Soru Geliştirici Seçenekleri Cihaz Kilidi Sorgulama

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Merhabalar,
Geliştirici seçeneklerindeki cihaz kilidi bootloader kilidi mi acaba?

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
hocam benim kilit açık gözüküyor biraz aydınlatır mısınız bootloader kilit olayını

• Oem kilit açma - Açık ve,
  • Mi kilit açma durumu - > "Bu cihazın kilidi açıldı" yazısı görüyor iseniz,
  • Telefonu Yeniden başlattığınız da Mi Logosu altında "Unlocked" yazıyor ise
Bootloader kilidiniz açıktır demektir.

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
  • Oem kilit açma - Açık ve,
  • Mi kilit açma durumu - > "Bu cihazın kilidi açıldı" yazısı görüyor iseniz,
  • Telefonu Yeniden başlattığınız da Mi Logosu altında "Unlocked" yazıyor ise
Bootloader kilidiniz açıktır demektir.

aynen öyle gözüküyor hocam da ne gibi işe yarar avantajı dezavantajı nedir forumda böyle bir konu var mı xiaomiye yeni geçtim android bilgim iyi sayılır ancak bu bl olayını ilk defa duydum

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
aynen öyle gözüküyor hocam da ne gibi işe yarar avantajı dezavantajı nedir forumda böyle bir konu var mı xiaomiye yeni geçtim android bilgim iyi sayılır ancak bu bl olayını ilk defa duydum

S. S. S kısımını inceleyebilirsiniz.

Bootloader Kilidi Nedir?
Bootloader kilidi Xiaomi cihazlara dışarıdan müdahale edilmesini engelleyen bir güvenlik önlemidir. Bu kilit sayesinde cihazların stabilitesi korunarak, aracıların sattıkları cihazlara yükledikleri sahte/casus yazılımların önüne geçilmesi, cihazların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Eğer ki cihazınızda Global ROM yüklü ise bu kilidin açılmasına normal şartlarda gerek yoktur. Ancak China ROM yüklü gelen cihazlara Global ROM yüklenmesi, cihazların root erişiminin açılması, custom recovery yüklenmesi, IMEI değişikliği gibi işlemler için bu kilidin açılması gerekmektedir.

Ayrıca Sağ üstte bulunan "Ara"butonu ile forumda ki birçok konuya ve içeriğe ulaşabilirsiniz.

Zwilling

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Samsung S20 FE
Konular
29

Bootloader Kilidi Nedir?
Bootloader kilidi Xiaomi cihazlara dışarıdan müdahale edilmesini engelleyen bir güvenlik önlemidir. Bu kilit sayesinde cihazların stabilitesi korunarak, aracıların sattıkları cihazlara yükledikleri sahte/casus yazılımların önüne geçilmesi, cihazların güvenliğinin sağlanması amaçlanmıştır. Eğer ki cihazınızda Global ROM yüklü ise bu kilidin açılmasına normal şartlarda gerek yoktur. Ancak China ROM yüklü gelen cihazlara Global ROM yüklenmesi, cihazların root erişiminin açılması, custom recovery yüklenmesi, IMEI değişikliği gibi işlemler için bu kilidin açılması gerekmektedir.

Ayrıca Sağ üstte bulunan "Ara"butonu ile forumda ki birçok konuya ve içeriğe ulaşabilirsiniz.
Global stabil romdan global beta roma geçmek istersek de kilit açık olmalı mı?

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Hayır sistem güncelleyiciden geçebilirsiniz verileriniz sıfırlanır
güncelleme paketi seç kısmından mı hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bootloader Kilidi Nedir?

teşekkürler :)

Üst Alt