Çözüldü Garanti Veren Firma Fark Eder Mi? Nasıl Bulunur?

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
7
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
.
Telefon Modeli
.
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Pek çok ithalatçı var, bunların bazıları Xiaomi Resmi Distribütörü, bazıları ise harici İthalatçı.

Redmi Watch 3 Active bir akıllı saat aldım Xiaomi Türkiye Garantili yazıyordu. Üstüne bakınca ithalatçı olarak Mieko Zincir Aksesuarları San Tic Ltd Şti yazıyor. Bu evet Xiaomi Türkiye resmi distribütörlerinden birisi. Fakat olası bir durumda benim cihazı illaki Mieko'ya mı göndermem lazım. Yoksa Genpa, Ouno, Evofone, BDH gibi şirketler de buna garanti dahilinde işlem yaparlar mı?

E telefonun kim tarafından ithal edildiğini ya da garanti verildiğini bilmiyoruz mesela, onu nasıl öğrenebiliriz.

Çözüm
Güncelleme: Xiaomi ile canlı destek üzerinden irtibat kurdum. Sitelerindeki yetkili servislerden elimdeki ürün grubuna hizmet veren servislerin herhangi birine gönderebileceğimi söylediler. İllaki Mieko olması gerekmiyormuş. Şehrimde bulunan Genpa servisi Akıllı Saat (Ekosistem ürünü) kategorisinde de hizmet verdiği için oraya da verebilirmişim. Telefon için de aynısı geçerliymiş, telefon grubuna hizmet veren herhangi bir servis bakıyormuş.

Tek şart İthalatçı Garantili değil Xiaomi Türkiye Resmi Garantili olması.

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
7
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleme: Xiaomi ile canlı destek üzerinden irtibat kurdum. Sitelerindeki yetkili servislerden elimdeki ürün grubuna hizmet veren servislerin herhangi birine gönderebileceğimi söylediler. İllaki Mieko olması gerekmiyormuş. Şehrimde bulunan Genpa servisi Akıllı Saat (Ekosistem ürünü) kategorisinde de hizmet verdiği için oraya da verebilirmişim. Telefon için de aynısı geçerliymiş, telefon grubuna hizmet veren herhangi bir servis bakıyormuş.

Tek şart İthalatçı Garantili değil Xiaomi Türkiye Resmi Garantili olması.

Oyla: Çözüm
Üst Alt