Uygulama GCam (7.3.020) Mod Redmi Note 9S (GÜNCEL)

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Konuya ekleme yapabilirsiniz hocam.
Ekrandaki donmalar için viewfinder seçeneği default, jpg yada yuv olarak değiştirdiğinizde donma sorunu düzelir.
Deneyerek hangisinde sorun olmadığını görebilirsiniz. Tahminimce default sorunsuz olacaktır.

vahcet12

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
2
Merhaba,
Bu işlem root gerektiriyor mu?

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
58
Merhaba,
hayir direk kurulur
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam yuz guzellestirme acikmi kapalimi kullaniyorsun birde hdr 1.mi 2.mi seciyorsun yuzumu cok kizarik cekiyorda
Şu ana kadar denemiş olduğum tüm GCAM uygulamalarından daha stabil ve sorunsuz çalışıyor.

Ana Kameralar da dahil olmak üzere tüm Kameralar çok iyi çalışıyor ve harika sonuçlar veriyor.

Porte,geniş açı,macro,gece çekimi,video,panaroma ,ağır çekim hiç birinde problem yoktur.
Direkt galeriye kayıt yapılmaktadır. Kapanma vb durum söz konusu değildir.

Sadece sorun mu bilmiyorum ama; 4K'da 30 FPS çekim yapmaktadır.. O da ilerleyen zamanlarda yeni uptade ile çözülecektir.

GCAM Apk dosyasını indirin ve direk kurulum yapın.

GCam/onfire/Configs7 klasörüne xml dosyasını atıp GCAM'i açın ve deklanşör butonun etrafında olan siyah bölgeye çift tıklayıp.. xml ayar dosyasının yükleme işlemini onaylayın. Eğer ki; XML dosyası yükleme işlemi yapmazsanız kameranız donacak ve hata verecektir.. GCam/onfire/Configs7 klasörleri yok ise siz oluşturun.

Uygulama Linki:

Xml Ayar Linki:

Kaynak:

nazmi28

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
nazmi çınar
Cihazım
mi 9t mavi
Konular
41
Şu ana kadar denemiş olduğum tüm GCAM uygulamalarından daha stabil ve sorunsuz çalışıyor.

Ana Kameralar da dahil olmak üzere tüm Kameralar çok iyi çalışıyor ve harika sonuçlar veriyor.

Porte,geniş açı,macro,gece çekimi,video,panaroma ,ağır çekim hiç birinde problem yoktur.
Direkt galeriye kayıt yapılmaktadır. Kapanma vb durum söz konusu değildir.

Sadece sorun mu bilmiyorum ama; 4K'da 30 FPS çekim yapmaktadır.. O da ilerleyen zamanlarda yeni uptade ile çözülecektir.

GCAM Apk dosyasını indirin ve direk kurulum yapın.

GCam/onfire/Configs7 klasörüne xml dosyasını atıp GCAM'i açın ve deklanşör butonun etrafında olan siyah bölgeye çift tıklayıp.. xml ayar dosyasının yükleme işlemini onaylayın. Eğer ki; XML dosyası yükleme işlemi yapmazsanız kameranız donacak ve hata verecektir.. GCam/onfire/Configs7 klasörleri yok ise siz oluşturun.

Uygulama Linki:

Xml Ayar Linki:

Kaynak:
Hocam evet tüm modlar çalısıyor ama ön kamera çekimi sıkıntılı..renkler bozuluyor.sizde durum nedir ? Patlatma var renklerde kırmızılar turuncu çıkıyor

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Hocam evet tüm modlar çalısıyor ama ön kamera çekimi sıkıntılı..renkler bozuluyor.sizde durum nedir ? Patlatma var renklerde kırmızılar turuncu çıkıyor

Bende öyle bir sorun yok. Sanırım sizde ki renklerin patlaması kamera doygunluğundan ve hazır ayarlardan kaynaklanıyor...

hayir direk kurulur

Hocam yuz guzellestirme acikmi kapalimi kullaniyorsun birde hdr 1.mi 2.mi seciyorsun yuzumu cok kizarik cekiyorda
HDR'yi kapatın ön kamera kullanırken. Sanırım hazır ayarlardan kaynaklı aşırı doygunluk meydana getiriyor. Bence yüz güzelleştirme de çok gereksiz bir filtre. Çünkü; fazlası ile aşırı tamamen orantısız. Ve yüzünüzün kırmızı olmaması için odaklamaya ve ışık koşullarına dikkat ediniz.

And 10 evet o ile birlikte daha birçok hata var

Xiaomi'yi kötülemek gibi olmasın ama; son bir kaç yıldır yazılım stabilitesi iyice düşmeye başladı. Umarım güncelleme le düzelir.

Merhaba,
Hayır root olmadan direk anlattığım şekilde direk kurulum yapabilirsiniz.

Konuya ekleme yapabilirsiniz hocam.
Ekrandaki donmalar için viewfinder seçeneği default, jpg yada yuv olarak değiştirdiğinizde donma sorunu düzelir.
Deneyerek hangisinde sorun olmadığını görebilirsiniz. Tahminimce default sorunsuz olacaktır.
Teşekkür ederim konuyu düzenliyorum..

Son düzenleme:

Fromhell

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Redmi 9S 128GB
Konular
17
Bende denedim ve kurdumda ama fotolar bi tuhaf çıktı sanki ekran rengi turumcumsu , sanki yaşlandırma programı vardı onun gibi ten rengimi soldurdu 50lili yaşlarında oldum bi anda :)

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Bende denedim ve kurdumda ama fotolar bi tuhaf çıktı sanki ekran rengi turumcumsu , sanki yaşlandırma programı vardı onun gibi ten rengimi soldurdu 50lili yaşlarında oldum bi anda :)
XDA forumda bir çok GCAM mevcut ama; hepsi sorunlu tek tek denedim. Bu hariç modlar arası geçişte hepsinde çökme meydana geliyor. Bence arka kamera olayı muazzam. Redmi Note 9S'in stock kamerasından çok daha iyi. Fakat, ön kamera selfie için stock kamera ile çekseniz daha iyi olacak gibi. :)

dogukaan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Dogukaan
Cihazım
REDMI PRO
Konular
1
lensler arası geçiş yapamıyorum kurulum olurken geniş/ normal/ makro çekimi belirten ağaç simgeleri çıkıyor herşeye izin verdikten ve kurulum bittikten sonra zoom çubuğu geliyor. Sizde durum nasıl hocam lensler arası geçiş var mı?

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
lensler arası geçiş yapamıyorum kurulum olurken geniş/ normal/ makro çekimi belirten ağaç simgeleri çıkıyor herşeye izin verdikten ve kurulum bittikten sonra zoom çubuğu geliyor. Sizde durum nasıl hocam lensler arası geçiş var mı?
İlginç.. sanırım kurulumda bir sorun var. Çünkü; lensler arası geçişte hem ön kamerada hemde modlarda hiç bir sıkıntım yok. Konuda vermiş olduğum hazır ayar dosyasını yüklediniz mi?

skaterdodo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğuzhan
Cihazım
dodo
Konular
11
Kendi kamerasında bazen kameraya bağlanılamıyor diye hata alıyorum GCam yükledikten sonra oldu varmı aynı sorunu yaşayan acaba

Üst Alt