Soru Format Data yapınca hafıza silinir mi?

Oguzhn74

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Note 6 pro
Konular
27
Hocam orangefox hakkında pek bi bilgim yok maalesef. Birde sanırım aosp rom kurmak istiyorsunuz daha önce deneyimlemedim aosp romları
Aslında ben 2 yıl boyunca note 8 pro'da Endonezya rom kullandım ve o cihazda Endonezya romdan önce 8-10 tane aosp kullandım ama o Endonezya rom muazzam ötesi güzeldi. Stabilizesi olsun, akıcı olması, hatasız olması gerçekten olağanüstüydü. Bu mi 9t pro'yu yeni aldım ve bunda Endonezya rom olmamasına çok üzüldüm. Hindistan rom'u denemek istedim en son oda hata veriyor. Ama şu Allahın belası Google uygulamalarından nefret ettiğim için aosp olur farklı olur başka roma geçmek istiyorum, ne olduğu farketmez, yeterki şu gerizekalı Google uygulamaları olmasın. Hatta gerekirse Huawei gibi Google play dahi olmasın

f0re1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
18
Bende aynı cihazı kullanıyorum hocam geçenlerde şu roma geçtim.. gayet memnun kaldım hem google uygulamaları da yok xiaomi nin kendi mesajlasma ve telefon uygulaması var. İsterseniz güncel twrp kurup bu romu deneyin

Oguzhn74

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Note 6 pro
Konular
27
Bende aynı cihazı kullanıyorum hocam geçenlerde şu roma geçtim.. gayet memnun kaldım hem google uygulamaları da yok xiaomi nin kendi mesajlasma ve telefon uygulaması var. İsterseniz güncel twrp kurup bu romu deneyin
Hocam buna baktım fakat türkçe dil yok sanırım rom'da. Ve birde benim için öncelik pubg mobile. Yani pubg mobile'de tatmin etmiyorsa isterse kusursuz olsun yinede kötüdür benim için. Siz oynuyormusunuz, tecrübeniz varmı?

f0re1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
18
Hocam buna baktım fakat türkçe dil yok sanırım rom'da. Ve birde benim için öncelik pubg mobile. Yani pubg mobile'de tatmin etmiyorsa isterse kusursuz olsun yinede kötüdür benim için. Siz oynuyormusunuz, tecrübeniz varmı?
Hocam ben pek oyun oynamıyorum fakat stabil bi rom 1 haftadır kullanıyorum ayrıca rom tamamen Türkçe destekliyor

Oguzhn74

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Note 6 pro
Konular
27
Hocam ben pek oyun oynamıyorum fakat stabil bi rom 1 haftadır kullanıyorum ayrıca rom tamamen Türkçe destekliyor
Anladım hocam, yarın hemen flash disk ve otg alıp deneyeceğim, size yazarım. Bu arada ben bu rom'da (MIUI 12.5.2 EU) Max 4 saat ekran süresi alıyorum aktif kullanımda. Yani oyun vs. Onda nasıldır ekran süresi?

f0re1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Xiaomi Mi9t Pro
Konular
18
Benim pil süresi bu sekilde

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Format Data'yi ilk başta yapmanıza gerek yok. 4 wipe yapın, sonrasında romu ve diğer kuracağınız şeyleri kurun. Daha sonrasında format data yapıp cihazı başlatın. Sorunsuz kurulacaktır.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Benim pil süresi bu sekilde

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Yalnız bu pil süresi değil bekleme süresi, pil performansında ekran süresi önemlidir. Sayfada aşağı kaydırın ekran yazıyor orada kaç saat diyorsa aldığınız ekran süresi odur. Bu görselden herhangi bir performansı karşılaştırılamaz.

Ayrıca cihazı ara ara şarj etmişsiniz, yani pekte sağlıklı bir veri değil.

Oguzhn74

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuzhan
Cihazım
Note 6 pro
Konular
27
Format Data'yi ilk başta yapmanıza gerek yok. 4 wipe yapın, sonrasında romu ve diğer kuracağınız şeyleri kurun. Daha sonrasında format data yapıp cihazı başlatın. Sorunsuz kurulacaktır.
Hocam romu yükledikten sonra format data yaparsak yüklediğimiz rom silinmez mi? Ben format data yapınca rom dahil herşey siliniyor diye biliyorum

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Hocam romu yükledikten sonra format data yaparsak yüklediğimiz rom silinmez mi? Ben format data yapınca rom dahil herşey siliniyor diye biliyorum
Hayır silinmez. Romun silinmesi için 4wipe yapmanız gerek. Format Data kullanıcı verilerini siler.

Üst Alt