Yardım Global sürüm yükleme sorunu lütfen brick demeyin

MSCRoMuLuS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
Arkadaşlar merhaba;

360 saat bekledim ve unlock yaptım cihazımı. sitedeki roomu ve adımlara göre global room yükledim.

Tek sorun flashı hemen başlattıktan sonra clear all and lock'u clear all a çevirdim. Success dedikten sonra telefonu yeniden başlattığımda,

This MIUI versiyon can't be installed on this device. diyor. Ne yapabilirim. İnşllah telefonum brick olup kilitli kalmamıştır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada yeniden aynı işlemi yapmaya çalıştığımda Erase boot error diye uyarı veriyor:(
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada yeniden aynı işlemi yapmaya çalıştığımda Erase boot error diye uyarı veriyor:(

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Merhabalar kusura bakmayın bayramda giremedim foruma. Ben sorunu şu şekilde çözdüm hocam. Telefonum hiçbir şekilde açılmıyordu, sadece flashboot moda giriyordu. Bende flashboot moda alıp telefonu tekrar unlock yaptım. Ve telefon kendiliğinden açıldı. Sizde forumdan mi unlock u indirip telefonu unlock yapın. Daha önce unlock yapılmış olması önemli değil yapıp deneyin. Eğer olursa ya açılır yada yeni bir rom yükleyip kurtarırsınız cihazınızı.
Merhabalar hocam öncelikle cevap için teşekkürler dediğiniz yöntemi denedim fakat olmadı ve şuanda cihazımı servise verdim bakalım ne olacak

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Merhabalar hocam öncelikle cevap için teşekkürler dediğiniz yöntemi denedim fakat olmadı ve şuanda cihazımı servise verdim bakalım ne olacak
Gemiş olsun, bundan sonra yoğurdu üfleyerek yiyin

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Gemiş olsun, bundan sonra yoğurdu üfleyerek yiyin
Hocam çok haklısınız ama bu tarz olaylara tecrübe gözüyle bakıyorum bundan sonra dediğiniz gibi daha dikkatli olacağım :)

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam çok haklısınız ama bu tarz olaylara tecrübe gözüyle bakıyorum bundan sonra dediğiniz gibi daha dikkatli olacağım :)
Esasında bir şeyler yapmazsanız, hiç bir şey öğrenemezsiniz...ama yapmadan önce az da olsa bilgi sahibi olmakta yarar var...o da çok okumaktan geçiyor....

Oyla:

zoed

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
fat
Cihazım
mi 8
Konular
13
kasım hocam sizin brick olma sebebi clear all and lock seçeneğini basılı tutmanız mı? biz de faydalanalım tecrübelerinizden. yarın rom atıcam da unlock sürem bitiyor.

Oyla:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
aynen öyle soldaki clear all seçeneğinin tikli olması lazım ve herşeyden önce cihazın içerisindeki yedeklemeyi unutmayın
Bu arada unlock kilidini sen açtığın için o seçeneği seçip cihazı brick etsen bile daha sonra unlock tools ile tekrar telefonu kurtarabilirsin :)

Oyla:

MSCRoMuLuS

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
1
kasım hocam sizin brick olma sebebi clear all and lock seçeneğini basılı tutmanız mı? biz de faydalanalım tecrübelerinizden. yarın rom atıcam da unlock sürem bitiyor.
aynen öyle benim başıma olay sadece bu sebepten geldi. şahsi görüşüm bu kadar önemli bir seçenek, önemsiz bir şeymiş gibi ufacık konulmamalı aksine işlem başlatılırken bak kilitlemeyi seçtin eminmisin diye sormalı

Oyla:

HappyElfClaire

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Mi9t
Konular
0
en basit yöntem farklı bir şebekeye ait ve telefonda kapanmamış, bir operatöre taşımanız hattınızı (vodofone'da kapandı diyelim hattınız turkcell' taşıdığınızda telefon sinyal alır ) ve o şekilde denemeniz başka bir telefon numarası ile onaylayabilir misiniz bilmiyorum.

Oyla:
Üst Alt