Yardım GittiGidiyor Cepport Mix 2s Garanti Belgesi Gönderilmedi

vertibird09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan Aktan
Cihazım
Xianomi Mi 5s
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Mix 2s
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba, bugün elime ulaşan Mix 2S cep telefonunun garanti belgesi kutu içerisinden çıkmadı. Fatura ve aksesuarlar tam görünüyor. KVK sitesinden sorgulattiğımda cihazınız garanti kapsamında diyor. Xianomi sitesinden sorgulattiğımda IMEIniz orjinal ve international sürüm diyor. Garanti çıkmadığı için telefona dokunmadım ve onay sürecini durdurdum. Satıcıya garanti belgesinin eksik olduğu mesajı iletildi. Cepportu ayrıca telefonla aramak istedim ama aradığımda otomatik kapatıyorlar. Belki akşam üstü olduğundandır bilemiyorum.
Garanti Belgesinin gelmemesi nedeniyle iade etmeli miyim? Başka nelere dikkat etmeliyim? Garanti belgesi göndermeyerek neyi amaçlıyor olabilirler? Bir de telefon sıfır görünüyor ama emin olmak için bu telefonun daha önce kullanılıp kullanılmadığını nasıl anlarım ?

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Faturanız olduğu sürece her hangi bir sıkıntı yaşamazsınız. KVK'dan da sorugulamışsınız ve garanti görünüyormuş zaten... Cihazınızı garantiye göndermeniz gerektiğinde garanti belgesi istenmez sadece fatura talep edilir.

Oyla:

vertibird09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan Aktan
Cihazım
Xianomi Mi 5s
Konular
2
Faturanız olduğu sürece her hangi bir sıkıntı yaşamazsınız. KVK'dan da sorugulamışsınız ve garanti görünüyormuş zaten... Cihazınızı garantiye göndermeniz gerektiğinde garanti belgesi istenmez sadece fatura talep edilir.
Teşekkürler, eminsiniz değil mi? İlerde nerde senin garanti belgen demesinler :)
Bir de bu telefonun sıfır yani daha önce kullanılmamış olduğunu nasıl anlarım ? Yani hat takılıp kullanılıp kullanilmadigini.

Oyla:

endspeed

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Note 9 Pro
Meslek
Tekniker
Konular
1
Bende garanti belgesi değilde fatura yetiyor diye biliyorum Samsung cihazım bozuldu fatura ile işlem yaptılar garanti belgesini almadı bile işlenmemiş dedi ama siz firmadan bilgi alın yinede cepport pek yanlış yapmaz ama yinede kul şaşarda beşerde.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Teşekkürler, eminsiniz değil mi? İlerde nerde senin garanti belgen demesinler :)
Bir de bu telefonun sıfır yani daha önce kullanılmamış olduğunu nasıl anlarım ? Yani hat takılıp kullanılıp kullanilmadigini.
Şimdiye kadar garanti belgesi talep eden bir servise hiç denk gelmedim merak etmeyin hocam, sorun olmaz :)

Telefonunun kullanılıp kullanılmadığını anlamanız fiziksel bir yıpranma olmadığı sürece mümkün değil. Yazılımsal olarak anlaşılmayacak şekilde sıfırlamak mümkün ama hat takılmış cihazı zaten yeniden satamazlar. Yasal olarak çok ciddi yaptırımları var. 3-5 bin lira için o riski kimse almaz.

Kuruntu yapmadan o mükemmel telefonun keyfini çıkartın bence. Sorun çıkarsa o zaman çözüm bulunur ;)

Oyla:

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
Fatura olduktan sonra sıkıntı etmiyorlar.Hatta artık İMEİ numarasıyla tüm işlemler çözülüyor.

Oyla:

vertibird09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan Aktan
Cihazım
Xianomi Mi 5s
Konular
2
Yardımlarınız için çok teşekkürler, o zaman telefonu artik açabilirim sanırım. 14 gün içinde cayma hakkı için sim kart takmamam mı gerekiyor? İade edeceğimden değil ama telefonda bir sıkıntı farkedersem iade edebilmek için soruyorum.Bir de garanti belgesi olmaması iadeye engel olur mu?

Oyla:

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
İmei numarasında sıkıntı yoksa fatura mevcutsa garanti kağıdının pek bir manası kalmıyor.Ama birde şöyle birşey var.Hangi garanti servisi bakıyor.Evo,Delta,Ritzy,Kvk,Genpa böyle devam edip duruyor.Benim 3.xiaomi 3ündede değişik servisler çıktı.Örnek birininki deltaysa diğeri kvkydı bir diğeri ritzy.Birinin baktığına diğeri bakmıyor.Örnek verecek olursak telefonum delta garantiliydi adana kvk'ya yolladım bakmadılar.Yani öncesinde telefonun hangi garanti servisinin baktığını öğrenmeniz gerek.Uğraşmak istemiyorsunuzda iade edin :).Ben olsaydım kargoya vermiştim.Ama sizin bileceğiniz iş.

Oyla:

vertibird09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan Aktan
Cihazım
Xianomi Mi 5s
Konular
2
İmei numarasında sıkıntı yoksa fatura mevcutsa garanti kağıdının pek bir manası kalmıyor.Ama birde şöyle birşey var.Hangi garanti servisi bakıyor.Evo,Delta,Ritzy,Kvk,Genpa böyle devam edip duruyor.Benim 3.xiaomi 3ündede değişik servisler çıktı.Örnek birininki deltaysa diğeri kvkydı bir diğeri ritzy.Birinin baktığına diğeri bakmıyor.Örnek verecek olursak telefonum delta garantiliydi adana kvk'ya yolladım bakmadılar.Yani öncesinde telefonun hangi garanti servisinin baktığını öğrenmeniz gerek.Uğraşmak istemiyorsunuzda iade edin :).Ben olsaydım kargoya vermiştim.Ama sizin bileceğiniz iş.
Telefon KVK garantili. KVK sitesinden sorgulattım. GittiGidiyor Cepport mağazası da ürünün açıklama kısmına KVK garantili yaziyor. Ama işte bu telefon daha önce servise gitmiş olabilir mi ? Garanti daha önceden başlatılmış olabilir mi? KVKya sorsam bunları yanıtlar mı?

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Telefon KVK garantili. KVK sitesinden sorgulattım. GittiGidiyor Cepport mağazası da ürünün açıklama kısmına KVK garantili yaziyor. Ama işte bu telefon daha önce servise gitmiş olabilir mi ? Garanti daha önceden başlatılmış olabilir mi? KVKya sorsam bunları yanıtlar mı?
İki yıllık garanti süresi fatura tarihinizden itibaren başlar. Daha önce başlamış olması mümkün değildir.

Oyla:
Üst Alt