Soru Google hizmetleri silersek ne olur ?

Hasqi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasqi
Cihazım
Redmi note 7
Konular
18
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Oxygen os 10.3.1
Telefon Modeli
Redmi note 7
Bootloader Kilidi
Açık
Google hizmetler son günlerde çok fazla ram kullanmaya başladı kullandığım romdan kaynaklı olabilir, rom değiştirmeden sistem üzerinden root erişimine sahip dosya yoneticisi ile kaldırmak istiyorum sıkıntı çıkar mı

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Google hizmetler son günlerde çok fazla ram kullanmaya başladı kullandığım romdan kaynaklı olabilir, rom değiştirmeden sistem üzerinden root erişimine sahip dosya yoneticisi ile kaldırmak istiyorum sıkıntı çıkar mı
hocam onu kaldırırsan hiç bişey çalışmaz cihazda sistem arayüzü gibi birşey o hatta cihaz bootloba bile düşebilir yani sistem çökebilir bunu kaldırdıgınız zaman özetle onu silmeniz mümkün değil

Oyla:

Hasqi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasqi
Cihazım
Redmi note 7
Konular
18
hocam onu kaldırırsan hiç bişey çalışmaz cihazda sistem arayüzü gibi birşey o hatta cihaz bootloba bile düşebilir yani sistem çökebilir bunu kaldırdıgınız zaman özetle onu silmeniz mümkün değil
Hocam gapps olmayan cihazlar nasıl çalışıyor mesela oneplusun çin romu h2os

Oyla:

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Hocam gapps olmayan cihazlar nasıl çalışıyor mesela oneplusun çin romu h2os
elinizdeeki cihaz mıuı hocam aosp arayüzlü yani tamamen google üzerine kurulu cihazda gapps olmaması mümkün değil one plus bi kere aosp tabanlı rom kullanıyor aosp demek saf android arayüzü demek saf android demekte google demek zaten google hizmetler olmadan play store dahil hiç bir google uygulaması çalışmaz play store olmayan cihaz ne işe yarar ?

Oyla:

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Google hizmetleri kullanılmaz hocam başka da bir şey olmaz.. Ama Cihaz daha iyi olmayacak, bilginiz olsun.. Ben çoook denedim hatta Gapps yüklemeden ve yükledikten sonra pek çok kez şöyle bir baktım, değişen bir şey yok.. Bence hiç ellemeyin.
Tabi siz farklı bir sonuç alabilirsiniz belki, ayrı konu, cihazım redmi note 8.

Oyla:

Hasqi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasqi
Cihazım
Redmi note 7
Konular
18
Google hizmetleri kullanılmaz hocam başka da bir şey olmaz.. Ama Cihaz daha iyi olmayacak, bilginiz olsun.. Ben çoook denedim hatta Gapps yüklemeden ve yükledikten sonra pek çok kez şöyle bir baktım, değişen bir şey yok.. Bence hiç ellemeyin.
Tabi siz farklı bir sonuç alabilirsiniz belki, ayrı konu, cihazım redmi note 8.
Hocam sildiniz mi devre dışı mı bıraktınız

Oyla:

Hasqi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hasqi
Cihazım
Redmi note 7
Konular
18
Arkadaşlar denendi onaylandı oem romlarda denemeyin yeniden rom kurmak zorunda kalırsınız. ekran geliyor ama yeniden başlatılıyor + ana ekranda kaldır butonu aktif oluyor ama kaldırdıktan sonra telefon reboot atiyor ve geri geliyor biraz karışık

Oyla:
Üst Alt