Soru Global Romdan Eu Roma geçerken telefondan birşey silinmemesi

zindemumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CAN
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Evet rom değiştirmek için beni bezdiren konudur. Ne zaman rom değiştirimek istesem bu sorun beni yorar, siz bilgili arkadaşların cevapları lazım bana.
Ben mi6 kullanıcısı olarak Global gelişitirici romdan EU Roma geçmek istiyorum. İşlemleri nasıl yapacağımı biliyorum ama telefonumdaki Ana ekran düzeni, uygulamaların tamamı,ayarlarım aynı kalacak şekilde Eu roma geçebilir miyim? Mi cloud kullanmak istemiyorum kendisini başarısız buluyorum uygulamaların yarısı geliyor yarısı gelmiyor eksiği çok olan bir bulut depolaması. Resimdir müziktir bunları pcye atıp rom kurduktan sonra tekrar telefona atabilirim sorun değil. Ama rom değiştirdikten sonra ayarlarımın, uygulamalarımın, Ana ekran düzenin ve buna benzer ayarların sıfırlanmamasını istiyorum var mıdır bir çözümü? Teşekkürler.

Memoland

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
3
Twrp den backup alıp yeni roma kurabilirsiniz detayını iyi bilen arkadaşlar bilgilendirecektir

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

dj_yuxexes

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin
Cihazım
Mi 5s Plus
Meslek
Polis Memuru
Konular
2
Evet rom değiştirmek için beni bezdiren konudur. Ne zaman rom değiştirimek istesem bu sorun beni yorar, siz bilgili arkadaşların cevapları lazım bana.
Ben mi6 kullanıcısı olarak Global gelişitirici romdan EU Roma geçmek istiyorum. İşlemleri nasıl yapacağımı biliyorum ama telefonumdaki Ana ekran düzeni, uygulamaların tamamı,ayarlarım aynı kalacak şekilde Eu roma geçebilir miyim? Mi cloud kullanmak istemiyorum kendisini başarısız buluyorum uygulamaların yarısı geliyor yarısı gelmiyor eksiği çok olan bir bulut depolaması. Resimdir müziktir bunları pcye atıp rom kurduktan sonra tekrar telefona atabilirim sorun değil. Ama rom değiştirdikten sonra ayarlarımın, uygulamalarımın, Ana ekran düzenin ve buna benzer ayarların sıfırlanmamasını istiyorum var mıdır bir çözümü? Teşekkürler.
Twrp den data yedeği alın. Eğer geçeceğiniz miui rom ise ve android sürümü aynı ise sorun olmadan tekrar yeni romun üzerine data yedeği niz ile dönebilirsiniz.

MI 8 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

dalgalar

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
1
Twrp den ful yedek al sonra roma gecince twrp den aldığın gedek leri geri yükle bolumunden sadece datayi sec yükle baska bir secenek titanium backup fakat sunu belirteyim twrp yedegi yada titanium yedegi farketmez ikisinde de kullandigin bazi uygulamalarda bildirim sorunu yasayacagini unutma örneğin WhatsApp yada eposta bu tarz uygulamalar bildirim gelmeme yada gec gelme olasiligi yüksektir 5 dj zahmet cekeceksin yuklemek icin onerim temiz kurulum herzaman akai takdirde yukledigin room da hata olduğunu düşünmene yol acar.

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Twrp den ful yedek al sonra roma gecince twrp den aldığın gedek leri geri yükle bolumunden sadece datayi sec yükle baska bir secenek titanium backup fakat sunu belirteyim twrp yedegi yada titanium yedegi farketmez ikisinde de kullandigin bazi uygulamalarda bildirim sorunu yasayacagini unutma örneğin WhatsApp yada eposta bu tarz uygulamalar bildirim gelmeme yada gec gelme olasiligi yüksektir 5 dj zahmet cekeceksin yuklemek icin onerim temiz kurulum herzaman akai takdirde yukledigin room da hata olduğunu düşünmene yol acar.

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadaşın söylediklerine katılıyorum.
Uygulamalarını kaybetmeden geçersin ama ufak tefek bildirim hataları veya durduruldu hataları alabilirsin. Temiz kurulum her zaman en güzelidir.

Oyla:

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Android sürümü aynı ise migrate kullan , uygulamaları datalarıyla birlikte yedeklersin yine ben google fotoğraflar ve maps uygulaması dışında yedekten kurulum ile sıkıntı yaşayan uygulama görmedim ki 100lerce uygulama kullanıyorum . Ana ekran dizilimi kayıtlı wifiler falan bu tür şeyleri mi cloud ile yaptım ben hep hiç sorun çıkmadı halbuki

Oyla:

bakivrd44

Offline bir Xiaomici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
32
Ayarlar/arama yerine yerel yedekler yazın buradan ayarlarınızı,kişilerinizi,wifi şifrelerini vs. Yedekleyebilirsiniz. Uygulamada yedekleniyor fakat bazıları yedeklenmiyor yedeklense bile yüklerken yüklenmiyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
bunun sağlam bi çözümü olduğunu düşünmüyorum açıkçası.global den custom a geçerken format data şart öncelikle.resim video şarkı pc ye yedeklenir ama format data yaptıktan sonra custom rom kurunca ana ekran düzeni ve diğer ayarlar başka bi roma ait olduğu için custom romda hata verip durduruldu diyecek kısaca. Bende nefret ediyorum yeni romdan sonraki program kurulum ve ayarlarından ama en sağlam çözümü de tek tek kurup ayarlarını tek tek yapmak

Oyla:

Memoland

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
3
bunun sağlam bi çözümü olduğunu düşünmüyorum açıkçası.global den custom a geçerken format data şart öncelikle.resim video şarkı pc ye yedeklenir ama format data yaptıktan sonra custom rom kurunca ana ekran düzeni ve diğer ayarlar başka bi roma ait olduğu için custom romda hata verip durduruldu diyecek kısaca. Bende nefret ediyorum yeni romdan sonraki program kurulum ve ayarlarından ama en sağlam çözümü de tek tek kurup ayarlarını tek tek yapmak
Aynen bence de öyle olması lazım ama ni yerden sonra banka uygulamaları sıkıntılı oluyor

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

zindemumya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
CAN
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Android sürümü aynı ise migrate kullan , uygulamaları datalarıyla birlikte yedeklersin yine ben google fotoğraflar ve maps uygulaması dışında yedekten kurulum ile sıkıntı yaşayan uygulama görmedim ki 100lerce uygulama kullanıyorum . Ana ekran dizilimi kayıtlı wifiler falan bu tür şeyleri mi cloud ile yaptım ben hep hiç sorun çıkmadı halbuki
migrate kısmını biraz daha açabilir misin? anlamadım bir fikrim yok da.

Mi cloud kısmıda şöyle ben daha öncede 9-10 kere rom değiştirdim ve her defasında bir sorun oldu uygulamaları tekrar yüklüyormuş gibi yapıyor ilk açıldktan sonra( romu yükledikten sonra) ama üstüne tıklayınca telefondan kaldırıyordu uygulamaları. Ayrıca resim konusunda da beni sinir ediyor telefonda olan resimleri mi clouda yükledim bir zaman şimdi telefondan siliyorum ama sürekli kendisi mi clouddan aynı resmi bulup tekrar indiriyor telefonuma dişimi sıkıyorum bazen telefonu kırmamak için. Ben silmişim resmi, silerken mi cloud alanından da sil diye işaretlemişimde, hala sen bana sormadan neden yüklersin ki aynı resimleri tekrar tekrar gerizekalı mi cloud ya
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayarlar/arama yerine yerel yedekler yazın buradan ayarlarınızı,kişilerinizi,wifi şifrelerini vs. Yedekleyebilirsiniz. Uygulamada yedekleniyor fakat bazıları yedeklenmiyor yedeklense bile yüklerken yüklenmiyor

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam bu istediğim şeye çok yakın şimdi baktım dediğin kısıma bu yerel yedek dediği kısım telefona yedekleme yaptığı kısım herhalde peki ben bu romu silip yenisini yüklerken bun yedekler de silinmeyecek mi ? Nasıl bu yedekleri yüklediğim EU ROMda da bulup yükleyebilirim? diye sormak istedim sana ama şimdi yedekleme yaparken hangi uygulamaları yedeklemediğne baktım yanında kırmızı bir çarpı işareti oluyor sende bilirsin. işime yarayan çok uygulamayı yedeklememiş bile en basitinden Facebook,netflix,spotify,bütün alışveriş uygulamaları,shazam,en para,instagram,pinterst ....... daha da var güzel yöntemdi ama olmadı yn~~
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu konuyla alakalı bir sorum daha olacak ben EU ROMu kurduktan sonra gelen OTA güncellemelerini TWRP üzerinden nasıl yapabilirm? EU roma gelen haftalık güncelleştirmeleri yaparken herhangi bir kayıp yaşıyor muyum? TWRP siliniyor mu ? Yoksa sadece yaklaşık 1.6 GB boyutunda olan güncellemeyi indirip flashlayıp gündelik kullanımıma devam edebiliyor muyum?

yada

Flashlarken dikkat etmem gereken nokta var mı ?

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt