Sohbet Forumdaki 'Nick Name'inizin Anlamı/Açıklaması

mekin1380

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
mekin
Cihazım
mi 8se
Konular
10
Benim ismim mekin lisedeyken(2 sene okdu bitireli :) bilgisayar bolumu okuyordum ogretmenin verdigi gorevi bitirip arkadaslarimada yardim ediyordum macin mekin gibi okundugu icin bide bilgisayardan anladigim icin ilk kisisel bilgisayarin ismi olan macintosh u bana yakistirdilar 13 de aslen bitlisliyim oradan geliyor

Sent from my ASUS_Z010D using Tapatalk

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Yıllar önce bir forum üye olacakken kullanıcı adı arıyordum, o zamanlar ekranım (sanırım) vestel 14". Ekranın altında " low radiation" yazıyordu. Hep gözümün önünde, unutmam diye onu yazmıştım :) . Çoğu foruma üye olurken kullanıyorum hala, bazen de adımın kısaltmasını yazıyorum.
Düşük radyasyon yazıyormuş :)

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
Benim asıl işim sağlık memurluğu (yani artık günümüzde erkek hemşire). Lise zamanlarında chat muhabbeti yeni çıktığı zamanlarda (95-96 yılları) nick arayışındaydım. Malum bizim sağlık terimleri hep latince dir, Anatomi dersinden de aklımda kalmış olacak ki, hemde çok hoşuma gitmişti. Nickimin asıl yazılışı "os lacrimale" anlamı ise gözyaşı kemiği demektir. "Os" Latince de kemik anlamına geldiği için onu çıkardım. Aynı zamanda "lacrimal" astrolojide de "mor gözyaşı" anlamına geliyormuş.. öğrendiğimde çok hoşuma gitmişti... Bu yüzden neredeyse 22 yıldır bu nicki kullanırım...

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
Merhaba, günaydın.
turkuaz en çok sevdiğim renk 3 ve 99 en uğurlu sayılarım, bu nedenle turkuazzz99; hem renk var, hem 3 z var (3 uğurlu sayım) hem de 99 var o da uğurlu sayım :)

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
En garibi ve anlamsızı benim ki olabilir. Sene 2010'un sonları veya 2011'in başları. Pocket Legends adında bir oyun var ve bi türlü nick bulamadım kendime. Aklıma random'a basmak geldi ve Peocawe yazdı orda :D Çok hoşuma gitti ve ilk kayıt olduğum android forumu olan o zamanlar GoogleAndroid var tabi; oraya bu nicki yazdım HiddeNKinG Hasan hocamla orada yöneticilik yapıyorduk ve oradan tanışıyoruz zaten iyi bilir kendisi :P Sonra da nick böyle kaldı tüm forumlarda ve oyunlarda. :)

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
20
Çocukluk ve ergenlikten geçiş döneminde her yerde kullandığım nick CHILGIN'dı. Kaldı ki kişiliğimle hiçbir alakası yok. Gayet sakin bir insanım. Farklı isim arayışları yüzünden böyle bir nick kullanmıştım. Uzun zamandır da kendi Ad ve Soyadımı kullanıyorum. Bir çok sosyal medya uygulamalarında da bu şekilde.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mneron44

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi max 2
Konular
4
Yıllar önce online FIFA oynarken iddialı oyuncu olduğum için yakarım buraları mantığıyla neron almak istemiştim ama tabiki alınmıştı bende ismimin baş harfini eklemiştim (Mehmet) 44 te Malatya memleket

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Çocukluk ve ergenlikten geçiş döneminde her yerde kullandığım nick CHILGIN'dı. Kaldı ki kişiliğimle hiçbir alakası yok. Gayet sakin bir insanım. Farklı isim arayışları yüzünden böyle bir nick kullanmıştım. Uzun zamandır da kendi Ad ve Soyadımı kullanıyorum. Bir çok sosyal medya uygulamalarında da bu şekilde.

Erdem çok güzel bir isim, büyük oğlumun da adı Erdem, ikincisinin Ethem, Prensesimin de Ecem

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

erdemturan

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Turan
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
20
Erdem çok güzel bir isim, büyük oğlumun da adı Erdem, ikincisinin Ethem, Prensesimin de Ecem

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk
Teşekkür ederim. Valla hocam güzel isimler seçmişsiniz. :) Allah hepsine uzun ömür versin. :)

Üst Alt