Yardım Flashlama dummy.img de kaldı YARDIM

Atami

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ata
Cihazım
Mı 5s plus
Konular
1
Arkadaşlar merhaba. Size yaşadığım sorunu aşama aşama anlatayım.
Mi 5s Plus 128/6gb cihazıma akşam haftalık güncellemesi gelmişti yükledim ve o gece telefonu kullandım sorun yoktu.gece sarja takıp yattım ve sabah uyandığımda kapalıydı. Açma tuşuna bastığımda Mi açılış ekranı ve ardından android yazısı geldi ve öylece kaldı. bir süre bekledikten sonra tekrar açma tuşuna bastım ve bu sefer sadece mi logosu geldi ve öylece kaldı. sonra recovery moda girdim acaba son güncellemede bir sorun mu oldu diye düşünerek, fakat downloaded rom klasörü görünmüyordu ve ne işe yaradığını bilmediğim belli başlı dosyalar görünüyordu. hafıza durumu ise 128/60 gibi bir durum vardı fakat telefonu kapatmak istediğimde bir uyarı vardı: "IS yüklü değil emin misiniz?" bu işlerden pek anlamadığım için ne olduğunu bilemedim ama başka çaremde yoktu ve yeniden açtığımda twrp moduna girdim ve bu sefer hiçbir dosya ve klasör görünmüyordu. depolama seçeneğine baktığımda 0/0 şeklinde sanki hiç yokmuş gibiydi. tekrar bşalttığımda artık twrp moda giremiyordum ve de mi ekranıda gelmiyordu. Biraz araştırmadan sonra telefonu fastboot moduna alıp mi flash tool ile flashlamaya karar verdim. fastboot moda girdi ve telefonu bilgisayarıma bağladım. bu arada bilgisayarım 64 bit.
miui sitesinden "natrium_global_images_8.9.13_20180913.0000.00_7.0_global" ve "natrium_global_images_V9.6.2.0.NBGMIFD_20180612.0000.00_7.0_global" isimli dosyaları indirip rar dan çıkardım ve XiaoMiFlash programıyla telefonu gördüm. bu sırada telefonun adı harf ve rakamlardan oluşuyordu. öncelikle ilk indirdiğim v9.6.2.0 dosyasıyla clean all seçeneğini seçerek flashlama yapmak istedim. fakat hiç bir ilerleme olmadan error veriyordu. mi flash uygulamasının farklı versiyonlarında ve diğer dosyayla flashlama yapmak istediğim de aynı hatayı aldım. sonuç alamayacağımı düşünerek telefonu kapatma tuşuna uzun bastım ve fastboot ekranı kayboldu. bu işlemden sonra açmaya çalıştığımda artık sadece kırmızı bildirim ışığı yanıp sönüyordu, fakat telefonu pcden ayırmadığım için miflash uygulaması teli hala görüyor fakat device kısmında com10 yazıyordu. tekrar flashlamayı denediğimde ilerleme oldu bu seferde dummy.img kısmına geldiğinde takılı kaldı ve bu noktadan daha ileriye gidemedim. Anladığım kadarıyla telefonun hard birck olmuş ve edl modda kalmış. Bu nokrada flashlama mümkünmüş fakat ben yapamadım.
Yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen basit bir dille anlatırsa bende daha rahat anlayabilir ve söylediklerini uygulayabilirim. şimdiden hepinize teşekkürler.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Atami

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ata
Cihazım
Mı 5s plus
Konular
1
Dediklerinizi denedim maalesef aynı yerde kalıyor

Oyla:

lediod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi5s Plus
Meslek
Bankacı
Konular
2
merhaba arkadaşlar. benim cihaz da dün durduk yere şarj %50 iken reboot ettim ve cihaz kapandı birdaha açamadım. şarja takınca da tepki vermiyor. pc ye bağlayınca aygıt yöneticisinde Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM10) olarak görünüyor. miflashtool ile rom yüklerken de dummy.img de takılıp kalıyor. nasıl aşabilirim sorunu ? yardımcı olabilir misiniz

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    154,5 KB · Görüntüleme: 38
Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.174
merhaba arkadaşlar. benim cihaz da dün durduk yere şarj %50 iken reboot ettim ve cihaz kapandı birdaha açamadım. şarja takınca da tepki vermiyor. pc ye bağlayınca aygıt yöneticisinde Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 (COM10) olarak görünüyor. miflashtool ile rom yüklerken de dummy.img de takılıp kalıyor. nasıl aşabilirim sorunu ? yardımcı olabilir misiniz

Clean and lock seçili alta onu en baştaki seçin yoksa başınıza dert alırsınız.

Oyla:

Dike

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metean
Cihazım
Mi Note 2
Konular
0
Çözen var mı bende de aynı sorun var telefonun ekranına hiç görüntü gelmiyor COM9 soketinde vs görünüyor ama dummy.img de kalıyor. Çözüm bulan yazabilir mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Atami ve lediod siz çözdünüz mü?
Umarım bildirim veya mail gider dönüş yaparsanız sevinirim..

Son düzenleme:
Oyla:

lediod

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi5s Plus
Meslek
Bankacı
Konular
2
Çözen var mı bende de aynı sorun var telefonun ekranına hiç görüntü gelmiyor COM9 soketinde vs görünüyor ama dummy.img de kalıyor. Çözüm bulan yazabilir mi?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Atami ve lediod siz çözdünüz mü?
Umarım bildirim veya mail gider dönüş yaparsanız sevinirim..
Merhaba. Benim çözümüm çok ilginç oldu. Dummy.img de takılıyordu.. Sonra cihazı bıraktım ekran kapalı zaten tepki vermiyor. gece 12 civarı. Sabah kalktım şarja taktim 5 dk bekledim bildirim ışığı kırmızı yandı. Bir 5 dk daha bekledikten sonra pil işareti geldi ekrana. Sonrasında zaten cihaz açıldı. Bir deneyin derim şarj tamamen boşalması gerekiyor olabilir. Kilitlenmişti sanki açılması için şarjın tamamen boşalması gerekiyordu.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Dike

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Metean
Cihazım
Mi Note 2
Konular
0
Merhaba. Benim çözümüm çok ilginç oldu. Dummy.img de takılıyordu.. Sonra cihazı bıraktım ekran kapalı zaten tepki vermiyor. gece 12 civarı. Sabah kalktım şarja taktim 5 dk bekledim bildirim ışığı kırmızı yandı. Bir 5 dk daha bekledikten sonra pil işareti geldi ekrana. Sonrasında zaten cihaz açıldı. Bir deneyin derim şarj tamamen boşalması gerekiyor olabilir. Kilitlenmişti sanki açılması için şarjın tamamen boşalması gerekiyordu.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende TWRP Dahili Depolamayı 0 MB gösteriyordu. Wipe Format Data hata verdiği için resette atamıyordum. Dosyaları tek tek el ile silerken gitti. O sorunu çözmeye çalışırken Bide bu geldi başıma. Kırmızı ışığı gördüm sabah yaşam belirtisi var ama hala ekran görüntüsü alamıyorum. Prizden 7 watt elektrik çekiyor yani şarj oluyor ama başka hiç bir yaşam belirtisi yok. İlgilenip geri dönüş yaptığınız için teşekkür ediyorum. Tekrar şarjı sıfırlayıp kırmızı ışık sonrası beklemeye devam edip tekrar deneyeceğim..

Oyla:
Üst Alt