Yardım Garip Uygulama Sorunları

• Konbuyu başlatan Dertc
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 19
  • Görüntüleme 1K

Dertc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sabri
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Merhabalar,

Yaklaşık son iki haftadır telefondaki uygulamalarda garip sorunlar yaşıyorum. Örneğin Instagram'a girdiğimde hiçbir hikaye ve gönderi yüklenmiyor, sadece yüklendiğini gösteren yuvarlak ikon çıkıyor. Mesaj gönderemiyorum, mesaj alamıyorum. Instagram hiçbir şekilde kullanılmıyor. Aynı zamanda Twitter'a girdiğimde fotoğraflar çok geç yükleniyor. Bir çok uygulama açılırken çok bekletiyor. Garip olansa bu sorunların bazen yaşanmıyor olması. Ara sıra tamamen normal oluyor.

Kullandığım sürüm 1.5.5 TR

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Merhabalar,

Yaklaşık son iki haftadır telefondaki uygulamalarda garip sorunlar yaşıyorum. Örneğin Instagram'a girdiğimde hiçbir hikaye ve gönderi yüklenmiyor, sadece yüklendiğini gösteren yuvarlak ikon çıkıyor. Mesaj gönderemiyorum, mesaj alamıyorum. Instagram hiçbir şekilde kullanılmıyor. Aynı zamanda Twitter'a girdiğimde fotoğraflar çok geç yükleniyor. Bir çok uygulama açılırken çok bekletiyor. Garip olansa bu sorunların bazen yaşanmıyor olması. Ara sıra tamamen normal oluyor.

Kullandığım sürüm 1.5.5 TR

Yardımcı olabilirseniz sevinirim, şimdiden teşekkürler.
son dönemlerde update aldınız mı hocam?
Herkesin başına gelen bir durum değil bu ve buna benzer sorunlar genel olarak update sonrası başlıyor.
Çözüm için format öneriyoruz temiz kurulum herşeye çözüm oluyor eğer update sorunsuz ise ve datalar sebep oluyor ise.
Sorun donanımsal olsa zaten hep aynı şeyi yapar otomatik olarak akla yazılım sorunu demek geliyor bununda çözümü yine her zaman format ile oluyor

Dertc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sabri
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
son dönemlerde update aldınız mı hocam?
Herkesin başına gelen bir durum değil bu ve buna benzer sorunlar genel olarak update sonrası başlıyor.
Çözüm için format öneriyoruz temiz kurulum herşeye çözüm oluyor eğer update sorunsuz ise ve datalar sebep oluyor ise.
Sorun donanımsal olsa zaten hep aynı şeyi yapar otomatik olarak akla yazılım sorunu demek geliyor bununda çözümü yine her zaman format ile oluyor
12.5.5 güncellemesini alalı bir aydan fazla olmuştur yanılmıyorsam. Bu sorun yaklaşık 2 hafta önce kadar başladı. Temiz kurulum aklıma geldi fakat çözümü varsa çözümü tercih ederim sıfırlamaktansa. Fakat hem İngilizce hem Türkçe araştırdığımda böyle bir problemle karşılaşan görmedim, muhtemelen format tek çare. Çok teşekkürler öneriniz için.

Dertc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sabri
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Telefonu tamamen formatlamama rağmen sorun devam ediyor, çok ilginç.

fehmiturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fehmi
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Donanımsal olabilir mi acaba diye düşündüm. Bahsettiğiniz birçok problem şebeke erişimi problemi olabilir mi. Yada miflash ile güncel firmwarei flashlamayi deneyebilirsiniz.

Dertc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sabri
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Donanımsal olabilir mi acaba diye düşündüm. Bahsettiğiniz birçok problem şebeke erişimi problemi olabilir mi. Yada miflash ile güncel firmwarei flashlamayi deneyebilirsiniz.
Donanımsal olacağı aklımın ucundan bile geçmemişti ama şimdi olabilir mi diye düşünüyorum. Android'den çok anlayan biri değilim ama flashlamayı deneyeceğim.

fehmiturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Fehmi
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Kurulum ile ilgili linkten araştırabilirsiniz ;

Dertc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sabri
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
1
Sorunu çözdüm. Nedeni çok saçma bir şekilde IPv6'ya geçmiş olmam. Modem ayarlarını IPv4'e çevirdikten sonra sorun tamamen düzeldi. Yardımcı olanlara çok teşekkürler.

emosh_a

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emosh
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
E-Ticaret Yönetici
Konular
8
arkadaşlar ben de dün 13.0.1 güncellemesi aldım. Ama telefonum bugün sanki güvenli modda gibi. Uygulamalar ve telefon çok ağırlaştı. bazı grafik sorunları var. Mesela siyah bir yere dokunduğumda önce parazitlenip ondan sonra giriyor dokunduğum yere. Ne yapacağımı bilmiyorum. Format atmak istemiyorum herşeyim gider.. desteklerinizi rica ediyorum.tşk

viper17

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Xiaomi Mi4c
Konular
0
arkadaşlar ben de dün 13.0.1 güncellemesi aldım. Ama telefonum bugün sanki güvenli modda gibi. Uygulamalar ve telefon çok ağırlaştı. bazı grafik sorunları var. Mesela siyah bir yere dokunduğumda önce parazitlenip ondan sonra giriyor dokunduğum yere. Ne yapacağımı bilmiyorum. Format atmak istemiyorum herşeyim gider.. desteklerinizi rica ediyorum.tşk
mi note 10 modelini kullanıyorum. bende de aynı şekilde aşırı yavaş. hele de açılış süresi fazla uzadı. format attım fakat değişen bir şey olmadı. kendisi yavaş demek ki

Üst Alt