Yardım gcam hakkında

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Hocam derdin gavura İngilizce bilmeden laf anlatmaksa geç o işi unut yani sen kendine uygun uygulamaları araştır tekrardan eminim bulursun

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
aynen hocam anlatamıyoz :D alternatif buldum aslında resurrection remix romuna miui 10 camera yı magisk üzerinden kurdum güzel çalışıyor ön kamera da portre özelliği de var ama gcam daha iyi tabi ışıklandırma konusunda resimler daha aydınlık çıkıyor gcam da miui kamera da resimler daha sönük fazla bi ayar yapamıyorsun miui camera da.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ferhatcicek04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
aynen hocam anlatamıyoz :D alternatif buldum aslında resurrection remix romuna miui 10 camera yı magisk üzerinden kurdum güzel çalışıyor ön kamera da portre özelliği de var ama gcam daha iyi tabi ışıklandırma konusunda resimler daha aydınlık çıkıyor gcam da miui kamera da resimler daha sönük fazla bi ayar yapamıyorsun miui camera da.

Benimde tek derdim var telefonumun pil göstergesi sabit %50 gösteriyor ne düşüyor nede yükseliyor sarjin kaç olduğunu bilmiyorum hangimiz in derdi daha büyük

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Benimde tek derdim var telefonumun pil göstergesi sabit %50 gösteriyor ne düşüyor nede yükseliyor sarjin kaç olduğunu bilmiyorum hangimiz in derdi daha büyük

hangi romu kullanıyorsun ki ilk defa duydum böyle bi problemi

Ferhatcicek04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
hangi romu kullanıyorsun ki ilk defa duydum böyle bi problemi

Orjinal rom sıfır hiç bir şekil de oynanmamış

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14

şarjını telefonun kapanana kadar bitir sonra kapalı olarak şarj et belki düzelebilir, rom ile alakalı bi durum yazılımsal muhtemelen, farklı bi rom yükle olmazsa

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Orjinal rom sıfır hiç bir şekil de oynanmamış

yedek al fabrika ayarlarına sıfırla bi enteresan bi durum

Ferhatcicek04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
şarjını telefonun kapanana kadar bitir sonra kapalı olarak şarj et belki düzelebilir, rom ile alakalı bi durum yazılımsal muhtemelen, farklı bi rom yükle olmazsa

Düzelmiyor hocam telefoncuya götürdüm 200+tl para istiyor ona vermektense böyle kullanmayı tercih ettim nasilsa telefonu tanıyorum şarjı 1gun full gidiyor

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Düzelmiyor hocam telefoncuya götürdüm 200+tl para istiyor ona vermektense böyle kullanmayı tercih ettim nasilsa telefonu tanıyorum şarjı 1gun full gidiyor

telefoncu ya gittiğinde ne dedi sana yani problem neymiş söyledi mi? geçen bende telefonu çökerttim, ne recovery ne fastboot kaldı hepsi uçtu gitti telefon bildiğin öldü, telefoncu ya götürsem ana kart değişimi deyip muhtemelen 500 - 600 lira isteyecekti ama bi şekilde çözdüm mi flaş la, bunun da çözümü vardır telefoncu lar çok çakal, bi rom atıp 200 lira nı alacak aklı sıra, senin sıkıntın %99.9 yazılımsal bi problem bence. güncelleme ile düzelebilir diye tahmin ediyorum. tabi yinede net olarak bilemem :)

Ferhatcicek04

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Xiaomi
Konular
5
telefoncu ya gittiğinde ne dedi sana yani problem neymiş söyledi mi? geçen bende telefonu çökerttim, ne recovery ne fastboot kaldı hepsi uçtu gitti telefon bildiğin öldü, telefoncu ya götürsem ana kart değişimi deyip muhtemelen 500 - 600 lira isteyecekti ama bi şekilde çözdüm mi flaş la, bunun da çözümü vardır telefoncu lar çok çakal, bi rom atıp 200 lira nı alacak aklı sıra, senin sıkıntın %99.9 yazılımsal bi problem bence. güncelleme ile düzelebilir diye tahmin ediyorum. tabi yinede net olarak bilemem :)

Keşke yanımda olsan telefonu emrine amade ederdim reis oda bana yazılımsal dedi bakmam gerek falan filan dedim kapat kalsın

karnesa

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
14
Keşke yanımda olsan telefonu emrine amade ederdim reis oda bana yazılımsal dedi bakmam gerek falan filan dedim kapat kalsın

hocam Google dan bu hatayı yaşayan başkaları varmı diye baktım da, bi kaç kişi yaşamış çözümü kernel de bulmuşlar dediğim gibi problem yazılımsal aslında kendiniz de çözersiniz ama baya bi formu araştırmanız gerekir bu root rom twrp işlemleri nasıl yapılır rom nasıl yüklenir kernel nasıl yüklenir vs değişik rom lar yükleyerek sorunu çözebilirsiniz ama tabi riskli, ben telefonu ikinci el aldığım için riske girdim baya ama sonuçta öğrendim yaptım hemde orijinal rom da hiç bir sıkıntı yokken :) tamamen keyfi olarak :)

Üst Alt