Galariye Geçiş Sorununu Çözelim

bilcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Konular
7
Bu sorun türkçede kullanırken var zaten note 3 mtk kullanırken de aynı sorun vardı note 4 mtk da da yaşıyorum. Bilmiyor olabilirler, aslında mail atıp sorunu iletmek doğru hareket olabilir...

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
Aşağıdaki Sorunu Çözerlerse, MTK 'lar İçinde Sorunsuz Çalışacaktır ;)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam sorunun çözümünü yazarsanız xiaomi ye iletelim düzeltsinler belki onlar bulamıyırdur çözümü ve @cantara etiket atalım

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Sorundan elbette ki haberleri var. Çok uzun zaman önce bildirimi yapılmıştı hatta ara ara sürekli olarak da hatırlatıyorum. İşin aslı hiç bir zaman dile getirmemiş olsalar da bu sorun custom romlarda var olan bir sorun olduğu için önemsemiyorlar. Ya da bilinçli olarak çözmüyorlar. Sonuç olarak Xiaomi bir süredir sadece orijinal romların kullanılmasını teşvik ediyor ve custom romların kullanımını zorlaştırıyor. Süreç öncelikle custom romların OTA üzerinden güncellenmesi engellemeleriyle başladı. Daha sonra hepimizin bildiği kaynak kodlarının geç açıklanması, bootolader kilidi gelmesi ve kilidin açılmasının zorlaşması ile devam etti. Açıkçası ben galeriye geçiş sorununu bu sürecin bir parçası olarak görmeye başladım ve düzeltilmesine ilişkin ümitlerim her geçen gün azalıyor. Diğer dillerde yer alan benzer sorunlar da aynı şekilde düzeltilmiyor ki bu durum hatanın bilinçli olarak giderilmediği yönünde bir intiba oluşturuyor.

Elbette ki güçlü bir kamuoyu ile sorunun üzerine gitmeleri konusunda zorlanabilirler ancak bunun için de ciddi anlamda baskı oluşturabilmek lazım...

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Bence Xiaomi bilinçli olarak bazı şeyleri yapmıyor diye düşünüyorum örneğin; mi4 lerde kimse nedenini bilmiyor ama sadece 2 çekirdek aktif batarya tasarrufu diye geçiştiriliyor oyunlarda da 2 çekidek her zaman pasif nedeni ne o zaman yani.
Xioami arayüz ile herşey olunacağını zannediyor ama yazılımsal sıkıntıları oluşuyor cihazlarda onlarla hiç ilgilenmiyor nedense ayrıca böyle küçük diye dile getirilen sorunlar hem insanı sıkıyor hemde alternatif aramaya itiyor. Custom rom teşviki bence böylelikle artıyor azalması yerine.

bilcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Konular
7
Sorundan elbette ki haberleri var. Çok uzun zaman önce bildirimi yapılmıştı hatta ara ara sürekli olarak da hatırlatıyorum. İşin aslı hiç bir zaman dile getirmemiş olsalar da bu sorun custom romlarda var olan bir sorun olduğu için önemsemiyorlar. Ya da bilinçli olarak çözmüyorlar. Sonuç olarak Xiaomi bir süredir sadece orijinal romların kullanılmasını teşvik ediyor ve custom romların kullanımını zorlaştırıyor. Süreç öncelikle custom romların OTA üzerinden güncellenmesi engellemeleriyle başladı. Daha sonra hepimizin bildiği kaynak kodlarının geç açıklanması, bootolader kilidi gelmesi ve kilidin açılmasının zorlaşması ile devam etti. Açıkçası ben galeriye geçiş sorununu bu sürecin bir parçası olarak görmeye başladım ve düzeltilmesine ilişkin ümitlerim her geçen gün azalıyor. Diğer dillerde yer alan benzer sorunlar da aynı şekilde düzeltilmiyor ki bu durum hatanın bilinçli olarak giderilmediği yönünde bir intiba oluşturuyor.

Elbette ki güçlü bir kamuoyu ile sorunun üzerine gitmeleri konusunda zorlanabilirler ancak bunun için de ciddi anlamda baskı oluşturabilmek lazım...
Ben custom rom kullanmıyorum. Orijinal global rom kullanıyorum. Sorun halen var...

erdi1453

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdi
Cihazım
Mi6
Konular
1
Merhaba. Bahsettiğim çözüm tüm mtk modeller için geçerlidir.
Öncelikle Galeriyi kaldırın.Telefonu yeniden başlatın. Bu kısmı önemlidir. Çünkü mevcut Galeri yi kaldırıp yeniden başlatmadan vermiş olduğum Galeriyi atarsanız sorun devam eder..
Daha sonra ekte verdiğim galeriyi twrp den flashlayın.Düzenle menüsü dışında sorunu çözücektir.
Güle güle kullanın :)

Ekli dosyalar

• MİUİ8 galeri fix.zip
    14 MB · Görüntüleme: 15

bilcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Konular
7
Bu sorun çok uzun zamandır var. Redmi Note 3 MTK kullanıyordum denemediğim rom kalmadı bütün romlarda bu sorun vardı. Şimdi Redmi Note 4 MTK kullanıyorum orijinal romda da EU romlarda da aynı. Türkçe'de kameradan galeriye geçiş hatalı, İngilizce'de sorun yok...

aromeone

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
recep
Cihazım
redmi note4
Konular
0
twrp kursak global roma oluyormu rootsuz

bilcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Konular
7
Dostlar buradan görerek ben de mail atmıştım 6 ay önce falan herhalde xiaomi kulak verdi. Şimdi denedim senelerdir mediatek işlemcili versiyonlarda olan galeriye geçiş sorunu çözülmüş. En son çıkan Global developer rom 7.11.10...

Leopardll

Altayturk
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Nazmi
Cihazım
Redmi note 4
Konular
15
7.11.16 da tamamen çözüldü. Bir önceki güncellemede ki ekran kararması sorunu kalmadı.

Üst Alt