Diğer Genpa Garantisi Bootloader Kilidi Kabul Etmiyor.

BimmerLover

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
RedmiNote10Pro
Meslek
Xiaomi Promotör
Konular
57
Dün GENPA'ya attığım E-Posta tarafıma cevap verildi. Sorum "Bootloader kilidi açıldığı zaman garanti kapsamı dışına çıkıyor mu" idi. Ve gelen cevap bu şekilde;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Yani bootloader kilidi açık hiçbir şekilde göndermeyin :)

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Cihazın içinden öğreniliyor hocam Xiaomi ile alakası yok durumun.
Bildiğim kadarıyla yapılan işlemleri a dan Z ye söylemiyor ama boot kilidi açıldığını vs söylüyor.
Samsung cihazlarda hit counter vardı download modunda sag üstte ne kadar işlem yapıldığı filan yazıyordu.
Hemen hemen aynı mantık sıfırlama yöntemi varsa bile pek yaygın bir şey değil Samsung cihazlarda vardı hit counter sıfırlama ama knox güncelleme aldıkça onunda önüne geçtiler diye biliyorum uzun zaman oldu zamzunga veda edeli şuan ki durum nedir bilmiyorum.
Cihazda sıkıntı olursa hit counter sıfırlama yapıp odin ile stock rom kurup garantiye sorunsuz gider gelirdi o zamanlarda xaiomidede böyle bir yöntem vardır ama araştırmak lazım
Nasıl öğreniyoruz bu bilgiyi peki?

Oyla:

kadiryalcin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi band 2
Konular
14
Servislerin, yetkilendirilmiş servislerin elindeki program ile cihazın önceden kaç güncelleme aldığı, yapılan işlemler, şarj döngüsü vs. tüm bilgiler görülebiliyor. Boot kilidi kapansa dahi...

Oyla:

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
Benim merak ettiğim kilidi açtık eski sürüme döndük kilitledik ve gönderdik o zaman garanti dışı kalacakmı ? Bu adamlar didik didik bunumu araştırıyor ? Hadi araştırıyor diyelim servis kapsamında bootloader açarsan garanti dışı kalır yazmıyor ki ?
kilit actiktan sonra garanti sorgulayin var diyor ben gempayi arayip imei verdim garantisi bizde dediler. imeiden gormus olsalar telefonunuz gariti disi derlerdi xiominin kilit acma izni suc islemeye karsi yapilan bir onlem diye dusunuyorum.

Oyla:

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
kilit actiktan sonra garanti sorgulayin var diyor ben gempayi arayip imei verdim garantisi bizde dediler. imeiden gormus olsalar telefonunuz gariti disi derlerdi xiominin kilit acma izni suc islemeye karsi yapilan bir onlem diye dusunuyorum.
Valla bilmiyorum ki riske girmekte istemiyorum

Oyla:

sakirdonmez

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
SAKIR
Cihazım
POCO X3 Pro
Konular
0
Donanımsal bir arıza durumunda sen bunun bootlader kilidini açmışsın garanti dışı derlerse hakkınızı Tüketici Hakem Heyetinde arayabilisiniz sonuçta siz yazılımsal bir müdahale yapıyorsunuz ama servisleri anlamak güç bazen

Oyla:

smtdndr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
samuel
Cihazım
poco x3
Konular
21
Donanımsal bir arıza durumunda sen bunun bootlader kilidini açmışsın garanti dışı derlerse hakkınızı Tüketici Hakem Heyetinde arayabilisiniz sonuçta siz yazılımsal bir müdahale yapıyorsunuz ama servisleri anlamak güç bazen
Zaten hertürlü biz haklı çıkarız ama işte uğraşmak istemiyorum. Cihaz daha yeni en azından bi bir sene geçsin sonra açar uğraşırız

Oyla:
Üst Alt