Rehber Gizli menü ile Chrome dahil reklamlara kesin çözüm (ROOTSUZ)

mertr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
MI9
Konular
2
Tenda V300 4Port 300M ADSL2/VDSL Modem hocam.

MI 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dokümana gore advanced settings > DNS > DNS server menüleri altından use the following static DNS up adres işaretlenip alttaki kutulara da daha önce yazdığım DNS adresleri girilip kaydedilecek. Türkçe ise muhtemelen gelişmiş ayarlar DNS DNS sunucusu menüleri altında aşağıdaki statik DNS adreslerini kullanın işaretlenip aynı şekilde devam edilecek çeviri aynı değilse de yakındır internette Türkçe doküman görmedim

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
dokümana gore advanced settings > DNS > DNS server menüleri altından use the following static DNS up adres işaretlenip alttaki kutulara da daha önce yazdığım DNS adresleri girilip kaydedilecek. Türkçe ise muhtemelen gelişmiş ayarlar DNS DNS sunucusu menüleri altında aşağıdaki statik DNS adreslerini kullanın işaretlenip aynı şekilde devam edilecek çeviri aynı değilse de yakındır internette Türkçe doküman görmedim
Teşekkür ediyorum hocam. Sabah sakin kafayla bakarım inşallah. Hakkınızı helal edin.

mstfayyldrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
39
Bilindiği üzere MIUI arayüzünde stok romlarda Private DNS özelliği kullanılamıyor fakat basit bir çözümü var. Bu şekilde DNS değişikliği yaparak hem mobil ağ hem de wifi üzerinde tekrar tekrar ayarlama gerekmeden bağlanılan her ağda kendi belirlediğimiz DNS sunucusunu kullanabiliyoruz ayrıca AdGuard DNS kullanarak reklamlardan da kurtulabiliyoruz.

Not: Sadece Android 9 ve üzeri cihazlarda çalışır.

Öncelikle Play Store üzerinden, gizli menülere erişimimizi sağlayacak uygulamayı indiriyoruz(eğer isterseniz tüm işlemlerden sonra uygulamayı kaldırabilirsiniz)

1. Uygulamayı açıp ayarlar kısmına geliyoruz
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2. com.android.settings.Settings$NetworkDashboardActivity alt menüsünü bulup tıklıyoruz

3. Try diyerek devam ediyoruz

4. Özel DNS kısmına giriyoruz

5. Ben reklamları engellemek için AdGuard DNS kullanıyorum siz de kullanmak isterseniz benim gibi "dns.adguard.com" adresini girerek onaylayın

Artık istediğiniz tarayıcıda reklamsız web deneyimi ve uygulamaların keyfini çıkarabilirsiniz

DÜZENLEME

Yukarıdaki method ile uğraşmak istemeyenler aşağıdaki bağlantıdan Hidden Settings uygulamasını indirip Özel DNS ayarlarına kolayca erişebilirler.

UYARI : Redmi Note 8 Pro kullanıcıları işlemlerden önce wifi'yı kapatsın yoksa Özel Dns bölümü açılmaz.
Hocam yaptım ama kapattıktan sonra bile yukarıda vpn yazısı çıkıyor onu nasıl kapatıcaz

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
İşe yarıyor bu yöntem. Kullanıyorum aktif olarak. Yalnız bir uyarı geçeyim: bazen Adguard serverlarında sorun oluyor, ondan dolayı internetr bağlantıda sorun yaşatıyor (nadiren). Bunun üstesinden gelmek için sorun geçene kadar özel DNS ayarını kapalı tutun, arada açıp kontrol edebilirsiniz. Düzelmişse açık ayarda bırakırsınız. :)

habib723

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Habib
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
9
En iyi reklam kapatma dns si hangileridir.

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt