Yardım GittiGidiyor Cepport Mix 2s Garanti Belgesi Gönderilmedi

vertibird09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan Aktan
Cihazım
Xianomi Mi 5s
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Mix 2s
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba, bugün elime ulaşan Mix 2S cep telefonunun garanti belgesi kutu içerisinden çıkmadı. Fatura ve aksesuarlar tam görünüyor. KVK sitesinden sorgulattiğımda cihazınız garanti kapsamında diyor. Xianomi sitesinden sorgulattiğımda IMEIniz orjinal ve international sürüm diyor. Garanti çıkmadığı için telefona dokunmadım ve onay sürecini durdurdum. Satıcıya garanti belgesinin eksik olduğu mesajı iletildi. Cepportu ayrıca telefonla aramak istedim ama aradığımda otomatik kapatıyorlar. Belki akşam üstü olduğundandır bilemiyorum.
Garanti Belgesinin gelmemesi nedeniyle iade etmeli miyim? Başka nelere dikkat etmeliyim? Garanti belgesi göndermeyerek neyi amaçlıyor olabilirler? Bir de telefon sıfır görünüyor ama emin olmak için bu telefonun daha önce kullanılıp kullanılmadığını nasıl anlarım ?

vertibird09

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kaan Aktan
Cihazım
Xianomi Mi 5s
Konular
2
İki yıllık garanti süresi fatura tarihinizden itibaren başlar. Daha önce başlamış olması mümkün değildir.
Garanti belgesi düzenleme zorunluluğu
MADDE 5 –
(1) Üretici ve ithalatçılar, tüketicilere yönelik ürettikleri veya ithal ettikleri, bu Yönetmeliğe ekli listede yer alan kullanılmamış mallar için garanti belgesi düzenlemek zorundadırlar.
(2) Bu Yönetmelik hükümlerine uygun olarak hazırlanacak garanti belgesinin tekemmül ettirilerek tüketiciye verilmesi ve bu yükümlülüğün yerine getirildiğinin ispatı satıcıya aittir.
(3) Satılan mala ilişkin olarak düzenlenen faturalar garanti belgesi yerine geçmez

Bu yönetmelik gereğince garanti belgesi zorunlu ve fatura garanti belgesi yerine geçmiyor. KVK bir gün garanti belgesi istiyorum diye ısrar etse yönetmeliğe göre haklı olabilir. Telefonu da çok istiyordum ama belgeyi gondermezlerse iade etmek zorunda kalacağım.
Bu arada bu forumda bu kadar hızlı sorularıma cevap almayı beklemiyordum. Herkese tekrar teşekkürler :)

Oyla:
Üst Alt