Yardım Flashlama dummy.img de kaldı YARDIM

Atami

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Puanları
Adım
Ata
Cihazım
Mı 5s plus
Yaş
31
Katılım
4 Ağustos 2017
#1
Arkadaşlar merhaba. Size yaşadığım sorunu aşama aşama anlatayım.
Mi 5s Plus 128/6gb cihazıma akşam haftalık güncellemesi gelmişti yükledim ve o gece telefonu kullandım sorun yoktu.gece sarja takıp yattım ve sabah uyandığımda kapalıydı. Açma tuşuna bastığımda Mi açılış ekranı ve ardından android yazısı geldi ve öylece kaldı. bir süre bekledikten sonra tekrar açma tuşuna bastım ve bu sefer sadece mi logosu geldi ve öylece kaldı. sonra recovery moda girdim acaba son güncellemede bir sorun mu oldu diye düşünerek, fakat downloaded rom klasörü görünmüyordu ve ne işe yaradığını bilmediğim belli başlı dosyalar görünüyordu. hafıza durumu ise 128/60 gibi bir durum vardı fakat telefonu kapatmak istediğimde bir uyarı vardı: "IS yüklü değil emin misiniz?" bu işlerden pek anlamadığım için ne olduğunu bilemedim ama başka çaremde yoktu ve yeniden açtığımda twrp moduna girdim ve bu sefer hiçbir dosya ve klasör görünmüyordu. depolama seçeneğine baktığımda 0/0 şeklinde sanki hiç yokmuş gibiydi. tekrar bşalttığımda artık twrp moda giremiyordum ve de mi ekranıda gelmiyordu. Biraz araştırmadan sonra telefonu fastboot moduna alıp mi flash tool ile flashlamaya karar verdim. fastboot moda girdi ve telefonu bilgisayarıma bağladım. bu arada bilgisayarım 64 bit.
miui sitesinden "natrium_global_images_8.9.13_20180913.0000.00_7.0_global" ve "natrium_global_images_V9.6.2.0.NBGMIFD_20180612.0000.00_7.0_global" isimli dosyaları indirip rar dan çıkardım ve XiaoMiFlash programıyla telefonu gördüm. bu sırada telefonun adı harf ve rakamlardan oluşuyordu. öncelikle ilk indirdiğim v9.6.2.0 dosyasıyla clean all seçeneğini seçerek flashlama yapmak istedim. fakat hiç bir ilerleme olmadan error veriyordu. mi flash uygulamasının farklı versiyonlarında ve diğer dosyayla flashlama yapmak istediğim de aynı hatayı aldım. sonuç alamayacağımı düşünerek telefonu kapatma tuşuna uzun bastım ve fastboot ekranı kayboldu. bu işlemden sonra açmaya çalıştığımda artık sadece kırmızı bildirim ışığı yanıp sönüyordu, fakat telefonu pcden ayırmadığım için miflash uygulaması teli hala görüyor fakat device kısmında com10 yazıyordu. tekrar flashlamayı denediğimde ilerleme oldu bu seferde dummy.img kısmına geldiğinde takılı kaldı ve bu noktadan daha ileriye gidemedim. Anladığım kadarıyla telefonun hard birck olmuş ve edl modda kalmış. Bu nokrada flashlama mümkünmüş fakat ben yapamadım.
Yardımcı olabilecek arkadaşlar lütfen basit bir dille anlatırsa bende daha rahat anlayabilir ve söylediklerini uygulayabilirim. şimdiden hepinize teşekkürler.
Adsız.jpg
 

Atami

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Mesajlar
2
Beğeniler
0
Puanları
Adım
Ata
Cihazım
Mı 5s plus
Yaş
31
Katılım
4 Ağustos 2017
#4
Dediklerinizi denedim maalesef aynı yerde kalıyor
 
Üst Alt

Sevgili Xiaomi Sever!

Sitemizdeki reklamların görüntülenmesini engellediğinizi tespit ettik.

Lütfen sitemizi istisna listesine ekleyin veya AdBlock'u devre dışı bırakın.

Sitemizde ki tüm kaynaklar ÜCRETSİZ olarak sizlere sunulmaktadır bize destek olmak için engellemeyi kaldırınız

Anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz!