Haber Google, Magisk kurucusunu işe aldı

Magisk'in kurucusu ve en önemli geliştiricilerinden olan John WU, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Google'ın Android Güvenlik Platformu ekibinde işe başlayacağını duyurdu.

Ayrıca mesajında, eskiden diğer tarafta olan insanlarla çalışacağı için çok mutlu olduğunu belirtti.

Zaten daha önce de artık SafetyNet ile ilgili uğraşmayacağını ve geliştirme yapmaya çalışmayacağını açıklayan John WU dan bu gün böyle bir haber almak şaşırtıcı olmakla birlikte düşündürücü de bir durum oldu.

Bu güne kadar Google'ın Android Güvenlik Platformunu delmeye/aşmaya çalışan bir adam, artık o platformu güçlendirmeye ve delinmemesini sağlamaya çalışcak.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Yazacağım tamamen bir genellemedir.Türkiyede olsa hapse atarlardı.Adamlar cevher görmüş iş vermiş.
Bu arada magisk kesinlikle güvenilirdir diyebiliriz google geliştirmesine karışmayacaksa :)

Hocam açık kaynak bir projenin güvenliğinden zaten kimse endişe etmez. Eden kişiyede malzeme ortada incele bak derler.

Sözde google devam etmekte olan projelerine karışmayacakmış ama bu pek mümkün değil gibi. Nitekim Magisk bir nevi google'ın adamı işe aldığı bölümün karşıtı/düşmanı şeklinde işliyor.

Yani google'ın güvenlik önlemlerini aşan programın yapımcısını google güvenlik bölümünde işe alacak ve sonrada sen bu işe devam edebilirsin diyecek. Bir birine iki zıt kutup.

Bence tam tersi bu aşıla bilecek noktaları bulup karşıt gözden bakış açısıyla bulup, bunların önlemini almak ve aşılmaması için yeni önlemler üretme fikirleri için ekipte olmasını istemişlerdir.

Herşey bir yana adamın zaten bu saatten sonra Magisk falan umrunda olmaz, ne taraf tutar ne birşey. Şu pozisyonda 5 yıl çalışsa kazandığı parayı boşver lazım değil, içeriden edineceği bilgi ve deneyimin yanı sıra CV de Google satırı olması bile hayatının kurtulmasına yeter. haha-- Bu saaten sonra adam XDA da millete laf anlatmaklamı uğraşacak. :D

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu olaylar canımı sıkmaya başladı imei rsa korumaları derken birde magisk çıktı.

Geliştiricinin zamanla magiski öldüreceğini düşünüyorum hepimize geçmiş olsun RIP magisk :')

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Bu zaten twrp geliştiricilerinin 1,5 senedir süper partition için kılını kıpırdatmamasından belli idi. Android 12 ile magiski bırakın twrp bile olmayacak. Google ne yapıp edip bırakın rootu twrp yüklenmesine bile engel olacak.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Anladığım kadarıyla google abi kızınca bir tweetini silmiş. Söylediğine göre magisk için çalışma izni yok kisaca yakında vip . Rsa işlerinin de zıvanadan çıktığından ileride eskide yaptıklarımız hayal olabilir :)

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Baştan geliştirmelere devam edeceğini yazmıştı bu açıklamayı silmiş geliştirme vermeyeceğini googledan üst düzey bir yetkisinin tweetini gördüğünü ve çok kızdığını söylemiş. Açıkcası ben Soylu ve Bahçeli'den sonra çok da şaşırmadım buna :)

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Biri çıkıp öyle bi adım atsın ki Google amcaya, beterin beteri varmış dedirtsin.. Hadi inşallah, Amin :D
Yok çıkmazsa öyle biri redmi note 8 son Android cihazımdır. Herkes için hayırlısı. :)

telliogullarI

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
recovery
Cihazım
note 8 pro
Konular
14
Magisk'in kurucusu ve en önemli geliştiricilerinden olan John WU, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Google'ın Android Güvenlik Platformu ekibinde işe başlayacağını duyurdu.

Ayrıca mesajında, eskiden diğer tarafta olan insanlarla çalışacağı için çok mutlu olduğunu belirtti.

Zaten daha önce de artık SafetyNet ile ilgili uğraşmayacağını ve geliştirme yapmaya çalışmayacağını açıklayan John WU dan bu gün böyle bir haber almak şaşırtıcı olmakla birlikte düşündürücü de bir durum oldu.

Bu güne kadar Google'ın Android Güvenlik Platformunu delmeye/aşmaya çalışan bir adam, artık o platformu güçlendirmeye ve delinmemesini sağlamaya çalışcak.

Aman yarabbi neler oluyor böyle bir cihaz aldık kullanalım dedik ilerisi karanlık olmaz inş.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Anladığım kadarıyla google abi kızınca bir tweetini silmiş. Söylediğine göre magisk için çalışma izni yok kisaca yakında vip . Rsa işlerinin de zıvanadan çıktığından ileride eskide yaptıklarımız hayal olabilir :)
Ufaktan bi' korkmaya başladım :(.

Üst Alt