Yardım Global ROM Güncelleme

cagr1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asdaf
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda garantisiz Mi Note 10 aldım unlock yaptıktan sonra dün itibari ile malum işlemi yaptırdım. İlk defa android bir cihaz kullanıyorum malum işlem sonrası hard reset dışında nelere dikkat etmeliyim, güncellemeleri nasıl yapacağım otomatik olarak hiç bir ek program kullanmadan yapabilir miyim. Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Sürüm: MIUI Global 11.0.5 I Kararlı 11.0.5.0(PFDMIXM)

Android sürüm: 9

İyi forumlar...

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Bakınız S. S. S

ROM Nasıl Yüklenir? Update (Güncelleme) nasıl yapılır?
Normal şartlarda cihazınızda bulunan güncelleyici uygulamasına girdiğinizde otomatik olarak mevcut son güncellemeyi göstermesi ve yüklemesi gerekir. Eğer güncelleme görünmüyorsa veya yeni bir ROM yüklemek istiyorsanız bu durumda yüklemek istediğiniz ROM dosyasını/Güncelleme paketini indirip telefonunuza kopyalayın. Cihazım > MIUI Sürümü > Güncelleyici/Updater uygulamasına girin sağ üst köşede yer alan üç noktaya tıklayın. Açılan menüden 'güncelleme paketini seç' seçenğini seçin ve indirmiş kopyalamış olduğunuz ROM dosyasını gösterin. Yükleme tamamlandığında telefonunuzu yeniden başlatın. (Ayrıntılı açıklama için tıklayınız)

Videolu Anlatım İçin : Rehber - Updater Uygulaması İle Rom Kurulumu bölümünü inceleyebilirsiniz.

Eğer cihazınızda orijinal ROM yüklü değilse bu durumda güncelleyici uygulamasını kullanarak ROM yükleyemezsiniz. Öncelikle custom recovery (CWM , TWRP vb.) yükledikten sonra recovery ekranından install zip seçeneği ile yükleme yapılabilir ya da yukarıda anlatımı yapılan fastboot yöntemi ile orijinal rom yüklemesi gerçekleştirilebilir

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda garantisiz Mi Note 10 aldım unlock yaptıktan sonra dün itibari ile malum işlemi yaptırdım. İlk defa android bir cihaz kullanıyorum malum işlem sonrası hard reset dışında nelere dikkat etmeliyim, güncellemeleri nasıl yapacağım otomatik olarak hiç bir ek program kullanmadan yapabilir miyim. Bu konularda yardımcı olursanız sevinirim.

Sürüm: MIUI Global 11.0.5 I Kararlı 11.0.5.0(PFDMIXM)

Android sürüm: 9

İyi forumlar...
Eğer yurtiçi cihazı gibi kullanmak,gelen güncellemeleri bas,indir,yükle şeklinde kurmak ve root ,TWRP uğraşmak istemiyorsanız;
MI Flash ile son romu Clean All seçerek kurun işlem tamam.Güncellemeler otomatik gelir,indir yükle dersiniz kendisi yükler.

cagr1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asdaf
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Güncellemeler otomatik gözüküyor zaten ama ben korktuğum için gerçekleştiremedim o zaman benim TWRP ile uğraşmama gerek yok direk güncelleyeyim.

Çok teşekkür ederim.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Güncellemeler otomatik gözüküyor zaten ama ben korktuğum için gerçekleştiremedim o zaman benim TWRP ile uğraşmama gerek yok direk güncelleyeyim.

Çok teşekkür ederim.
Yinede her ihtimale karşı Twrp den efs yedeği alın ve pc ye aktarın hocam

cagr1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asdaf
Cihazım
xiaomi
Konular
2

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
İşlemi başlattım güncelleme indi ve telefonu yeniden başlatıyor bir daha tavsiyenize dikkat edeceğim.
Hayırlı olsun hocam. Her hangi imei probleminden efs yedeği tekrar twrpden restore edip imeinizi kurtarabilirsiniz

cagr1

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
asdaf
Cihazım
xiaomi
Konular
2
Hayırlı olsun hocam. Her hangi imei probleminden efs yedeği tekrar twrpden restore edip imeinizi kurtarabilirsiniz
Teşekkür ederim.

Bu dediklerinizi bilmiyorum ama araştırıp öğrenirim forum da bir çok rehber olduğuna eminim.

Üst Alt