altından Google Play Store verilerini temizleyip güncellemelerini kaldırdıktan sonra cihazınızı yeniden başlatabilirsiniz. Play Store derhal kendini güncelleyeceği için hızlı olmalısınız.

Üçüncü yöntem ise kesin çözüm sunuyor. Bunu gerçekleştirebilmek için cihazınızda root yetkisini almış olmanız ve safetynet testinden başarılı olarak geçmiş olmanız gerekli. (China Beta romlardaki root yetkisini kullanabilirsiniz.)

Bu gereklilikleri sağladıktan sonra play store üzerinden uygulamasını indirin ve uygulamaya root yetkisini verin.

Uygulamayı açtıktan sonra gelen listeden Google Play Store bulun

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

device-google-certified satırını bulun

"false" değerini değiştirerek "true" yapın

Cihazınızın artık sertifikalı görünecek.

Farklı bir çözüm yöntemi için ise @By.TRabZonLu™ tarafından paylaşılan bu konuyu inceleyebilirisiniz : Mod - MagiskHide Props Config v2.7.1 (Cihaz Sertifikalı Değil Çözümü)

Son olarak cihaz sertifikalı görünmese de sertifkalıymış gibi uygulamaları indirmenize imkan tanıyan son bir yöntem daha eklemek istiyorum. Diğer yöntemlere göre çok daha kolay ve amaca daha uygun. Yöntemi paylaşan @onat hocama teşekkürler. Play store uygulamasına girdiğinizde satın alma işlemleri için parmak izi doğrulamasını açtığınızda Play Store cihazınıza sertifikalıymış gibi güveniyor ve sertifikalı olmayan cihazlara yüklenemeyen Netflix gibi uygulamaları indirebiliyorsunuz.
Hocam hepsini denedim olmadi prefences managerden yapmayi denedim uygulamadan attı sistem dosyaları uzerinden root yetkisine sahip dosya yoneticisi ile yapabilirmiyiz

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
Eğer global sürüm kullanıyorsanız bootloader kilidini kapatınca cihaz sertifikalı oluyor . (Ben böyle çözdüm)

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8
Hasqi, hocam root varmi telefonda magisk meneger yani

raqli001

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ilqar
Cihazım
redmi note 9 pr
Konular
8

bu modulu magisoden kur magisk ayardan hide ac yenien bawlat sonra google play store onbelegini temizle yenien bawlat bukadar

Üst Alt