Soru Global ve china arasındaki farklar

Sauflony

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sercan
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Arkadaşlar selam,

Konuları uzun süredir takip etmeme rağmen bazı sorulara tam cevap bulamadım.

Öncelikle çinden aldığım 64 gb lık mi 8 kullanmaktayım.

Dilin ingilizce olması benim için problem değil o yüzden globale geçip geçmemek arasında kararsız kaldım. Global ve China rom arasında bariz pil tüketimi vs. önemli farklılıkar var mı? Yani ne gibi durumlardan eksik kalırım? Sadece dil için BL kilidini açmak istemem.

Açmak durumunda kalırsam kilidin açık olması normal bir kullanıcı için tam olarak ne gibi güvenlik açıkları oluşturur?

Son olarak, spigen kılıf almayı düşünüyorum. Uyumlu olması için Zore marka ekran koruyucu önerilmiş konuda ama ben çok pahalı olmamak kaydıyla daha kaliteli bir ürün almak istiyorum. Kullanan arkadaşlar öneri verebilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

MAAZC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Selamlar bende de aynı rom var aynı şekilde Çinden alındı ve kurulum içinde google play geldi.Sertifikasız gözüküyor.Sertifika olmaması uygulama güncellemelerinde sorun yaşatır mı ?

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Selamlar bende de aynı rom var aynı şekilde Çinden alındı ve kurulum içinde google play geldi.Sertifikasız gözüküyor.Sertifika olmaması uygulama güncellemelerinde sorun yaşatır mı ?
Güncellemede sıkıntı olmaz. Şuana kadar güncelleme ve senkronize de hata almadıysan sıkıntı yok.

Kafam rahat etsin dersen. Kiliti kaldırıp global rom yükle "clean All" seçmeyi unutma

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

MAAZC

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Farklı bir başlıkta kontrol etmiştim banka uygulamaları ve NFC de sorun olmadığı söylenmişti uygulamaları yükledim sorun yok bugün NFC yi deniycem sorun olmazsa ingilizce kullanmak dert değil uygulamalarıda kontrol eder manuel yüklerim ..brick olayı gözümü korkutuyor :)

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Farklı bir başlıkta kontrol etmiştim banka uygulamaları ve NFC de sorun olmadığı söylenmişti uygulamaları yükledim sorun yok bugün NFC yi deniycem sorun olmazsa ingilizce kullanmak dert değil uygulamalarıda kontrol eder manuel yüklerim ..brick olayı gözümü korkutuyor :)
Sen bilirsin hocam ama şunu söyleyeyim. Eğer kilitin açık değilse açman faydana. Herhangi bir sorun olduğunda kurtarabilirsin. Brick olma olayı sadece kilit kapalı olduğunda olur. O da "clean All and lock" seçeneğini seçersen olur. Forumdaki arkadaşlar hep bu durumda brick durumunda kaldılar

Oyla:

Sauflony

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Sercan
Cihazım
Mi 8
Konular
3
Vietnam'da aldığı yeri aradı abim. Çinden vietnam a gelirken yükleniyor demişler. Bizim ithalatçıların globsl rom yüklemesi gibi onlarda açıp google uygulamalaronı yüklemişler heralde.

Oyla:

Brismo

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Mamet
Cihazım
Mi6
Konular
22
Aynen öyle çünkü çin romunda Google hiç duymadım. Ama yine de helal olsun iyi düşünmüşler.

Oyla:

Tansu_94

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Tansu
Cihazım
redmi note 9
Konular
0
Öncelikle cihazınızı iyi günlerde kullanmanızı diliyorum..
Mi8 kullanıyorum ve aldığımda Çin romu yüklü ve şarj konusunda da acayip derece mutluydum
Ta ki global rom yükleyene kadar.
Çin romunda 3 saati PUBG olmak üzere toplamda 7-8 saat arası ekran süresi alırken Global romda oyun oynamadan 4-5 saat alıyorum.

✔️ ÇİN romuna geçmek istiyorum ama brick mevzusu yüzünden tereddütteyim.
➕ Çin Romuna nasıl geçebilirim bilen varsa cevap bekliyorum
twrp ile yüklemedigin sürece sorun olmuyor ama twrp de brick oldu bende

Oyla:

Mamibjk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muammer
Cihazım
Redmi note4
Konular
3
China'da Türkçe menü yok, Google servisleri yok, Google sertifikası yok. Servisler sonradan yükleniyor ama diğerleri olmayacak...
İyi akşamlar çin ve global konusu açılmışken. size danışmak istedim Redmi note 10 pro 5 g MIUI global sürüm telefon aldım (global adı ile poco x3 gt) telefon arka kapak Redmi yazıyor açılışı olsun sistem başlatıcı olsun bütün özellikleri x3 gt ile birebir aynı sadece poco x3 gt 8 ram bu 6 ram kamera filigran x3 gt yazıyor fakat telefon bazı yerlerinde Redmi note 10 pro 5 g yazıyor android sürümü ve romu da poco ile aynı choppin bu telefon çin de Asya için üretilmiş nasıl böyle global oluyor bilginiz varmı teşekkürler

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-10-26-12-19-01-031_com.cpuid.cpu_z.jpg
    Screenshot_2022-10-26-12-19-01-031_com.cpuid.cpu_z.jpg
    247,2 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_2022-10-26-10-14-27-906_com.android.updater.jpg
    Screenshot_2022-10-26-10-14-27-906_com.android.updater.jpg
    212,5 KB · Görüntüleme: 6
  • Screenshot_2022-10-26-12-44-09-673_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-10-26-12-44-09-673_com.android.settings.jpg
    191,8 KB · Görüntüleme: 6
Oyla:
Üst Alt