Soru Galeri Uygulamasını Nasıl Buluyorsunuz?

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Merhaba arkadaşlar.Benim sizlere bir sorum var.
xiaominin galeri uygulamasını kullanıyor musunuz?Kullanıyorsanız nasıl buluyorsunuz.
Ben hayatımda bu kadar kötü kullanışsız bir galeri uygulaması görmedim.
1.bilgisayardan telefona video ve fotoğrafları atıyorum "çekildiği tarihi" değilde "bilgisayara kopyalandığı tarihi" baz alıyor böyle olunca eskiden çekilmiş bir resim bugün kopyalanmışsa galeri uygulamasında da bugünün tarihine koyuyor.bilgisayardan exif bilgilerinden tarih değişikliği yapıyorum yine de olmadı kendi bildiğini okudu.800 küsur fotoğrafın tarihini tek tek değiştirdim galeri uygulamasından.
2.fotoğraf ve videoların saatini değiştiremiyorsunuz. ek olarak videoların tarihini değiştirmeye izin vermiyor.çok saçma bir kısıtlama.
3.diğer markaların yapmış olduğu gibi kendisi otomatik kolaj oluşturmuyor.(hatıra olarak)
4.iphone daki gibi kişiler, haritada resimlerin çekildiği yerler, resmi analiz edip (hayvan, doğa, araba) arama özelliği yok.
5.bir videoyu düzenle dediğim zaman videoyu en boy olarak serbest şekilde kırpma yok kendi belirlemiş olduğu ölçüler var sadece ona göre kırpma yapılabiliyor.
dediğim gibi hiç kullanışlı bir galeri uygulaması değil umarım ilerleyen zamanlarda gelişir.

iskader

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
adem
Cihazım
Mi Note 3
Meslek
İK
Konular
0

Bu programı tavsiye ederim.

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15

Bu programı tavsiye ederim.
öneriniz için teşekkür ederim.İlk fırsatta inceleyeceğim programı.
Benim demek istediğim aslında yani bunu sıradan geliştiriciler bile yapabiliyorken xiaominin yapamaması veya yapmaması bana tuhaf geldi.şahsi fikrim almadan önce internette araştırma yaparken xiaomi telefonları çok övülüyordu her türlü bakımdan ama aldıktan sonra farkettim ki daha emekleme aşamasında benim görüşüm.Çok eksik yönü var.

Caner_Karaca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner Karaca
Cihazım
Poco F3
Konular
3
öneriniz için teşekkür ederim.İlk fırsatta inceleyeceğim programı.
Benim demek istediğim aslında yani bunu sıradan geliştiriciler bile yapabiliyorken xiaominin yapamaması veya yapmaması bana tuhaf geldi.şahsi fikrim almadan önce internette araştırma yaparken xiaomi telefonları çok övülüyordu her türlü bakımdan ama aldıktan sonra farkettim ki daha emekleme aşamasında benim görüşüm.Çok eksik yönü var.
Xiaomi donanım ve fiyat anlamında iyidir. Yazılım konusunda berbattır, ama yavaş yavaş kendini geliştirmektedir. Neyse ki kullanıcılara harici yazılım yüklemeye olanak sağlıyorlar.

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Xiaomi donanım ve fiyat anlamında iyidir. Yazılım konusunda berbattır, ama yavaş yavaş kendini geliştirmektedir. Neyse ki kullanıcılara harici yazılım yüklemeye olanak sağlıyorlar.
doğru söylüyorsunuz bu telefonu alarak acı bir şekilde tecrübe ettim.3.5 sene iphone kullandım ordan kalma bir alışkanlık sanırım herşey düzgün çalışsın beklentisi oluşmuş.
gerek kullananlar olsun gerek youtube teknoloji kanallarında xiaomi o kadar çok fazla karşıma çıktı ve o kanallarda beğenildi ki (fiyat performans açısından) bende ister istemez merak ettim.Ancak aldıktan sonra farkettim ki öyle abartılacak bir telefon değil maalesef.özellikle yazılım konusu vasat.öyle saçma sapan hataları ve eksiklikleri var ki bu kadar da olmaz dedirtti bana.(bendeki sorunlar ekran titremesi, şu anda yer yer kasılmalar 13 yüklü, menü geçişlerinde takılarak geçmeler vs.vs.)
kullanıcılara yazılım yüklemeye izin vermesi güzel birşey ona sözüm yok.ama ben öyle yazılım rom falan uğraşmak isteyen bir insan değilim(bilmediğimden değil zor geliyor).günümüz şartlarında herkes bir yerlerden kısıp maalesef yüksek meblağlara bu telefonları alıyor.ama almayla kalmıyor üstüne xiaomi eksikliklerini de bana sen kapat diyor :) tabiri caizse.benim.işte sevmediğim nokta bu.
neyse artık yapacak birşey yok şu an tekrar telefon ihtiyacım olsa ve almak istesem xiaomi almayacağım gerçeği değişmez.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Onun yerine Google Fotoğraflar kullanıyorum çok daha iyi ve veri kaybı riski de yok denecek kadar az.

demir2415

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
can
Cihazım
note 8 pro
Meslek
İnternet teknik
Konular
0
Galery ayarlar bölümünde bilgileri gizle seçeneğini kapatınca bilgisayara yada başka bir yere gönderince çekildiği tarif filan hep çıkıyor

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Galery ayarlar bölümünde bilgileri gizle seçeneğini kapatınca bilgisayara yada başka bir yere gönderince çekildiği tarif filan hep çıkıyor
tam olarak nerede bu seçenek bulamadım da

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Merhaba arkadaşlar.Benim sizlere bir sorum var.
xiaominin galeri uygulamasını kullanıyor musunuz?Kullanıyorsanız nasıl buluyorsunuz.
Ben hayatımda bu kadar kötü kullanışsız bir galeri uygulaması görmedim.
1.bilgisayardan telefona video ve fotoğrafları atıyorum "çekildiği tarihi" değilde "bilgisayara kopyalandığı tarihi" baz alıyor böyle olunca eskiden çekilmiş bir resim bugün kopyalanmışsa galeri uygulamasında da bugünün tarihine koyuyor.bilgisayardan exif bilgilerinden tarih değişikliği yapıyorum yine de olmadı kendi bildiğini okudu.800 küsur fotoğrafın tarihini tek tek değiştirdim galeri uygulamasından.
2.fotoğraf ve videoların saatini değiştiremiyorsunuz. ek olarak videoların tarihini değiştirmeye izin vermiyor.çok saçma bir kısıtlama.
3.diğer markaların yapmış olduğu gibi kendisi otomatik kolaj oluşturmuyor.(hatıra olarak)
4.iphone daki gibi kişiler, haritada resimlerin çekildiği yerler, resmi analiz edip (hayvan, doğa, araba) arama özelliği yok.
5.bir videoyu düzenle dediğim zaman videoyu en boy olarak serbest şekilde kırpma yok kendi belirlemiş olduğu ölçüler var sadece ona göre kırpma yapılabiliyor.
dediğim gibi hiç kullanışlı bir galeri uygulaması değil umarım ilerleyen zamanlarda gelişir.
Onlarca marka model amiral gemisi cihaz kullandım bence en güzel galeriye sahip olanı sunduğu yazılımsal özellikler ile xiaomi idi. Fx bilgilerinden fotoğrafi dilediğin tarihe göre ayarlama olayı da gayet güzel bir özellik. onun dışında pcden tele resim atınca kopyalandığı tarihi baz alması gibi bir sorunla daha önce karşılaşmadım. herhangi bir dosya yöneticisinden dcim klasörünün içine girip fotoğrafları tarihe göre sırala yapınca sorunun düzelebilir. dene bi istersen.

miuici11

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
&
Cihazım
redmi note10pro
Konular
15
Onlarca marka model amiral gemisi cihaz kullandım bence en güzel galeriye sahip olanı sunduğu yazılımsal özellikler ile xiaomi idi. Fx bilgilerinden fotoğrafi dilediğin tarihe göre ayarlama olayı da gayet güzel bir özellik. onun dışında pcden tele resim atınca kopyalandığı tarihi baz alması gibi bir sorunla daha önce karşılaşmadım. herhangi bir dosya yöneticisinden dcim klasörünün içine girip fotoğrafları tarihe göre sırala yapınca sorunun düzelebilir. dene bi istersen.
benim beğendiğim tek noktası sadeliği ama insan biraz ufak tefek özellik arıyor (otomatik hikaye yapması konum gösterme kişileri tanıma vs.) samsung iphone gibi telefonlarda bu özellikle olunca insan doğal olarak böyle özellikler istiyor en azından ben olmasını beklerdim.he bunlar keyfi özellik olmasa dünyanın sonu mu galeri uygulamasını kötü mü yapar hayır ama insan arıyor böyle şeyler.
keyfi olmayan fotoğraf saati ve video tarihi değiştirememe konusu bence tek kelime ile berbat ve saçma bir eksiklik.sadece fotoğrafların tarihi değişiyor saat değişmiyor.video da oda yok ne tarih ne saat ikiside değişmiyor bu keyfi özellik değil benim görüşüm olması gereken elzem bir durum.
son olarak telefonu aldım yaklaşık olarak 3 hafta bu tarih olayını ayarlamaya çalıştım.dediklerinizi de yaptım ayrıca 3.parti uygulamalar ile önce bilgisayardan exif bilgilerini değiştirdim telefona kopyaladım olmadı play store dan exif editor programları indirdim onunla değiştirdim yine olmadı
ne yaptıysam fotoğrafın oluşturma tarihini baz aldıramadım.Sadece galeri uygulamasının içinden tarih değiştirdiğimde sonuca varabildim ve ilk mesajda da belirttiğim gibi 800 küsur fotoğrafın bütün tarihlerini tek tek elle değiştirmek zorunda kaldım.(videolar hala tarihleri bozuk şekilde duruyor)

Üst Alt