Haber Google, Magisk kurucusunu işe aldı

Magisk'in kurucusu ve en önemli geliştiricilerinden olan John WU, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla Google'ın Android Güvenlik Platformu ekibinde işe başlayacağını duyurdu.

Ayrıca mesajında, eskiden diğer tarafta olan insanlarla çalışacağı için çok mutlu olduğunu belirtti.

Zaten daha önce de artık SafetyNet ile ilgili uğraşmayacağını ve geliştirme yapmaya çalışmayacağını açıklayan John WU dan bu gün böyle bir haber almak şaşırtıcı olmakla birlikte düşündürücü de bir durum oldu.

Bu güne kadar Google'ın Android Güvenlik Platformunu delmeye/aşmaya çalışan bir adam, artık o platformu güçlendirmeye ve delinmemesini sağlamaya çalışcak.

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Dağ gibi adam gitti...

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

impossible42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Cnc Operatörü
Konular
13
Bir yandan rsa korumaları bir yandan magisk olayı zorla garantili telefon aldıracaklar.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Dün XDA üzerinde okumuştum makaleyi... Google Magisk'i geliştirmesine izin vermiş. Safetynet için ise zaten daha önce desteğini çekmişti... Her ne kadar açıklamalar içimizi rahatlatmaya yönelik olsa da Google için güzel bizim için kötü haber gibi geliyor. :(

Dipnot : John Wu son bir kaç yıldır Apple bünyesinde çalışıyordu. :D

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Android 12 için root beklemeyelim o zaman facepalm~~

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Dün XDA üzerinde okumuştum makaleyi... Google Magisk'i geliştirmesine izin vermiş. Safetynet için ise zaten daha önce desteğini çekmişti... Her ne kadar açıklamalar içimizi rahatlatmaya yönelik olsa da Google için güzel bizim için kötü haber gibi geliyor. :(

Dipnot : John Wu son bir kaç yıldır Apple bünyesinde çalışıyordu. :D

Magisk'e devam eder belki gerçekten(bana bile çok saçma geliyor), o devam etmesede başkaları eder. Ancak:

Android 12 için root beklemeyelim o zaman facepalm~~

Root sorun değilde, SafetyNet işini onun gibi beceren başkası çıkar mı, işte işin koptuğu yer burası. :D facepalm~~

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Magisk'e devam eder belki gerçekten(bana bile çok saçma geliyor), o devam etmesede başkaları eder. Ancak:

Root sorun değilde, SafetyNet işini onun gibi beceren başkası çıkar mı, işte işin koptuğu yer burası. :D facepalm~~
iOS'ta ki gibi tethered jailbreak benzeri bir şey olmaz umarım. Cihazı yeniden başlatınca root gidiyordu giggle~~
Safetynet hallolur bir şekilde.

Üst Alt